Skip to main content

Zaczynamy od smutnych wieści, albowiem 5 sierpnia, zmarł Steve Grimmett – wokalista znany między innymi z Grim Reaper czy Onslaught. Nie podano przyczyny śmierci, natomiast od 2017 miał poważne kłopoty ze zdrowiem i przeszedł amputację prawej nogi. Grimmett w chwili śmierci miał sześćdziesiąt dwa lata.

steve grimmett

*****

Jedziemy mimo wszystko dalej, Rotted Life Records wyda drugą płytę Vrenth, death metalowców z Kalifornii. Album będzie zatytułowany „Succumb to Chaos” i złoży się z ośmiu kompozycji. Na premierę nastawcie się na 5 września.

vrenth

*****

Moloch Letalis miał taki dojebany kawałek „Wielka Egzekucja”. Ale nie śpiewali jednak o Rzeszowskiej sludge/death metalowej Egzekucji, która udostępniła nowy numer do odsłuchu. Łącznie więc można odsłuchać już dwie kompozycje zespołu, na ich kanale YouTube lub Bandcamp. Zespół powstał w zeszłym roku a tworzą go między innymi muzycy Cerebrum i Youdash. Pełny skład: Soban – bas, Zbigu – gary, Guma – wokal, Leń – gitara. Przy okazji, wiecie, jak się nazywa śmierć zadana przez jajka? EGGZEKUCJA <badum tss!>

*****

Z regionu Wielkiej Cipy i znikających rur wodociągowych przenosimy się do najszczęśliwszego kraju na świecie. Devenial Verdict, fińscy death metalowcy, zadebiutują 28 października pełnowymiarowym krążkiem. Album będzie zatytułowany „Ash Blind” i złoży się z ośmiu numerów. Okładkę stworzył do tej płyty nieżyjący już Mariusz Lewandowski. Wydawcą będzie Transcending Obscurity Records.

devenial verdict

*****

Jeśli mało Wam tureckiego wpierdolu, to zatupiecie dziarsko nóżkami na wieść, że Inhuman Depravity, techniczni death metalowcy z Turcji, wypuszczą nowy materiał 9 września“The Experimendead”, bo taki tytuł będzie nosiła ta płyta, złoży się ośmiu kawałków. Całość będzie trwało trzydzieści trzy minuty. Wydawcą będzie Gruesome Records.

inhuman depravity

*****

Siedem kawałków znajdziemy na „The Burning Question” – debiutanckiej płycie black metalowego Trembling Void. Album ukaże się 1 października na kompakcie, a w listopadzie na winylu – obie wersje dzięki Inferna Profundus Records. Na kasecie ukaże się jesienią dzięki Banner of Blood Records. Już dziś można sprawdzić jeden numer, tylko po chuj mu to lusterko? Sprawdza, czy makijaż nie zszedł?

*****

Metal punku nigdy za wiele. Dlatego radujcie się na wieść, że Amerykanie z thrash/punkowego The Decayed wypuszczą 30 sierpnia nowy album. Składające się z dziesięciu kompozycji wydawnictwo zatytułowane będzie „Corrupt Politicians Will Never Set You Free”. Wydawcą krążka będzie Slipstrick Records.

the decayed

*****

Trzydziesta czwarta płyta włoskiego black metalowego one man bandu Vardan ukaże się dzięki Moribund Records“No Exit from the Forest”, bo tak będzie zatytułowany ten album, ukaże się 30 września i znajdzie się na nim pięć numerów – łącznie trzydzieści siedem minut. Szkoda, że nie trzydzieści cztery, ale i tak skomentować to można tylko tak:

*****

Zostajemy w klimacie one man bandów, Inferna Profundus Records wyda czwartą pełnowymiarową płytę Oppressive Descent – black metalowego one man hordu z USA. „Spite Is My Scepter, Blood Is My Crown” złoży się z ośmiu utworów. Album ukaże się 1 listopada na kompakcie, a na winylu nieco później. Można też już dziś odsłuchać jedną z udostępnionych kompozycji.

