Skip to main content

Na tygodniu ukazał się nowy singiel szwedzkich death/doom metalowców z October Tide (macie go poniżej). Zwiastuje on siódmy album zespołu, który będzie nosił tytuł „The Cancer Pledge” i ukaże się 6 października nakładem Agonia Records. Album nagrano i wyprodukowano w 2023 przez October Tide i Karla Daniela Lidéna (BloodbathKatatonia). Ten ostatni zmiksował i zmasterował album. Okładkę przygotował Albin Högbom.

*****

Także typki z black metalowego Den Saakaldte wyjawili nowy kawałek z nadchodzącego, nowego albumu. Krążek będzie nosił tytuł “Pesten Som Tar Over” i pojawi się również za pośrednictwem Agonia Records 29 września.

*****

Dalej jedziemy w zapowiedziach albumów. Black metalowcy z norwesko-szwajcarskiego Taubrą pochwalili się również kawałkiem, który wejdzie w skład nadchodzącego krążka pod tytułem „Therizo”. Materiał ukaże się dzięki Debemur Morti Productions na cd, winylu oraz w wersji cyfrowej.

*****

Tom Gabriel Warrior powiedział: ’Hellhammer nigdy nie zostanie zreaktywowany i nigdy nie powróci. Nie jest możliwe powrót zespołu tak mocno związanego ze specyficznymi czasami w których powstał i działał. Jednak muzyka Hellhammer istnieje i stanowi bardzo ważną część mojego życia. I chciałbym móc grać tę muzykę na żywo zanim odejdę.’ Tym stwierdzeniem powołał do życia zespół Triumph of Death. Zespół, którego celem było wykonywanie na żywo muzyki pierwszego zespołu Warriora, legendarnej grupy Hellhammer. 10 listopada ukaże się album koncertowy, debiut Triumph Of Death „Resurrection Of The Flesh”. Płyta dostępna będzie w różnych wersjach: deluxe CD mediabook, podwójny winyl gatefold z książeczką i plakatami na czarnym winylu oraz na winylu kolorowym czarno białym swirl (tylko w wybranych sklepach), super deluxe pdwójny czerwony winyl z książeczką oraz dodatkowo singlem na 7′ calowym winylu i plakatami. Triumph Of Death tworzą: Tom Gabriel Warrior – wokal/gitara, André Mathieu – gitara/wokal, Jamie Lee Cussigh – gitara basowa

*****

“Furnace”, taki brzmi tytuł debiutanckiego materiału belgijskich black metalowców z Herzog, który pojawi się na cd i na winylu za pośrednictwem Amor Fati Productions 24 listopada. Na materiale znajdą się następujące kawałki: ’Here’s the full tracklist: ‘Loss Of Utopia’, ‘Acheminement’, ‘Melted Tesseract’, ‘Oath Of Weakness’, ‘The Craftsmen’, ‘All Rites’, ‘Oath Of I’ oraz ‘Oath Of Us’.

*****

Pozostajemy przy debiutach. Pochądzący z Baltimore techniczny death metalowy Wormhole wydał fizycznie swój debiut za pośrednictwem Season Of Mist 22 września. Na “Almost Human”. Znajdzie się na nim osiem numerów zamkniętych w niespełna 27 minutach grania, które wtłoczone będą na cd oraz na winyl (w czterech opcjach kolorystycznych).

*****

Z kolei na 19 grudnia Xtreem Music przewidziało premierę debiutu kolobijczyków z death metalowego Funeral Vomit. “Monumental Putrescence” ma być dostępna na cd, winylu oraz na taśmie. Na krążek wjedzie dzesięć numerów. Próbka poniżej.

*****

I jeszcze jeden debiut. 24 listopada nakładem Nuclear Winter Records pojawi się pierwszy pełniak duńskiego death/black metalowego Sort Sind. “I Skyggen Af Livet” dostępne będzie na cd. Winylowa edycja ukaże się dzięki kooperacji z Desiccated Productions. Na krążku usłyszymy osiem numerów.

*****

Pochodzący z Finlandii stoner/doom metalowy Orbiter 22 września pochwalił się natomiast światu swoim debiutanckim materiałem. Na fizyczny nośnik w postaci winyla i cd wjechał „Hollow World”. Wydawcą jest Argonauta Records. Orbiter nagrał ten materiał z producentem Hiili Hiilesmaa (HIM, Apocalyptica). Za miksy odpowiedzialny jest Hiilesmaa, a za master Ted Jensen (Alice In Chains, Mastodon).

*****

I to tyle na dzisiaj:

Łysy
806 tekstów

Grafoman. Koneser i nałogowy degustator Browaru Zakładowego. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Skomentuj