Connect with us

Szukaj, a znajdziesz...

Chaos Vault

Newsflesh

Newsflesh #40 (51) / 2022

Siema, sakralne świry! Właśnie zlewam nalewkę czereśniową, ale Łysy mi przypomniał, że mam swoją kolejkę nie tylko w piciu, ale też w jeśli chodzi o newsflesh. No to jadziem, panie Zielonka!

***** ***

Na pierwszy strzał idzie francuski Sépulcre. Death metalowy kwartet za pośrednictwem Invictus Productions wyda swoją najnowszą ep’kę już dwudziestegopiątego listopada. Cursed Ways of Sheol” ukaże się zarówno na cd jak i na 12” winylu. Na materiał złożą się cztery numery. Jeden już możecie odsłuchać poniżej…

***** ***

Lubimy black metal z Czechosłowacji? To jest z Czech i Słowacji? No to mam dobre wieści, bo Avantgarde Music wypuści debiutancką płytę Słowaków z black metalowego bandu Kamra. Krążek zatytułowany „Cerebral Alchemy” ukaże się 18 listopada. Znajdziemy na nim siedem utworów. Dostępny będzie na kompakcie i winylu.

***** ***

Zostajemy po tamtej stronie Tatr i generalnie granicy. 7 października, ukaże się debiutancki materiał black metalowego Sukkhu – w formacie kompaktowym. Płyta zatytułowana „Labyrinths” złoży się z dziewięciu kompozycji (trzydziestu siedmiu minut muzyki). Wydawcą będzie Nigredo Records – krążek będzie limitowany do trzystu sztuk.

***** ***

Pozostajemy w black metalowych klimatach. 11 listopada na kompakcie i kasecie (winyl w późniejszym czasie) ukaże się debiutancki krążek Sorgetid – fińskiego black metalowego one man bandu. Krążek zatytułowany będzie „Natt av Tusen Dödsfall”, złoży się z ośmiu kompozycji zamykających się w trzydziestu siedmiu minutach. Wydawcą będzie Werewolf Records. 

sorgetid

***** ***

Zostajemy w Finlandii. 25 listopada ukaże się trzeci album fińskiego black metalowego Rienaus. Materiał zatytułowany będzie „Luciferille” i złoży się z trzydziestu pięciu minut muzyki – ośmiu fińskojęzycznych numerów. Wydawcą będzie Kvlt Records. Szczęśliwie nie mają nic wspólnego z koniobijcami z polskiego łepzinu.

***** ***

Myśleliście, że zdjęcie typa z Sorgetid jest śmieszne. Patrzcie na nich. Nazywają się Black Beast. Primitive Reaction Records wyda ich nadchodzącą płytę. Na albumie zatytułowanym „Arctic Darkness” znajdzie się jedenaście black metalowych kompozycji. Premierę zaplanowano na 25 listopada. Będzie to drugi krążek w dyskografii zespołu. Zdjęcie jest wspaniałe. 

black beast

***** ***

Nadchodzi nowy Witchmaster. Ten numer to potwierdza.

***** ***

A skoro mowa o klasyce, hehe – Black Sabbath! Wznowione zostaną dwie klasyczne płyty (oni nie mają innych!) z Dio. Wklejamy poniżej, bo czereśniówka wjeżdża coraz mocniej, a jest to czytać!

HEAVEN AND HELL: DELUXE EDITION zawiera wiele dodatkowych utworów, m.in. koncertowe wersje ‘Children Of The Sea’ i ‘Die Young’ nagrane w 1980 roku w Hartford (USA). Znajdą się tam także takie rarytasy jak koncertowe wersje ‘E5150’ i ‘Neon Knights’, które pojawiły się na limitowanym wydaniu z 2007 roku ‘Black Sabbath: Live At Hammersmith Odeon.

Kolejnym albumem po ‘Heaven And Hell’ był nagrany w 1981 roku przez zespół ‘Mob Rules’ z nowym perkusistą w składzie, którym został Vinny Appice. Wydana w październiku 1981 roku i pokryta złotem płyta stała się kolejnym klasykiem Sabbath, zawierając tak niezwykłe kompozycje jak ‘The Sign Of The Southern Cross’, ‘Turn Up The Night’ oraz tytułowy ‘Mob Rules’.

MOB RULES: DELUXE EDITION przynosi fanom rozbudowaną selekcję trudno dostępnych i niepublikowanych nagrań. Razem z utworami, które pojawiły się na ‘Live At Hammersmith Odeon’, kolekcja zawiera także ‘The Mob Rules’ w nowym mixie. Wisienką na torcie jest cały koncert z 1982 roku z Portland (USA). Dodatkowo niezwykłe wykonania koncertowe ‘Neon Knights’, ‘Heaven And Hell’ i ‘Voodoo’.

