Skip to main content

Iterum Nata prezentuje „From the Infinite Light”, którego premiera jest zaplanowana na 15 marca 2024 roku, nakładem Nordvis.

W ślad za dobrze przyjętym albumem z 2023 roku, „Trench of Loneliness”, Jesse Heikkinen (The Abbey, Henget, były członek Hexvessel) wyrusza w śmiałą wyprawę po granicach muzyki ludowej, black i doom metalu, neo-folku oraz rocka progresywnego, komponując symfonię, gdzie każda nuta jest zwiastunem zarówno ciemności, jak i światła.

Podczas gdy dwunastostrunowe i sześciostrunowe gitary akustyczne splatają płaszcz folkowej sielanki, gitary elektryczne z drżącym brzmieniem wplecionym w black metalową mistykę, tworzą dźwięk równie charakterystyczny, co pogrążający. Łącząc mroczne opowieści Nicka Cave’a, awangardową kreatywność Dødheimsgard oraz duchowe pieśni Dead Can Dance, „From the Infinite Light” to kusząca ścieżka do świata, gdzie melancholia introspekcji spotyka się z furią istnienia.

„From the Infinite Light” zostało wyprodukowane, nagrane i zmiksowane przez Jesse’a Heikkinena w Studio Beyond North Star. Okładkę zaprojektował Kjetil Karlsen. Na albumie pojawią się gościnne występy Matrona Thorna (Ævangelist, Benighted in Sodom), Roba Coffinshakera (The Coffinshakers), a także renomowanego autora i okultysty Richarda Kaczynskiego.

W „From the Infinite Light” Iterum Nata przechodzi z samotnej podróży do wspólnej przedsięwzięcia, prezentując pełny skład zespołu, który wzmacnia ciężar i rozległość krajobrazu dźwiękowego projektu, czyniąc go najbardziej ambitnym i najcięższym dziełem do tej pory.

Zanurzając się w otchłań ludzkiej psychiki, album opowiada odyseję zdesperowanej duszy szukającej schronienia w cieniach swojego wewnętrznego chaosu, by ostatecznie znaleźć smutne objęcie w ciemności płynącej z jej rozpadającej się zdolności do myślenia.

Jesse skomentował:

„”From the Infinite Light” to album koncepcyjny eksplorujący narodziny Ciemności i Śmierci. Narracja rozwija się poprzez dwie głosy: 'Ciemność’, narodzoną z Nieskończonego czy Bezgranicznego Światła – koncepcji zaczerpniętej z Kabały, wyjaśniającej kosmiczną genezę – oraz zdesperowanego mężczyzny rozplatającego swoje przeznaczenie, gdy zapada w szaleństwo. W końcu człowiek łączy się z Ciemnością, tworząc razem ucieleśnienie Śmierci.”

Oracle
16943 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Nowiny od Spiker

OracleOracle19 maja 2019

Skomentuj