Connect with us

Szukaj, a znajdziesz...

Chaos Vault

Newsflesh

Newsflesh #36 (47) / 2022

Lato w końcu się kończy. I bardzo kurwa dobrze, bo w końcu będzie chłodno, i przyjemnie, a nie jebane upały. Ale koniec był z przytupem, bo przecież wczoraj miał miejsce ostatni dzień Summer Dying Loud. Pobawione? Merchyk kupiony? Pochwalcie się zdobyczami w komentarzach, a do porannej kac (lub nie)kupy możecie poczytać, co w ostatnim tygodniu w trawie piszczało. KU LEKTURZE!

Zaczynamy od smutnej w chuj wieści – zmarł Jacek „Venom” Szczepański, legendarny założyciel kultowego Xantotol. Venom odszedł w wieku 48 (kurwa, w kwiecie wieku), zaś przyczyna śmierci jest nieznana.

venom

***

Wracamy do szarej rzeczywistości, amerykański death metalowy one man band Universally Estranged wypuści 28 października nowy krążek. Płyta będzie zatytułowana „Dimension of Deviant Clusters” i złoży się z dziewięciu kompozycji. Materiał będzie dostępny na winylu, kompakcie i kasecie dzięki Blood Harvest Records.

universally estranged

***

Singapursko – amerykański projekt Lamentations wypuści swój drugi krążek dzięki Willowtip Records. Album będzie zatytułowany „Passion Of Depression” i ukaże się na kompakcie oraz podwójnym winylu. Znajdzie się na nim siedem progresywno death metalowych kawałków. Okładkę stworzyła Anastasiya Kliantsevich, miksami, masteringiem i produkcją zajął się zaś Jamie King. Płyta ukaże się 11 listopada.

laamentatiotns

***

Przenosimy się do krainy wódką i węglem płynącej. Trzeci album śląskiego CORTEGE wyda WHISPERING VOICE RECORDS z Norwegii. Na płycie pt. „Vandari” znajdzie się dwanaście kompozycji, z czego trzy, to utwory instrumentalne. Premiera płyty jest przewidziana na jesień 2022 r.

cortege

***

Industrialno / heavy metalowy Antipope z Finlandii wyda wkrótce swoją nową płytę. Szósty album w dyskografii kapeli ukaże się dzięki Najebund, znaczy Moribund Records. Krążek będzie zatytułowany „Rex Mundi” i złoży się z jedenastu numerów (pięćdziesiąt sześć minut muzyki). Za okładkę odpowiada Danny Gonazalez (Kveld, Aeronwen). W płytę będzie można się zaopatrzyć od 28 października.

antipope

***

Praetorian Sword Records wyda drugi pełnowymiarowy album black/thrash metalowego Exordium Mors z Nowej Zelandii. Album będzie nosił tytuł „As Legends Fade and Gods Die” i ukaże się w sześć lat po premierze pierwszej płyty zespołu. Nagraniami i miksami siedmiu utworów zajęli się Raj Singarajah i Cam Sinclair w Dynamic Rage Studios, masteringiem Luke Finlay z Primal Mastering. Płyta będzie do kupienia na kompakcie i winylu od 31 października.

exordium mors

***

Zostajemy w klimatach black/thrashu, ale HYC! Przenosimy się do Ameryki Południowej. Helldprod Records wypuści debiutancki album Krushhamer – brazylijskich black/thrash metalowców. Album zatytułowany będzie „Blood, Violence & Blasphemy” i złoży się z dziesięciu kompozycji (pół godziny muzyki). Nagrań i miksów dokonano w Studio Attack, masteringiem zajął się Ivi Kardec (Podridão). Za okładkę odpowiada Victor Costa. Albumu szukajmy od 28 listopada.

krushammer

***

Debiut Majetic Mass mocno zapadł w serduszkach metaluchów, a także algorytmu Pejsbuka, który za jego okładkę rozdawał bany, jak pedofil cukierki w parku. Radujcie się, bo w kooperacji Regain Records i Helter Skelter Productions ukaże się druga płyta Duńczyków. „Destroys Minds and Rapes Souls” złoży się z sześciu kompozycji. Album na kompakcie będzie dostępny od 14 października, zaś na winylu od 17 stycznia. Już dziś można sprawdzić jeden z numerów, jakie znajdą się na krążku. Zajebisty jest.

