Connect with us

Szukaj, a znajdziesz...

Chaos Vault

Newsflesh

Newsflesh #46 (57) / 2022

No dzień dobry, misie! Jak tam weekendzik, czy prawdziwi black metalowcy już zrobili pierwsze aniołki na śniegu? No to lecimy z njusfleszem…

Na początek, tradycyjnie, gdy przypada moja kolej, nekrolog. 13 listopada zmarł Wojciech Cenajek, znany również pod ksywą Poland. Wojciech był gitarzystą zespołu Monastery, ale gościnnie udzielał się na albumach Bloodthirst, Mordhell czy Wishmaster. W ostatnich latach zajmował się głównie produkcją muzyczną. Wojciech miał 57 lat, a przyczyną śmierci była przegrana walka z rakiem. Posłuchajmy sobie więc, jak wywijał na „Świętej Inkwizycji”.

***** ***

Eksperymentalni black metalowcy ze słoweńskiego Snøgg wypuszczą 18 listopada swój czwarty album. Płyta będzie nosiła tytuł „Meltdown” i ukaże się nakładem Terraformer Research Facilities. Znajdzie się na nim sześć remiksów wcześniejszych utworów zespołu.

***** ***

A teraz przenosimy się ze Słowenii do Meksyku. Into Endless Chaos Records wyda 16 grudnia debiutancki album black metalowców z meksykańskiego NigrumElevenfold Tail” – tak będzie on zatytułowany. Słuchacze znajdą na nim jedenaście kawałków. Kapela powstała w 2015 roku i póki co ma na koncie dwie EPki i demo.

***** ***

Black/speed o ścigaczach? Czemy nie. Eternal Death Records wyda „Dark Steel and Fire” – debiutancką płytę The Gauntlet. Heavy metalowiec z USA zamieszczą na niej dziewięć numerów. Płyta ukaże się 13 stycznia. 

the gautlnet

***** ***

A to teraz ja się wetnę, bo mogę… Norweski Slegest wydaje nowy album! “Avstand” będzie składał się z ośmiu utworów (w tym cover Status Quo) i ukaże się dwudziestego stycznia przyszłego roku dzięki Dark Essence Records. Materiał wjedzie już standardowo na cd, winyl oraz będzie go można odsłuchać w wersji cyfrowej. (Łysy)

***** ***

Po czterech latach ciszy powraca kanadyjskie Profane Order. Wjazd jest z buta na pełnej, bo będzie to pełniak „One Nightmare Unto Another”, który ujrzy światło dzienne 1 marca 2023 r. w kalibrze winyli, CDków oraz kaset dzięki składowi amunicji Nuclear War Now! Productions. Na ten okrutny black/death metalowy cios złoży się dziewięć pojebanych numerów ozdobionych zbiorczo okładką Alex Shadrin z Nether Temple Design, którego prace zdobiły choćby Morbosidad, Esoctrilihum lub Tetragrammacide.

***** ***

Płockie Kingdom powraca z szóstym już długograjem zapełnionym po brzegi sytym death metalem. Album będzie zwał się „Abusive Worship In The Chamber Of Shame” i zostanie wydany nakładem Old Temple już 30 listopada na płytach CD oraz kasetkach.

***** ***

Natomiast u byłego wydawcy Kingdom ruch w interesie, jak zwykle.

Koniec roku, a niestrudzony Potężny Wydawca nadal prężnie działa w wydawaniu hordów. Tym razem jest to wywodząca się z miasta paprykarzu, black thrashowa Garota. Swojego pierwszego pełniaka, „Czarne Wizje” wydadzą nakładem Godz ov War Productions, a zakupu będziecie mogli dokonać na płytkach CD oraz kasetkach już 9 grudnia!

Ale to ciągle nie wszystko! Chłopięta podzieliły się singlem o poniedziałkowym poranku w pracy, czyli „Czarne Wizje Pełne Krwi”. Enjoy!

***** ***

 Werewolf Promotion wydało dwupłytowy album kompilacyjny rodzimych przedstawicieli sceny pagan, Stworz„Ziemia Śmiercią Śpiewa” podzielone jest na cztery części, z których każda zawiera coś innego. „Miecz” to zbiór najnowszych i najświeższych kawałków, które z różnych powodów się nie ukazały (poza Pieśń-Śmierć, które pojawiło się zaraz po wybuchu wojny na Ukrainie). „Pieśń” jest zbiorem utworów znanych z poprzednich wydań, ale nagranych tutaj w wersji akustycznej. „Obiata” z kolei zawiera utwory, które pojawiły się dotychczas na różnych kompilacjach, splitach, czy trybutach. Ostatnia część, „Pług” składa się ze starych kawałków, które mogliście słyszeć na taśmie „Brzask” albo z splitem z Fall.

***** ***

I uciekamy na zgniły Zachód, bo do USA. 3 lutego 2023 ukaże się nowa płyta Sanguisugabogg – death metalowców z USA. Na krążku znajdzie się czterdzieści pięć minut muzyki podzielonej na dwanaście utworów. Płyta będzie zatytułowana Homicidal Ecstasy”. Wypuści ją Century Media Records. 

***** ***

Dalej siedzimy w Stanach Zjendoczonych. Percussor, death metalowcy z Filadelfii, wypuszczą swój najnowszy album dzięki Horror Pain Gore Death Productions. Ravenous Despondency” będzie składała się z dziewięciu numerów. Premierę zaplanowano na 16 grudnia. 

***** ***

A teraz odkopiemy coś.

20 Buck Spin Records wyda wznowienie drugiej demówki Amerykanów z death metalowego Embalm„Prelude To Obscurity” została oryginalnie wydana w 1997 roku, teraz reedycja będzie dostępna od 23 grudnia. Na wznowieniu znajdzie się łącznie dziesięć numerów, a całość zamknie się w trzydziestu dwóch minutach. Za remastering odpowiedzialny jest Arthur Rizk.

sangui

***** ***

I pora na klasykę.

Wokalista Ronnie James Dio dołączył do Black Sabbath w 1979 roku i nagrał z nimi dwa albumy uważane dziś za klasykę rocka: ‘Heaven And Hell’ i ‘Mob Rules’. Szybujący pod niebiosa tenor Dio i jego gotyckie teksty idealnie wpisały się w ostre riffy, mocne brzmienie i ciemny wizerunek zespołu.

BMG oddaje cześć wielkiej spuściźnie tego istniejącego bardzo krótko składu zespołu przez nowy master obydwu płytom i dodając niepublikowane i rzadko dostępne nagrania. HEAVEN AND HELL: DELUXE EDITION oraz MOB RULES: DELUXE EDITION ukazały się 4 i 18 listopada 2022 r. Każdy z tytułów dostępny jest w wersjach 2CD i 2LP. Ze względów na ograniczenia materiału obydwie wersje winylowe zawierają selekcję bonusowego materiału, który jest w wersjach CD. Całość ukazuje się również w wersji digital oraz na platformach streamingowych.
Dio dołączył do Black Sabbath po raz pierwszy w 1979 roku i szybko zaprzyjaźnił się z gitarzystą Tonym Iommim, basistą Geezerem Butlerem i perkusistą Billem Wardem. Gdy ‘Heaven And Hell’ ukazało się w kwietniu 1980, recenzenci byli pełni zachwytu odnosząc się przede wszystkim do arcydzieł grupy: ‘Neon Knights’ i utworu tytułowego. Płyta dotarła do 9 miejsca w UK i 28 w USA, gdzie pokryła się platyną.

HEAVEN AND HELL: DELUXE EDITION zawiera wiele dodatkowych utworów, m.in. koncertowe wersje ‘Children Of The Sea’ i ‘Die Young’ nagrane w 1980 roku w Hartford (USA). Znajdują się tam także takie rarytasy jak koncertowe wersje ‘E5150’ i ‘Neon Knights’, które pojawiły się na limitowanym wydaniu z 2007 roku ‘Black Sabbath: Live At Hammersmith Odeon’.\

Kolejnym albumem po ‘Heaven And Hell’ był nagrany w 1981 roku przez zespół ‘Mob Rules’ z nowym perkusistą w składzie, którym został Vinny Appice. Wydana w październiku 1981 roku i pokryta złotem płyta stała się kolejnym klasykiem Sabbath, zawierając tak niezwykłe kompozycje jak ‘The Sign Of The Southern Cross’, ‘Turn Up The Night’ oraz tytułowy ‘Mob Rules’.