*****

Wracamy do Polski i tu ważny news: już 3 września tego roku (kurwa, to już zaraz! ARRRGHHHHH!) będziecie mogli się pobawić w Bytomiu na Czwartej edycji Metal Doctrine Festival! A powodów do potupania będzie wiele, bo zagrają tacy mocarze, jak BömbersInfernal WarDeus Mortem oraz kilku innych zawadiaków! Stawiennictwo obowiązkowe! Bilety do nabycia tutej.

*****

Kilka dni temu zespół Baalzagoth wypuścił klip do kompozycji „Suffering” z debiutanckiego albumu zatytułowany „Morbid Persecutions„. Płyta ukazała się 15 kwietnia 2022 roku w formie cyfrowej oraz na CD nakładem Mara Productions.

*****

Eisenwald Tonschmiede wypuści 30 września nadchodzący album ambient/depressive black metalowego Coldworld. Trzeci album niemieckiego one man bandu będzie zatytułowany „Isolation„. Znajdzie się na nim osiem kompozycji o łącznej długości czterdziestu czterech minut. Materiał będzie dostępny na CD, CD-Booku, LP, MC i w wersji cyfrowej. Można też już dziś posłuchać jednej kompozycji.

*****

Pamiętacie drobną aferę z typem z Absu, co stał się typiarą, w efekcie czego wyszły drobne zgrzyty? Otóż typiara ta, zwana Melissą Moore, współtworzy heavy metalowy band, Sonja, który wypuści swój debiutancki album dzięki Cruz del Sur Music. Płyta będzie nosiła tytuł „Loud Arriver”, powstała w Creep Recording Studio, a zajęli się tym Dan Kishbaugh i Arthur Rizk. Album ukaże się 23 września, natomiast już dziś można sprawdzić jeden z ośmiu utworów, jakie się na nim znajdą.

*****

Trzydzieści pięć minut podzielonych na osiem kawałków – tyle trwać będzie nadchodząca płyta death metalowego Ripped to Shreds. Album zatytułowany będzie „劇變 (Jubian)”. Wydawcą będzie Relapse Records, a płyta ukażę się 14 października. Poniżej natomiast jeden numer do sprawdzenia.

*****

Za niecały miesiąc, 16 września, ukaże się debiutancka EPka norweskiego black metalowego projektu Vathr. Minialbum zatytułowany będzie „Dead & United” i dostępny będzie na winylu i kompakcie dzięki Edged Circle Productions. Znajdą się na nim trzy utwory o łącznym czasie trwania dwudziestu minut. Miksami i masteringiem zajął się C. Korsvold w Cloud City Studios.

vathr

*****

Daeva, black/thrasersi z Fildadelfii, podpisali kontrakt z 20 Buck Spin Records. Efektem tego będzie debiutancki album zespołu, który ukaże się 14 października. Płyta zatytułowana będzie „Through Sheer Will And Black Magic…” – wyprodukowana, zmiksowana i zmasterowana została przez  Arthura Rizka (Gravesend, Dream Unending, Eternal Champion, Power Trip, Kreator). Znajdzie się na niej dziesięć numerów.

*****

Na koniec wracamy na piastowskie łono, albowiem nadciąga Druga płyta punk/crustowego zespołu Jad zatytułowana będzie „BÓL” jest dostępna od wczoraj w pre-orderze, tylko za pośrednictwem www.jadpunk.pl. Pierwszy singiel pod tytułem „TONIESZ” możecie posłuchać poniżej. Winyl powinien zostać wysłany w drugiej połowie października. „BÓL” został nagrany w kwietniu 2022 roku w studiu Tall Pine w Kolbudach. Realizacja oraz miks – Grzegorz Kucharski(Lazy Sounday Studio) Mastering – Jarosław „Smok” Smak i Mariusz Dziurawiec (Studio As One)Art work: Patryk Rosicki/Inverted Art

*****

I dotarliśmy do końca! Nie było tak źle, co? Na ochłodę wlatuje fiński black metal, który postawi Was na nogi w tę zjebaną duchotę. Nienawidzę lata HRGHHH TFU!

Bart
598 tekstów

Przemądrzały, gruby chuj. Miłośnik żarcia, alkoholu i gór, któremu wydaje się, że umie pisać.

shot down twice
Newsy

Druga EPka Shot Down Twice

OracleOracle24 grudnia 2021

Skomentuj