***

Sludge/death metalowy Coffin Torture wypuści 7 października drugą pełnowymiarową płytę. Album zatytułowany będzie „Blennoid” i złoży się z sześciu kompozycji. Wydawcą płyty będzie Sludgelord Records.

cf

***

Zmarła brytyjska Królowa, Elżbieta II mając zaledwie 96 lat. Maryla Rodowicz wzdycha teraz politowaniem, jak to młodzież szybko się dziś wykrusza.

***

Black metalowcy z Wiednia działający pod nazwą Theotoxin wydadzą swój czwarty album na kompakcie i winylu. „Fragment : Totenruhe” – taki bowiem będzie nosił tytuł – został nagrany, zmiksowany i zmasterowany w Klangschmiede Studio E studios, a zajął się tym Markus Stock Schwadorf. Okładkę stworzył Jose Gabriel Alegría Sabogal. Na albumie znajdzie się dziewięć kompozycji, w tym cover Marduk. Płyta będzie dostępna dzięki Art of Propaganda Records od 28 października, a 10 i 11 grudnia zespół zagra w Polsce u boku Archgoat i Whoredom Rife (kurwa, co się wszyscy uparli dawać tłuste koncerty na ten jebany grudzień i koniec listopada).

Theotoxin

***

W kooperacji Me Saco Un Ojo Records i Dark Descent Records zostanie wydany debiutancki album Brytyjczyków z Vacuous. Składający się z siedmiu numerów album będzie zatytułowany „Dreams of Dysphoria”. Znajdziemy go od 18 października. Jak na razie kapela ma na koncie demo, EPkę i koncertówkę.

vacuous

***

Była Wielka Brytania, to teraz Warszawa. Też na literkę W. Podążając szlakiem muzyczno-wizualnego szaleństwa, warszawscy grind core’owi postępowcy z Antigama prezentują Disasters, czwarty singiel promujący najnowszy album Whiteout, który ukazał się 15 lipca br. nakładem Selfmadegod Records.
W odróżnieniu od trzech wcześniejszych klipów do utworów Unclear Conversion, Holy Hand oraz Hindrance, które były dziełem Chariot Of Black Moth, obrazek do Disasters stworzony został przez Sick Studio, nie zaburzając, a kontynuując niekonwencjonalność i intensywność wcześniejszych teledysków, uzupełniając muzyczną dezorientację i charakterystyczną dla zespołu nieprzewidywalną chaotyczność.

***

Zostajemy w kraju Papieża Polaka. Faust powraca z czwartym albumem w swojej 25-letniej historii thrash/death metalowego grania. „Cisza po Tobie” nawiązuje stylistycznie do entuzjastycznie przyjętego koncept albumu „Wspólnota Brudnych Sumień” (uznaną przez Musick Magazine za jedno z najważniejszych wydawnictw ostatniej dekady w rodzimym metalu). Jest to najbardziej brutalna, najszybsza, a jednocześnie najbardziej liryczna w warstwie tekstowej płyta tej formacji. Od ekstremalnych blastów Pavulona po opartą na białych głosach pieśń pogrzebową i nigdzie indziej nie spotykane instrumentarium. Album ten łamie kręgosłupy stereotypom, poszerza granice metalu. Fani starego KAT, Morbid Angel, Testament, Death, a nawet Dead Can Dance czy słowiańskiej muzyki źródeł nie będą czuć się rozczarowani.
Materiał zarejestrowano oraz zmiksowano i poddano masteringowi we współpracy z Filipem Hałucha w Heinrich House Studio, partie perkusji nagrano z Pawłem Granowskim w JNS Studio.
Premiera płyty zaplanowana jest na 30 września 2022 roku i ukaże się na CD jewelbox nakładem polskiej wytwórni Szataniec, pre-order wystartuje 12 września.
Autorką okładki oraz 28 stronicowej wkładki z ręcznie malowanymi grafikami jest Anna Malesińska, za layout odpowiada Piotr Czajkowski. Obadajcie przy okazji singiel do utworu „Pogarda”.

