Skip to main content

Kończy się okres letni i małymi krokami zbliżają się jesienne koncerty oraz trasy. Prawdziwi black metalowcy już zdążyli się obsrać (tylko czemu walą konia do „Nocela”?), bo oto Furia (jakby to jeszcze był black metal) zagra trasę u boku Krzty, Owls Graves Woods i… Zamilska, aha… do polszy zajrzy też amerykański Spiter. I to jest dopiero nius sobotniego dnia!

*****

„Beneath The Crimson Prophecy” taki tytuł będzie nosił drugi pełniak niemieckiego speed metalowego Diabolic Night, który zostanie wydany przez High Roller Records 20 października na cd oraz na winylu i na taśmie (za pośrednictwem Mortal Rite Records). Na materiale znajdzie się osiem utworów. Za okładkę odpowiedzialny jest Adam Burke (Angel Witch, Portret)

*****

Teraz Finowie. Czy w ogóle w tych czasach ktoś słucha symfonicznego black metalu? Jeśli ktoś to robi ukradkiem, to niech wie, że Moonlight Sorcery wyda swój debiutancki krążek za pośrednictwem – a jakże! – Avantgarde Music już 20 września. Materiał będzie nosił tytuł “Horned Lord Of The Thorned Castle” i ukaże się na cd oraz na winylu i złoży się na niego dziewięc numerów. A jeden z nich do odsłuchu poniożej:

*****

Na 22 września Purity Through Fire przewidziało premierę trzech krążków, a będą to: specjalny album Bergizen. Materiał będzie nosił tytuł „Orathania” i złoży się z dziesięcu instrumentalno-ambientowych numerów, które dedykowane są Ukrainie, która walczy o wolność. Materiał będzie dostępny jako digipack.

Drugm materiałem będzie debiutancki mini album norweskiego, black metalowego Hjemsøkt. Krążek będzie nosił „Mystikk & Mørke” i ukaże się na cd oraz na winylu (tutaj premiera 27 października) i złoży się na niego sześć numerów.

Natomiast ostatnim krążkiem zapowiedzianym przez PTF jest drugi album Solus Grief. Materiał nosi tytuł „What If This Was Everything” i dostępny będzie również na cd i na winylu (i tutaj premiera dopiero 27 października) i będzie skałdał się z czterech długich numerów.

*****

“Cursed To The Night” taki tytuł będzie nosił natomiast debiut niemieckich old school black metaloego Hagatiz. Materiał będzie dostępny za pośrednictwem Amor Fati Productions 11 października na cd oraz na winylu. Złoży się na niego siedem numerów. W składzie typy między innymi z Dauþuz, Häxenzijrkell, Abythic, Lunar Chalice czy Aeterna.

*****

Dalej zostajemy przy Niemcach. Tym razem death metalowcy z Carnal Tomb wydadzą swój nowy album nakładem Testimony Records. Trzecia płyta zespołu zatytułowana będzie  „Embalmed in Decay”. Nagraniami i miksami zajął się Tobias Engl w Englsound, masteringiem zaś Sverker Widgren w Wing Studios. Całość złoży się z dziewięciu numerów. Premiera płyty zaplanowana jest na 3 listopada.

*****

Już 27 października we współpracy Invictus Productions oraz The Ajna Offensive ukaże się czwarty album Malokarpatan !!! Na „Vertumnus Casear” znajdzie się osiem utowór tradycyjnego heavy metalu. Krążek będziedzie dostępny jako standardowy czarny winyl oraz jako limitowany winyl w kolorze brązowym. Za okładkę i artwork odpowiedzialna jest Astrid Bergdahl.

*****

Dobra, dopcham jeszcze ze dwa ostatnie niusy. Death / war metalowy Ruin Lust wyda swój czwarty album już 29 września za pośrednictwem 20 Buck Spin. Krążek, który nosi tytuł “Dissimulant” został nagrany i zmiksowany przez Nolana Vossa a zmasterowany przez Dana Lowndesa w Resonance Sound Studio i znajdzie się na nim osiem numerów.

*****

Iron Bonehead Productions wznowi wydanie drugiego krążka black metalowego Harvest. „Medieval Satanic Poison”, który pierwotnie ukazał się na placku w 2019 roku w ilości 100 sztuk pojawi się na przełomie września i października tego roku w ilości 300 sztuk na czarnym oraz kolorowym winylu.

*****

I na koniec, bo tak…

Łysy
802 tekstów

Grafoman. Koneser i nałogowy degustator Browaru Zakładowego. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

devastrosity
Newsy

Wieści od Devastrosity

OracleOracle12 marca 2024

Skomentuj