***** ***

To nie koniec wznowień. Dostępne są już kasetowe wznowienia dwóch demówek Dead Infection – „World Full Of Remains” i „Start Human Slaughter”. Każda z taśm dostępna jest w limicie pięćdziesięciu sztuk. Cena – 8 euro za kasetę. Wydawcą jest Underground Front Records.Mam nadzieję, że czytając te słowa, są one już dawno wyprzedane. 

***** ***

Odium Records niedawno ogłosił podpisanie kontraktu z rodzimym Devilpriest na wydanie nowego albumu. Następczyni wydanej w 2017 roku debiutanckiej płyty nosi tytuł “In Repugnant Adoration”.

Album ukaże się 12 listopada. Słyszeliśmy całość, jest na co czekać.

***** ***

12 grudnia ukaże się druga płyta australijskiego black metalowego bandu Krvna. Krążek będzie nosił tytuł „For Thine is the Kingdom of the Flesh” i ukaże się na kompakcie oraz kasecie. Wydawcą będzie Third Eye Temple oraz Ancient Dead Productions. Ponoć fajne, więc poczekamy i sprawdzimy.

***** ***

Wij! Co to jest za wspaniały zespół. ‘Przeklęte Wody’ to trzy nowe, autorskie kompozycje i cover. Zespół zapowiada odejście od klimatu lat 70tych na rzecz własnego stylu – więcej brzmieniowego ciężaru, ale bez utraty melodyjności. Utwory będą mieszanką hard rocka, doom metalu, occult rocka z bigbeatowym wokalem. Wydawcą jest Piranha Music. Premiera 21 października.

***** ***

Po trzech latach ciszy islandzki Misþyrming powraca, by dać Wam trzeciego pełniaka! Dziecię zwać się będzie „Með hamri” i ukaże się za pośrednictwem Norma Evangelium Diaboli już w grudniu tego roku. Więcej szczegółów wkrótce, ale możecie już ciułać hajs na placka albo płytę CD.

***** ***

To chyba tyle na dziś. Ja już sprawdziłem połowę butelki czereśniówki, całkiem w porzo mi wyszła, nie chwaląc się. To ja uciekam, a Was, ludu pracujący zostawię z piosenką Rolling Stones, która mi tu właśnie podgrywa.

Autor

15399 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chaosbook

Instachaos

No i wyszedł z zakrystii Pleban... ciekaw ile wytrzyma w Kejosie... Czytajcie:

Nihilvm „Life-Death-Empty”

http://chaosvault.com/recenzje/nihilvm-life-death-empty/

#nihilvm #blackmetal #deeathmetal #mgła #bölzer #kriegsmaschine #black #death #metal #chaosvault
No i wyszedł z zakrystii Pleban... ciekaw ile wytrzyma w Kejosie... Czytajcie: Nihilvm „Life-Death-Empty” http://chaosvault.com/recenzje/nihilvm-life-death-empty/ #nihilvm #blackmetal #deeathmetal #mgła #bölzer #kriegsmaschine #black #death #metal #chaosvault
1 dzień temu
View on Instagram |
1/9
Piątek... Trzeba się napić...

Piołun „Rzeki Goryczy”

chaosvault.com/recenzje/piolun-rzeki-goryczy/

#piołun #manbryne #blazeofperdition #oremus #blackmetal #polishblackmetal #polskiblackmetal #black #metal #malignantvoices #chaosvault
Piątek... Trzeba się napić... Piołun „Rzeki Goryczy” chaosvault.com/recenzje/piolun-rzeki-goryczy/ #piołun #manbryne #blazeofperdition #oremus #blackmetal #polishblackmetal #polskiblackmetal #black #metal #malignantvoices #chaosvault
2 dni temu
View on Instagram |
2/9
Czwartunio minął nam pod znakiem:

Sukkhu „Labyrinths”

chaosvault.com/recenzje/sukkhu-labyrinths/

#sukkhu #blackmetal #darkfuneral #marduk #bathory #cradleoffilt #black #metal #chaosvault
Czwartunio minął nam pod znakiem: Sukkhu „Labyrinths” chaosvault.com/recenzje/sukkhu-labyrinths/ #sukkhu #blackmetal #darkfuneral #marduk #bathory #cradleoffilt #black #metal #chaosvault
3 dni temu
View on Instagram |
3/9
...z jednej strony spadają kamienie i gruz, a z drugiej jesteśmy chowani do zimnej krypty w której spoczniemy na zawsze...

Grave Upheaval / The Funeral Orchestra „Inexistentia”

chaosvault.com/recenzje/grave-upheaval-the-funeral-orchestra-inexistentia/

#graveupheaval #thefuneralorchestra #deathmetal #doommetal #funeraldoommetal #death #doom #metal #portal #impetuousritual #chaosvault
...z jednej strony spadają kamienie i gruz, a z drugiej jesteśmy chowani do zimnej krypty w której spoczniemy na zawsze... Grave Upheaval / The Funeral Orchestra „Inexistentia” chaosvault.com/recenzje/grave-upheaval-the-funeral-orchestra-inexistentia/ #graveupheaval #thefuneralorchestra #deathmetal #doommetal #funeraldoommetal #death #doom #metal #portal #impetuousritual #chaosvault
4 dni temu
View on Instagram |
4/9
Ksiądz na elektrycznym krześle... 