***

Zmiany w Deus Mortem! Spod czułych skrzydeł Necrosodoma wyfrunął grający dotychczas na gitarze S. Jego miejsce zajął Tom G. War, a nie czekaj. Tom Hermies, którego możecie kojarzyć z Imperator lub Devilpriest.

deus mortem

***

Nie ma chyba takiego, który nie zna pięknej aktorki Riley Reid i jej dorobku aktorskiego. Nie wiem, czy wiecie, ale Riley została jakiś czas temu matką. Czy to oznacza definitywny koniec kariery aktorskiej? Nie wiemy, ale redakcja składa młodej mamie serdeczne gratulacje!

***

6 października ukaże się debiutancki album Grief Circle, polskich doom/post metalowców. Album będzie zatytułowany „Weightless” i złoży się z sześciu numerów o łącznym czasie trwania czterdziestu ośmiu minut. Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg (Satanic Audio). Jedną kompozycję możecie sprawdzić na ich bandcampie.

https://griefcircle.bandcamp.com/?fbclid=IwAR1Meo5z0dVM2uAjyJjQYppKFaj3DgC3kpNjZnHCR6Jx3IaI_l5VMlupYxc

***

Odium Records ogłosiło podpisanie kontraktu z nowym, unikalnym, szwedzkim zespołem HILD. Jest to nowa kapela Larsa Broddessonna, znanego jako były perkusista Marduk i sesyjny Funeral Mist, czy rodzimego Black Altar. Debiutancki album „ValFreiya” ukaże się 7 października jako 6 panelowy digi pack cd i zawiera 12 utworów agresywnego Thrash metalu z elementami black i crust. Zespół jest głęboko zainspirowany nordycką mitologią i mistycyzmem. Trochę szkoda, że nie szkutnictwem, bo to by było w pytę, a do tego nowatorskie. Boat Metal. To brzmi dumnie. Premierowego utworu „Hrist” można posłuchać tutaj:

***

Voidfire powstało w lutym 2018 roku jako projekt instrumentalny z inicjatywy Jakuba Zdzienickiego. Po tym, jak w czerwcu 2018 dołączył do niego Łukasz „Icanraz” Sarnacki (znany m.in. z Devilish Impressions, Corruption czy też Christ Agony) jako perkusista sesyjny, wspólnie zdecydowali, że finalnie Voidfire nie będzie projektem instrumentalnym, w związku z czym dołączyli do nich: Jakub Lisicki jako autor tekstów w sierpniu 2018 oraz Krzysztof „Virian” Sobczak (Lilla Veneda) jako wokalista w maju 2019. Zespół jest z Białegostoku. Jego debiut z 2020 roku, zatytułowany „Ogień Pustki„, zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jest to album koncepcyjny, oparty na motywie znajdowania natchnienia artystycznego w emocjach – głównie tych negatywnych. Opowiedziana na nim historia ma swój ciąg dalszy na drugim, post-black metalowym albumie pod tytułem „W Cienie„, który ujrzy mrok nocy 30 września 2022. Wydawcą jest Szataniec i album ukaże się na płycie CD (pre-order). A poniżej mocie obadać sobie promujący klip.

