Skip to main content

Na początek smutne wiadomości dla fanów wczesnego Cradle of Filth – 21 sierpnia w wieku czterdziestu ośmiu lat zmarł Stuart Anastis. Stuart był członkiem Cradle of Filth w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych i kompozytorem na materiałach nagranych między 1996 a 1999 rokiem. Nie podano przyczyny śmierci. A Kredki ze Stuartem grały tak:

***** ***

<czytamy z włoskim akcentem> 30 września ukaże się debiutancka płyta Thulsa Doom – death metalowców z Włoch. Trio zatytułuje ją A Fate Worse Than Death” i zamieści na niej dziesięć kompozycji. Płyta powstała w  The Forge Music Productions. Wydawcą będzie Invictus Productions. <koniec włoskiego akcentu>

***** ***

Babylon Doom Cult Records wypuści najnowszy album experimental black metalowego Hagetisse z Niderlandów. „De Verminkte stilte van het zijn” będzie szóstą pozycją w dyskografii zespołu. Znajdzie się na niej osiem kompozycji. Ukaże się ona 14 października. Jeśli nie kojarzycie, to za tym projektem stoi Maurice, znany z tysiąca innych projektów, między innymi Gnaw Their Tongues. 

***** ***

Pora na śmieszne zdjęcie black metalowca – przy okazji njusu o niemieckim Cerberus. „My Prophecy Will Come” to tytuł trzeciej płyty tego black metalowego one man bandu.  Na album złoży się siedem numerów, które powstały w Audiopower Studio. Wydawcą krążka będzie Schwarzdorn Production. Premierę zaplanowano na 7 października. 

cerberus

***** ***

Zostajemy w erefenie.  Hadopelagyal powraca z pierwszym pełniakiem o wdzięcznym tytule „Nereidean Seismic End”. To pełne ohydy dzieło zostanie wydane dzięki nieświętemu paktowi Amor Fati Productions oraz Ván Records. Premiera zapowiedziana jest na 19 września, a pomiot ukaże się na kasetach (Amor Fati Productions) oraz na płytach CD i winylach (Van Records).

A na zachętę łapcie ten plugawy singiel do kawałka „Blades Drawn From the Iron Marrow of the Sunken Dead” przynoszący ciemność oraz śmierć.

***** ***

Lubicie Marduk? To fajno, bo nic o nich dziś nie przeczytacie. Ale o Hild już tak. Jest to nowa kapela Larsa Broddessonna, znanego jako były perkusista Marduk i sesyjny Funeral Mist, czy rodzimego Black Altar. Debiutancki album „ValFreiya” ukaże się 7 października jako 6 panelowy digi pack cd i zawiera 12 utworów agresywnego Thrash metalu z elementami black i crust. Zespól jest głęboko zainspirowany nordycką mitologią i mistycyzmem.

***** ***

Niemiecki black metalowy Nargaroth podpisał papiery z Seasons of Mist Records. Pierwszym efektem tej współpracy będzie wydanie wszystkich dotychczasowych albumów zespołu jako kompaktowe reedycje. Zakupić je będzie można od 13 września. A skoro o Nargaroth mowa, nie sposób pominąć tu tego numeru:

***** ***

Teksańscy death metalowcy z Tribal Gaze wydadzą swój debiutancki album 16 września. Płyta zatytułowana będzie „The Nine Choir” i złoży się dziewięciu kompozycji. Zmiskowana została przez  Taylora Younga w The Pit Recording Studio (Regional Justice Center, Drain, God’s Hate), masteringiem zajął się Brad Boatright w Audiosiege (Obituary, Integrity, 200 Stab Wounds), a za okładkę odpowieda  Yu Sugawara. Album ukaże się najpierw na kompakcie i kasecie, a potem na winylu. Wydawcą będzie Maggot Stomp Records. Chuck Norris będzie zadowolony.

***** ***

Inny death metalowy potwór –  Mortuous wypuści z kolei swój drugi krążek w USA dzięki  Carbonized  Records oraz dzięki Extremely Rotten Productions w Europie. Płyta będzie zatytułowana „Upon Desolation” i złoży się z ośmiu kompozycji. Została nagrana, zmiksowana i zmasterowana przez Grega Wilkinsona w Earhammer Studios. Okładkę stworzył  Marald Van Haasteren (Necrot, After the Bombs, Baroness). Krążka szukajcie od 16 września. 

***** ***

Nie ma chyba obecnie nikogo wśród naszych czytelników, kto by nie kojarzył słowackiego Malokarpatan, który zasłużenie zapisał się w naszych serduszkach. Wszystkich jednak dotyka wiatr zmian, i tak z hordem pożegnał się dotyczhasowy bębniarz, Miroslav. Jego miejsce zajął znany z bębnienia w takich hordach jak Demon’s Gate, Initation, czy Chevalier, Axel Johansson. Wzmocnieni świeżą krwią muzycy dziarsko ruszyli ku nadchodzącemu splitowi z brazylisjkim Necromante, a także podjęli niespieszne manewry w celu powicia czwartego pełniaka. Bądźcie czujni!

***** ***

To jeszcze coś z naszego podwórka wydawniczego. Długo oczekiwana, czwarta w dorobku płyta włoskich brutal death metalowców ANTROPOFAGUS będzie zatytułowana „Origin”. Data wydania albumu to 28 października nakładem Agonia Records. Pierwszy singiel oraz klip wideo promujące nowy album zostały zaplanowane na wrzesień. Na „Origin” znajdzie się 10 nowych utworów nagranych i zmiksowanych w MK2 Recording Studio przez perkusistę formacji, Davide Billia (ex-Hour Of Penance, Beheaded). Mastering płyty odbył się w Hertz Studio pod okiem Wojtka Wieslawskiego (Vader, Behemoth, Decapitated). Okłądkę przygotował Stefano Mattioni. Gościnnie na albumie zagrają Mick Montaguti (Electrocution), Matt Sotelo (Decrepit Birth) oraz Dallas Toler-Wade (Narcotic Wasteland, ex-Nile).

***** ***

I to by było na tyle, misiaczki, na odchodne zostawiam Was z Darkthrone, bo mi właśnie pogrywa.

Oracle
17042 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Płyta Samael na wiosnę

OracleOracle22 grudnia 2010

Skomentuj