MOB RULES: DELUXE EDITION przynosi fanom rozbudowaną selekcję trudno dostępnych i niepublikowanych nagrań. Razem z utworami, które pojawiły się na ‘Live At Hammersmith Odeon’, kolekcja zawiera także ‘The Mob Rules’ w nowym mixie. Wisienką na torcie jest cały koncert z 1982 roku z Portland (USA). Dodatkowo niezwykłe wykonania koncertowe ‘Neon Knights’, ‘Heaven And Hell’ i ‘Voodoo’.

***** ***

To chyba tyle, pączusie moje słodkie. Celebrujcie niedzielę, a ja idę sobie posłuchać muzyczki. Aktualnie leci sobie to:

Autor

15399 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chaosbook

Instachaos

No i wyszedł z zakrystii Pleban... ciekaw ile wytrzyma w Kejosie... Czytajcie:

Nihilvm „Life-Death-Empty”

http://chaosvault.com/recenzje/nihilvm-life-death-empty/

#nihilvm #blackmetal #deeathmetal #mgła #bölzer #kriegsmaschine #black #death #metal #chaosvault
No i wyszedł z zakrystii Pleban... ciekaw ile wytrzyma w Kejosie... Czytajcie: Nihilvm „Life-Death-Empty” http://chaosvault.com/recenzje/nihilvm-life-death-empty/ #nihilvm #blackmetal #deeathmetal #mgła #bölzer #kriegsmaschine #black #death #metal #chaosvault
1 dzień temu
View on Instagram |
1/9
Piątek... Trzeba się napić...

Piołun „Rzeki Goryczy”

chaosvault.com/recenzje/piolun-rzeki-goryczy/

#piołun #manbryne #blazeofperdition #oremus #blackmetal #polishblackmetal #polskiblackmetal #black #metal #malignantvoices #chaosvault
Piątek... Trzeba się napić... Piołun „Rzeki Goryczy” chaosvault.com/recenzje/piolun-rzeki-goryczy/ #piołun #manbryne #blazeofperdition #oremus #blackmetal #polishblackmetal #polskiblackmetal #black #metal #malignantvoices #chaosvault
2 dni temu
View on Instagram |
2/9
Czwartunio minął nam pod znakiem:

Sukkhu „Labyrinths”

chaosvault.com/recenzje/sukkhu-labyrinths/

#sukkhu #blackmetal #darkfuneral #marduk #bathory #cradleoffilt #black #metal #chaosvault
Czwartunio minął nam pod znakiem: Sukkhu „Labyrinths” chaosvault.com/recenzje/sukkhu-labyrinths/ #sukkhu #blackmetal #darkfuneral #marduk #bathory #cradleoffilt #black #metal #chaosvault
3 dni temu
View on Instagram |
3/9
...z jednej strony spadają kamienie i gruz, a z drugiej jesteśmy chowani do zimnej krypty w której spoczniemy na zawsze...

Grave Upheaval / The Funeral Orchestra „Inexistentia”

chaosvault.com/recenzje/grave-upheaval-the-funeral-orchestra-inexistentia/

#graveupheaval #thefuneralorchestra #deathmetal #doommetal #funeraldoommetal #death #doom #metal #portal #impetuousritual #chaosvault
...z jednej strony spadają kamienie i gruz, a z drugiej jesteśmy chowani do zimnej krypty w której spoczniemy na zawsze... Grave Upheaval / The Funeral Orchestra „Inexistentia” chaosvault.com/recenzje/grave-upheaval-the-funeral-orchestra-inexistentia/ #graveupheaval #thefuneralorchestra #deathmetal #doommetal #funeraldoommetal #death #doom #metal #portal #impetuousritual #chaosvault
4 dni temu
View on Instagram |
4/9
Ksiądz na elektrycznym krześle... 