***

Kącik Kolekcjonera: 28 października będzie miała miejsce premiera super deluxe box seta Celtic Frost „Danse Macabre”. Zawierać on będzie wszystkie nagrania z Noise Record, czyli z okresu 1984 r. – 1987 r. ‘Danse Macabre’ pokazuje radykalność, ambicje i ewolucję Celtic Frost z lat 1984-1987. Ten 7 płytowy box set kolorowych winyli zawiera zremasterowane albumy ‘Morbid Tales’, ‘To Mega Therion’ i ‘Into The Pandemonium’. Znajdują się w nim również specjalnie na tę okazję zremasterowane: EPki: ‘Emperor’s Return’, ‘Tragic Serenades’ i ‘I Won’t Dance’, a także kompilacja ‘The Collectors Celtic Frost’, 7 calowy ‘Visual Aggression’ oraz kaseta z nagraniami z prób w Grave Hill Bunker zespołu. 12 calowa książka ma 40 stron i znaleźć w niej można nigdy niepublikowane zdjęcia z tamtego okresu oraz nowe wywiady, których udzielili: Tom Gabriel Warrior i Reed St Mark. Dodatkowo w box secie znajdzie się nośnik USB w kształcie heptagramu, a na nim wszystkie utwory z albumów oraz utwory bonusowe w mp3. Poza tym: naszywka Danse Macabre, dwustronny plakat i przypinka fan clubu Necromaniac Union. ‘Danse Macabre’ dostępne jest także w postaci 5 CD box setu z 40 stronicową okładką, przypinką i naszywką. UH!

Łapcie link do przedsprzedaży: Danse Macabre (lnk.to)

***

I coś dla miłośników tańców, zaczynamy od koncertu Wolves In The Throne Room, którzy wystąpią w Polsce kolejno 20 października w krakowskim klubie Kwadrat, a następnie 21 października w klubie Proxima w Warszawie. Gośćmi specjalnymi zespołu będzą: Incantation oraz Bell Witch & Aerial Ruin, występujący pod nazwą Stygian Bough.

Bilety do nabycia tutej: Knock Out Music Store

***

16 września w chorzowskiej Leśniczówce zagrają Hypnos, Planet Hell, Indignity i Cry of the Nile. Bilety w przedsprzedaży za 40 ziko, a w dniu koncertu już 50. Wbijajcie, choćby dla przedojebanych Hypnos oraz Planet Hell. Klepcie wejściówkę tutej: Hypnos + Planet Hell + inni | Bilety | GoOut

***

Ukraina wciąż z potrzebuje naszej pomocy! Wywodzący się stamtąd zespół Sinoptik wyrusza w europejską trasę, z której przychody przeznaczone zostaną na pomoc ofiarom rosyjskiej agresji. W Krakowie gościnnie wspomogą ich na scenie Pure Bedlam i M2R1.

Hordy wystąpią 28października w krakowskiej Alchemii. Bilety: 40 PLN przedsprzedaż, 50 PLN na bramce

***

W Bezmiar Nocy vol. II 23-go września w Potoku zapraszamy do ultrakoleżeńskiej zabawy na pełnej z najbrudniejszymi warszawskimi składami: Rosary, Cyrograf, Padarnest i Torpor. Wjazd tylko 40 talarów!

***

I dojechaliśmy do końca. Przeczytane, można wstawać i relaksować się przed jebanym poniedziałkiem. Aczkolwiek pozwolę sobie jeszcze na drobne rozważania, bo na Cukierbuku wybuchła niedawno spina odnośnie pogrzebu Venoma. Ktoś spyta „Ale o chuj tu drama?”. No właśnie. Typ nie żyje, rodzina pewnie szaleje z rozpaczy, więc próby obrzucania błotem całej tej sytuacji i ich decyzji, jakkolwiek mogą niektórym nie pasować, są zwyczajnie niesmaczne oraz świadczą o dość niskim poziomie pieniaczy. Pewnie, czasem pokłócić się można, ale czasem lepiej, cytując jednego Mędrca, zwyczajnie zamknąć mordę.

Autor

340 tekstów dla Chaos Vault

Przemądrzały, gruby chuj. Miłośnik żarcia, alkoholu i gór, któremu wydaje się, że umie pisać.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chaosbook

Instachaos

No i wyszedł z zakrystii Pleban... ciekaw ile wytrzyma w Kejosie... Czytajcie:

Nihilvm „Life-Death-Empty”

http://chaosvault.com/recenzje/nihilvm-life-death-empty/

#nihilvm #blackmetal #deeathmetal #mgła #bölzer #kriegsmaschine #black #death #metal #chaosvault
No i wyszedł z zakrystii Pleban... ciekaw ile wytrzyma w Kejosie... Czytajcie: Nihilvm „Life-Death-Empty” http://chaosvault.com/recenzje/nihilvm-life-death-empty/ #nihilvm #blackmetal #deeathmetal #mgła #bölzer #kriegsmaschine #black #death #metal #chaosvault
1 dzień temu
View on Instagram |
1/9
Piątek... Trzeba się napić...

Piołun „Rzeki Goryczy”

chaosvault.com/recenzje/piolun-rzeki-goryczy/

#piołun #manbryne #blazeofperdition #oremus #blackmetal #polishblackmetal #polskiblackmetal #black #metal #malignantvoices #chaosvault
Piątek... Trzeba się napić... Piołun „Rzeki Goryczy” chaosvault.com/recenzje/piolun-rzeki-goryczy/ #piołun #manbryne #blazeofperdition #oremus #blackmetal #polishblackmetal #polskiblackmetal #black #metal #malignantvoices #chaosvault
2 dni temu
View on Instagram |
2/9
Czwartunio minął nam pod znakiem:

Sukkhu „Labyrinths”

chaosvault.com/recenzje/sukkhu-labyrinths/

#sukkhu #blackmetal #darkfuneral #marduk #bathory #cradleoffilt #black #metal #chaosvault
Czwartunio minął nam pod znakiem: Sukkhu „Labyrinths” chaosvault.com/recenzje/sukkhu-labyrinths/ #sukkhu #blackmetal #darkfuneral #marduk #bathory #cradleoffilt #black #metal #chaosvault
3 dni temu
View on Instagram |
3/9
...z jednej strony spadają kamienie i gruz, a z drugiej jesteśmy chowani do zimnej krypty w której spoczniemy na zawsze...

Grave Upheaval / The Funeral Orchestra „Inexistentia”

chaosvault.com/recenzje/grave-upheaval-the-funeral-orchestra-inexistentia/

#graveupheaval #thefuneralorchestra #deathmetal #doommetal #funeraldoommetal #death #doom #metal #portal #impetuousritual #chaosvault
...z jednej strony spadają kamienie i gruz, a z drugiej jesteśmy chowani do zimnej krypty w której spoczniemy na zawsze... Grave Upheaval / The Funeral Orchestra „Inexistentia” chaosvault.com/recenzje/grave-upheaval-the-funeral-orchestra-inexistentia/ #graveupheaval #thefuneralorchestra #deathmetal #doommetal #funeraldoommetal #death #doom #metal #portal #impetuousritual #chaosvault
4 dni temu
View on Instagram |
4/9
Ksiądz na elektrycznym krześle... 

Damage Case "Heavy Metal Sacrifice"

chaosvault.com/recenzje/damage-case-heavy-metal-sacrifice/

#damagecase #thrashmetal #heavymetal #rock #thrash #heavy #metal #motörhead #lemmykilmster #chaosvault
Ksiądz na elektrycznym krześle... Damage Case "Heavy Metal Sacrifice" chaosvault.com/recenzje/damage-case-heavy-metal-sacrifice/ #damagecase #thrashmetal #heavymetal #rock #thrash #heavy #metal #motörhead #lemmykilmster #chaosvault
5 dni temu
View on Instagram |
5/9
Poniedziałek wjeżdża śmierć metalem...