Damage Case "Heavy Metal Sacrifice"

chaosvault.com/recenzje/damage-case-heavy-metal-sacrifice/

#damagecase #thrashmetal #heavymetal #rock #thrash #heavy #metal #motörhead #lemmykilmster #chaosvault
Ksiądz na elektrycznym krześle... Damage Case "Heavy Metal Sacrifice" chaosvault.com/recenzje/damage-case-heavy-metal-sacrifice/ #damagecase #thrashmetal #heavymetal #rock #thrash #heavy #metal #motörhead #lemmykilmster #chaosvault
5 dni temu
View on Instagram |
5/9
Poniedziałek wjeżdża śmierć metalem...

chaosvault.com/recenzje/funeral-whore-dreadfully-expired/

#funeralwhore #boltthrower #chainsword #mutilation #deathmetal #death #metal #dutchdeathmetal #chaosvault
Poniedziałek wjeżdża śmierć metalem... chaosvault.com/recenzje/funeral-whore-dreadfully-expired/ #funeralwhore #boltthrower #chainsword #mutilation #deathmetal #death #metal #dutchdeathmetal #chaosvault
6 dni temu
View on Instagram |
6/9
...i na chuj oglądać ten badziewny sport, gdzie jedenastu debili biega za gałą, skoro można sobie przy porannym piwku poczytać newsflesh? Na pohybel piłce, tylko metal!

chaosvault.com/newsy/newsflesh-47-58-2022/

#tchornobog #abbysal #aciddeath #extirpation #entropia #goddethroned #vampyrictyrant #arditi #mantiel #wampyricrites #blackmetal #deathmetal #thrashmetal #postmetal #satanicmetal #satanicblackmetal #black #death #thrash #doom #metal #coffee #newsflesh #chaosvault
...i na chuj oglądać ten badziewny sport, gdzie jedenastu debili biega za gałą, skoro można sobie przy porannym piwku poczytać newsflesh? Na pohybel piłce, tylko metal! chaosvault.com/newsy/newsflesh-47-58-2022/ #tchornobog #abbysal #aciddeath #extirpation #entropia #goddethroned #vampyrictyrant #arditi #mantiel #wampyricrites #blackmetal #deathmetal #thrashmetal #postmetal #satanicmetal #satanicblackmetal #black #death #thrash #doom #metal #coffee #newsflesh #chaosvault
1 tydzień temu
View on Instagram |
7/9
Na sobotę wjeżdża Bart na sucho... 

Krvna „For Thine Is The Kingdom Of The Flesh”

chaosvault.com/recenzje/krvna-for-thine-is-the-kingdom-of-flesh/

#krvna #dearthe #blackmetal #australianblackmetal #black #metal #australia #thirdeyetemple  #ancientdead #chaosvault
Na sobotę wjeżdża Bart na sucho... Krvna „For Thine Is The Kingdom Of The Flesh” chaosvault.com/recenzje/krvna-for-thine-is-the-kingdom-of-flesh/ #krvna #dearthe #blackmetal #australianblackmetal #black #metal #australia #thirdeyetemple #ancientdead #chaosvault
1 tydzień temu
View on Instagram |
8/9
Na piątek trochę czarciego metalu z Polszy...

Throne of Baal „Chaos War Death”

chaosvault.com/recenzje/throne-of-baal-chaos-war-death/(otworzy się w nowej karcie)

#throneofbaal #blackmetal #marduk #funerlamist #polishblackmetal #black #metal #chaosvault
Na piątek trochę czarciego metalu z Polszy... Throne of Baal „Chaos War Death” chaosvault.com/recenzje/throne-of-baal-chaos-war-death/(otworzy się w nowej karcie) #throneofbaal #blackmetal #marduk #funerlamist #polishblackmetal #black #metal #chaosvault
1 tydzień temu
View on Instagram |
9/9

Powiedzieli...

Polecamy jeszcze

P-W

Wydawca: Malignant Voices Motyla noga, końcówka tego roku obrodziła w naprawdę dobre premiery. I jedną z nich jest właśnie debiut rodzimego Piołunu „Rzeki Goryczy”....

P-W

No i okazuje się, że Throne Of Baal wydał całkiem w pytę epkę...

Wywiady

To już mój trzeci bodaj wywiad z Epitome, ale pierwszy, na który odpowiedział cały zespół. Oczywistym powodem przemaglowania tego kwartetu jest wydanie płyty "ROTend"....

Newsy

13 listopada zmarł Wojciech Cenajek, znany również pod ksywą Poland. Wojciech był gitarzystą zespołu Monastery, ale gościnnie udzielał się na albumach Bloodthirst, Mordhell czy...