Damage Case "Heavy Metal Sacrifice"

chaosvault.com/recenzje/damage-case-heavy-metal-sacrifice/

#damagecase #thrashmetal #heavymetal #rock #thrash #heavy #metal #motörhead #lemmykilmster #chaosvault
Ksiądz na elektrycznym krześle... Damage Case "Heavy Metal Sacrifice" chaosvault.com/recenzje/damage-case-heavy-metal-sacrifice/ #damagecase #thrashmetal #heavymetal #rock #thrash #heavy #metal #motörhead #lemmykilmster #chaosvault
5 dni temu
View on Instagram |
5/9
Poniedziałek wjeżdża śmierć metalem...

chaosvault.com/recenzje/funeral-whore-dreadfully-expired/

#funeralwhore #boltthrower #chainsword #mutilation #deathmetal #death #metal #dutchdeathmetal #chaosvault
Poniedziałek wjeżdża śmierć metalem... chaosvault.com/recenzje/funeral-whore-dreadfully-expired/ #funeralwhore #boltthrower #chainsword #mutilation #deathmetal #death #metal #dutchdeathmetal #chaosvault
6 dni temu
View on Instagram |
6/9
...i na chuj oglądać ten badziewny sport, gdzie jedenastu debili biega za gałą, skoro można sobie przy porannym piwku poczytać newsflesh? Na pohybel piłce, tylko metal!

chaosvault.com/newsy/newsflesh-47-58-2022/

#tchornobog #abbysal #aciddeath #extirpation #entropia #goddethroned #vampyrictyrant #arditi #mantiel #wampyricrites #blackmetal #deathmetal #thrashmetal #postmetal #satanicmetal #satanicblackmetal #black #death #thrash #doom #metal #coffee #newsflesh #chaosvault
...i na chuj oglądać ten badziewny sport, gdzie jedenastu debili biega za gałą, skoro można sobie przy porannym piwku poczytać newsflesh? Na pohybel piłce, tylko metal! chaosvault.com/newsy/newsflesh-47-58-2022/ #tchornobog #abbysal #aciddeath #extirpation #entropia #goddethroned #vampyrictyrant #arditi #mantiel #wampyricrites #blackmetal #deathmetal #thrashmetal #postmetal #satanicmetal #satanicblackmetal #black #death #thrash #doom #metal #coffee #newsflesh #chaosvault
1 tydzień temu
View on Instagram |
7/9
Na sobotę wjeżdża Bart na sucho... 

Krvna „For Thine Is The Kingdom Of The Flesh”

chaosvault.com/recenzje/krvna-for-thine-is-the-kingdom-of-flesh/

#krvna #dearthe #blackmetal #australianblackmetal #black #metal #australia #thirdeyetemple  #ancientdead #chaosvault
Na sobotę wjeżdża Bart na sucho... Krvna „For Thine Is The Kingdom Of The Flesh” chaosvault.com/recenzje/krvna-for-thine-is-the-kingdom-of-flesh/ #krvna #dearthe #blackmetal #australianblackmetal #black #metal #australia #thirdeyetemple #ancientdead #chaosvault
1 tydzień temu
View on Instagram |
8/9
Na piątek trochę czarciego metalu z Polszy...

Throne of Baal „Chaos War Death”

chaosvault.com/recenzje/throne-of-baal-chaos-war-death/(otworzy się w nowej karcie)

#throneofbaal #blackmetal #marduk #funerlamist #polishblackmetal #black #metal #chaosvault
Na piątek trochę czarciego metalu z Polszy... Throne of Baal „Chaos War Death” chaosvault.com/recenzje/throne-of-baal-chaos-war-death/(otworzy się w nowej karcie) #throneofbaal #blackmetal #marduk #funerlamist #polishblackmetal #black #metal #chaosvault
1 tydzień temu
View on Instagram |
9/9

Powiedzieli...

Polecamy jeszcze

P-W

Wydawca: Malignant Voices Motyla noga, końcówka tego roku obrodziła w naprawdę dobre premiery. I jedną z nich jest właśnie debiut rodzimego Piołunu „Rzeki Goryczy”....

P-W

No i okazuje się, że Throne Of Baal wydał całkiem w pytę epkę...

Wywiady

To już mój trzeci bodaj wywiad z Epitome, ale pierwszy, na który odpowiedział cały zespół. Oczywistym powodem przemaglowania tego kwartetu jest wydanie płyty "ROTend"....

Newsy

13 listopada zmarł Wojciech Cenajek, znany również pod ksywą Poland. Wojciech był gitarzystą zespołu Monastery, ale gościnnie udzielał się na albumach Bloodthirst, Mordhell czy...