chaosvault.com/recenzje/funeral-whore-dreadfully-expired/

#funeralwhore #boltthrower #chainsword #mutilation #deathmetal #death #metal #dutchdeathmetal #chaosvault
Poniedziałek wjeżdża śmierć metalem... chaosvault.com/recenzje/funeral-whore-dreadfully-expired/ #funeralwhore #boltthrower #chainsword #mutilation #deathmetal #death #metal #dutchdeathmetal #chaosvault
6 dni temu
View on Instagram |
6/9
...i na chuj oglądać ten badziewny sport, gdzie jedenastu debili biega za gałą, skoro można sobie przy porannym piwku poczytać newsflesh? Na pohybel piłce, tylko metal!

chaosvault.com/newsy/newsflesh-47-58-2022/

#tchornobog #abbysal #aciddeath #extirpation #entropia #goddethroned #vampyrictyrant #arditi #mantiel #wampyricrites #blackmetal #deathmetal #thrashmetal #postmetal #satanicmetal #satanicblackmetal #black #death #thrash #doom #metal #coffee #newsflesh #chaosvault
...i na chuj oglądać ten badziewny sport, gdzie jedenastu debili biega za gałą, skoro można sobie przy porannym piwku poczytać newsflesh? Na pohybel piłce, tylko metal! chaosvault.com/newsy/newsflesh-47-58-2022/ #tchornobog #abbysal #aciddeath #extirpation #entropia #goddethroned #vampyrictyrant #arditi #mantiel #wampyricrites #blackmetal #deathmetal #thrashmetal #postmetal #satanicmetal #satanicblackmetal #black #death #thrash #doom #metal #coffee #newsflesh #chaosvault
1 tydzień temu
View on Instagram |
7/9
Na sobotę wjeżdża Bart na sucho... 

Krvna „For Thine Is The Kingdom Of The Flesh”

chaosvault.com/recenzje/krvna-for-thine-is-the-kingdom-of-flesh/

#krvna #dearthe #blackmetal #australianblackmetal #black #metal #australia #thirdeyetemple  #ancientdead #chaosvault
Na sobotę wjeżdża Bart na sucho... Krvna „For Thine Is The Kingdom Of The Flesh” chaosvault.com/recenzje/krvna-for-thine-is-the-kingdom-of-flesh/ #krvna #dearthe #blackmetal #australianblackmetal #black #metal #australia #thirdeyetemple #ancientdead #chaosvault
1 tydzień temu
View on Instagram |
8/9
Na piątek trochę czarciego metalu z Polszy...

Throne of Baal „Chaos War Death”

chaosvault.com/recenzje/throne-of-baal-chaos-war-death/(otworzy się w nowej karcie)

#throneofbaal #blackmetal #marduk #funerlamist #polishblackmetal #black #metal #chaosvault
Na piątek trochę czarciego metalu z Polszy... Throne of Baal „Chaos War Death” chaosvault.com/recenzje/throne-of-baal-chaos-war-death/(otworzy się w nowej karcie) #throneofbaal #blackmetal #marduk #funerlamist #polishblackmetal #black #metal #chaosvault
1 tydzień temu
View on Instagram |
9/9

Powiedzieli...

Polecamy jeszcze

P-W

Wydawca: Malignant Voices Motyla noga, końcówka tego roku obrodziła w naprawdę dobre premiery. I jedną z nich jest właśnie debiut rodzimego Piołunu „Rzeki Goryczy”....

P-W

No i okazuje się, że Throne Of Baal wydał całkiem w pytę epkę...

Wywiady

To już mój trzeci bodaj wywiad z Epitome, ale pierwszy, na który odpowiedział cały zespół. Oczywistym powodem przemaglowania tego kwartetu jest wydanie płyty "ROTend"....

Newsy

13 listopada zmarł Wojciech Cenajek, znany również pod ksywą Poland. Wojciech był gitarzystą zespołu Monastery, ale gościnnie udzielał się na albumach Bloodthirst, Mordhell czy...