Skip to main content

Najważniejsze: kolejna, szósta edycja Black Silesia Open Air Festival odbędzie się! Dokładniej w dniach 16 i 17 czerwca w Byczynie. Pierwsze ogłoszenia zespołów niebawem! Czekamy!

*****

Ostatniego dnia tego roku, czyli 31 grudnia nakładem The Sinister Flame ukaże się drugi materiał niemieckiego, black metalowego Har Shatan. Materiał będzie nosił tytuł “Manum Inicere Alicui” i dostępny będzie na winylu oraz na taśmie. Na materiał złoży się siedem numerów. Jeśli jesteście nie pewni, możecie odsłuchać całość poniżej. Pierwszy pełniak zespołu ukazał się 13 lat temu i nosił tytuł „His Legacy”.

*****

Na siódmego lutego przyszłego roku Amor Fati Productions przewidziało wydanie drugiego pełniaka amerykańskiego, black metalowego Häxanu. Na “Totenpass” znajdzie się siedem numerów, które łącznie będą trwały nieco ponad czterdzieści pięć minut. Krążek wydany będzie na cd oraz na winylu.

*****

Trzy dni później, dziesiątego lutego, meksykańska Chaos Records sprezentuje światu debiutancki materiał niderlandzkiego, doom/death metalowego Cadaver Shrine. “Benighted Desecration” będzie składać się z ośmiu numerów.

*****

Natomiast hiszpańska Memento Mori wyda dwudziestego trzeciego stycznia przyszłego roku drugi pełniak amerykańskiego, death metalowego Conjureth. Na materiał złoży się dziesięć kawałków. Jeden z nich odsłuchacie sobie poniżej.

*****

Trzy dni wcześniej, czyli dwudziestego stycznia duński death metalowy Deiquisitor pochwali się światu swoim czwartym pełniakiem “Apotheosis” dostępny będzie na cd, taśmie, w formie cyfrowej oraz na winylu dzięki Extremely Rotten Productions w kooperacji z Night Shroud Records. Materiał został zarejestrowany w Phlegm Studios a zmikoswany i zmasterowany przez Grega Wilkinsona. Na materiał złoży się dziewięc numerów.

*****

Z kolei niecały miesiąc wcześniej, bo trzydziestego grudnia, Horror Pain Gore Death Productions ponownie wyda split szwedzkiego, black metalowego Pagan Rites z niderlandzkim black/speed metowym Vulcan Tyrant na cd oraz w formie cyfrowej. Materiał pierwotnie ukazał się w ubiegłym roku dzięki Take This Torch Records w limicie stu sztuk. Każdy z zespołów zaprezentował na tym splicie po dwa numery.

*****

Skoro jesteśmy przy grudniu. Za sprawą Iron Bonehead Productions (tak, dawno nie było zapowiedzi) dwa dni temu (dziewiątego grudnia) ukazał się split greckiego, black metalowego Cult OF Eibon z fińskim Ceremonial Torture na cd oraz na winylu. Cały materiał możecie odsłuchać poniżej. Artworkiem zajął się Panos Sounas, który stworzył chociażby dwa pierwsze cover arty Necromantii.

*****

“Pickled Preservation” taki tytuł będzie nosić debiutancka epka duńskiego, death grindowego Sequestrum (w którym grają członkowie takich hordes jak Chaotian czy Undergang). Materiał będzie dostępny dzięki Extremely Rotten Productions dwudziestego siódmego stycznia na taśmie oraz na cd. Całość została zarejestrowana w Mayhem Studios w Kopenhadze a zmiksowana i zmasterowana przez J.B. Hviid. Na krążku znajdzie się siedem numerów (w tym cover Impetigo!).

*****

To już jest pewne. Nowy album Malokarpatan zostanie wydany w przyszłym roku za pośrednictwem Invictus Productions i The Ajna Offensive. Krążek jest dopiero w fazie tworzenia, ale znany już jest tytuł: „Vertumnus Caesar”. Będzie to koncept album o Rudolfie II, Świętym Cesarzu Rzymskim, wtajemniczonym w sztukach okultystycznych i ważnej postaci kulturalnej Europy Środkowej. Materiał ma być powrotem do bardziej chwytliwego, inspirowanego klasycznym heavy metalem/rockiem grania, nasiąkniętego wczesnym black metalem zza żelaznej kurtyny, dopracowanego do perfekcji przez Kata, Tormentor czy Törr. Na bębnach zasiądzie też nowy perkusista zespołu: Axel Johansson. Kurwa, czekam motzno!

*****

A skoro Malokarpatan, to Malokarpatan!

Łysy
804 tekstów

Grafoman. Koneser i nałogowy degustator Browaru Zakładowego. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Newsy

Drugi krążek Kolp

OracleOracle21 października 2012
Newsy

Nowy album Spearhead

OracleOracle27 lutego 2011

Skomentuj