Skip to main content

Czy jak pada moja kolej na njusflesz to zawsze musi ktoś kurwa wykitować? W wieku 60 lat, jeden dzień przed swoimi urodzinami zmarł Gordon Kirchin – mózg kanadyjskiego Piledriver, który od 2004 roku działał jako The Exalted Piledriver. Przyczyną śmierci była przegrana walka z rakiem płuc. Na początek więc posłuchajmy sobie tego wspaniałego numeru:

***** ***

Do świata żywych powraca natomiast duński band Maceration. Album będzie zatytułowany „It Never Ends…” i złoży się z dziewięciu death metalowych kompozycji. Krążek został zmiksowany i zmasterowany przez Dana Swanö. Autorem okładki jest Ola Larsson (Sulphur Aeon, Temple Of Void czy Disma). Płyta ukaże się 25 listopada dzięki Emanzipation Records. Ostatni album zespołu ukazał się równo trzydzieści lat temu.

***** ***

Zostajemy w dalszym ciągu na północy. Black metalowcy z Jordfäst wydadzą 28 października swoją drugą płytę. Będzie ona nosiła tytuł „Av Stoft” i złoży się z dwóch kompozycji, po szesnaście minut każda. Szwedzi wypuszczą ten krążek dzięki Nordvis Produktionen. Wypuścili już też singiel do sprawdzenia – część jednego z utworów.

***** ***

I hop za wielką wodę. Generalnie nie wiemy, czego się spodziewać, bo nie słyszeliśmy jeszcze tej hordy. Ale!  Blackened death metalowy band z Australii, Black Lava wypuści swój debiutancki album dzięki Season of Mist Records. Płyta zatytułowana będzie „Soul Furnace” i ukaże się 25 listopada. Na płycie znajdzie się dziewięć kompozycji, całość będzie trwałą trzydzieści cztery minuty. Okładkę stworzył Paolo Giradi.

***** ***

Również z Australii pochodzi jak doskonale wiecie  Deströyer 666. „Never Surrender” – tak będzie brzmiał tytuł nadchodzącego album tej hordy. Znajdzie się na nim dziewięć kompozycji co łącznie da czterdzieści minut metalu. Wydawcą będzie Seasons of Mist Records. Okładkę stworzył Alex Kemp. Premiera zaplanowana została na 2 grudnia. 

***** ***

21 października ukaże się split dzielony przez dwie black metalowe kapele z USA – Prezir Beastlurker. Na Faustian Hallucinations” każda z kapel zamieści po dwie kompozycje, a całość będzie trwała dwadzieścia cztery minuty. Wydawcą na kompakcie i winylu będzie Chaos RecordsTu z kolei znamy obie kapele, bo wydawał je Greg z Godz ov War Productions. 

***** ***

A skoro o Godz ov War Productions mowa – wespół z zaprzyjaźnionym Mythrone Promotion oraz Violence Records został zawiązany nieświęty pakt w celu wydania na świat bluźnierczego pomiotu z Kostaryki, Culto Negro, który wysmaga Was po mordach black/speed metalu, a będzie to godne i sprawiedliwe. Premiera ich drugiego pełniaka, „La noche oscura del alma”, zapowiedziana jest na 14 października tego roku, a pomiot ten dopadnie Was w formie płyt CD oraz cyfrowe

***** ***

Jeśli są tu fani mielonki, to nastawcie ucha! Teksański Desecrate the Faith wyda swój najnowszy album dzięki Comatose Music. Trzecia płyta w dyskografii zespołu będzie zatytułowana „III” i złoży się z dziesięciu brutal death metalowych kawałków. Całość będzie trwała czterdzieści osiem minut. Płyta będzie dostępna od 18 listopada. 

desecrate the faith

***** ***

Na tę informację chyba kurwa każdy czekał! Natępca wydanego osiem – ale ten czas zapierdala – lat temu „Antichristus Ex Utero” będzie nosił tytuł „Kaźń” i ukaże się 25 listopada tego roku nakładem rodzimej Agonia Records. Całość została zarejestrowana w Satanic Audio przez Heralda Grunberga oraz zmiksowana i zmasterowana w tym samym studio przy udziale Grunberga oraz Inferno. Za okładkę odpowiedzialny jest Durda. Przebieramy nóżkami w oczekiwaniu na pierwsze strzały!

***** ***

Grecja! Helleńscy black metalowcy VARATHRON pracują nad nowym albumem, następcą „Patriarchs of Evil” z 2018. Formacja wypuściła klimatyczny trailer, w którym możemy usłyszeć trochę nowej muzyki i poznać tytuł nadchodzącego albumu. Wideo znajduje się tutaj:

Czekamy z kurwa niecierpliwością!

***** ***

Takie kooperacje lubimy. 25 listopada ukaże się split dzielony między Tchornobog z USA oraz brytyjski Abyssal. Na materiale każda z kapel zamieści po jednym, ale około dwudziestopięciominutowym numerze. Wydawcą płyty będzie Lupus Lounge. 

***** ***

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Niemieccy slam death metalowcy z Gingivectomy wydadzą debiutancką płytę 30 września. Album zatytułowany będzie „Mouth Shattering Slamtist Purgery”. Krążek ukaże się dzięki CDN Records.

gingevectomy

***** ***

I to by było na tyle. A że odszedł również pan Franciszek Pieczka, wrzucamy na sam koniec spoiler tego, jak miałby wyglądać świat, gdyby Chaos Vault o tym by decydował. Trzymajcie się cieplutko, jesieniary i jesieniarzowie!

Oracle
17033 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj