Skip to main content

Został niespełna miesiąc do szóstej edycji Black Silesia Festival. Skład krystalizuje się coraz mocniej. Na tygodniu zaanonsowano trzy zespoły: heavy metalowy, belgijski Steelover, niemiecki, black metalowy Pale Spektre i słowacki black/death metalowy Goatcraft, a także czterech przedstawicieli naszej rodzimej sceny: SexMag (zajebiste badziewie!), Hetzer (w poprzednim newsfleshu czekałem na koncert, no to jak na życzenie dostałem hehe) oraz Upon The Altar (gruz, fuck yeah!) i Crippling Madness. Dąłączyły one tym samym do Razor, Bulldozer, Craft, Denial Of God, Eurynomos, Hexecutor, Mortuary Drape oraz Witchfynde. Karnety cały czas są dostępne, nie zwlekajcie z ich kupnem! Festiwal odbędzie się w dniach 16 i 17 czerwca w Byczynie.

*****

Lecimy dalej. Punk metalowy Systemik Viølence wyda 30 czerwca nowy krążek. Druga płyta w dyskografii zespołu będzie nosiła tytuł „Negative Mangel Attitude” i złoży się z dziesięciu kompozycji. RSR Records wyda wersję LP, Doomed Records i Ragingplanet wypuszczą ten album na kompakcie, a Regulator Records i Ring Leader – na kasecie. Sprawdźcie poniżej jeden z numerów.

*****

“Mindless Birth” taki tytuł będzie nosić najnowsza epka death metalowego Descend. Ukaże się ona drugiego czerwca nakładem Horror Pain Gore Death Productions na cd oraz w fortmie cyfrowej. Znajdzie się na niej pięc utworów. W składzie zespołu są Jens Johansson (Mega Slaughter) na wokalu oraz Rogga Johansson (Ribspreader, Ghoulhouse, Paganizer) na gitarze.

*****

Pochodzący z San Diego doom / death metalowy Tumulation wyda za pośrednictwem Hammerheart Records swój debiutancki krążek. Materiał będzie nosił tytuł “Haunted Funeral Creations” i dostępny będzie na cd, winylu oraz w wersji cyfrowej już w sierpniu. Jeśli nazwa wam nic nie mówi, to w składzie są ludzie odpowiedzialni między innymi za Conjureth.

*****

28 czerwca natomiast Dying Victims Productions wyda również debiutancki materiał black / thrash metalowego Atonement. Na “Sadistic Invaders” złoży się łącznie dziesięć numerów, które wtłoczone zostaną na czarny winyl (z posterem, kartką pocztową i naklejką w bonusie), czerwony winyl (te same bonusy co czarny krążek plus naszywka), a także na cd oraz w wersji cyfrowej.

***** 

Nowości ciąg dalszy. Purtenance wyda swój piąty krążek – „The Rot Within Us” – już jedenastego lipca nakładem Xtreem Music. Wydawnictwo wjedzie na wszystkie nośniki: cd, 12” calowy winyl, taśmę a także będzie dostępne w wersji cyfrowej. Na krążku znajdzie się osiem numerów. Za oprawę graficzną odpowiedzialny jest Chris Moyen.

*****

Wracamy do debiutów. “Imprisoned In The Graven Wood” tak będzie zatytułowany debiutancki materiał pochodzącego z Oklahomy black metalowego one man bandu Geist Of Ouachita. Materiał dostępny będzie 16 czerwca nakładem Signal Rex na taśmie, płycie cidi oraz na winylu… Na krążku znajdziemy sześć numerów.

*****

Osiem kompozycji znajdzie się na debiucie Szkotów z death metalowego Coffin Mulch. Cały album będzie zatytułowany „Spectral Intercession„. Wydawcą będzie Memento Mori Records, które wypuści tenże krążek 30 czerwca. 

*****

Dawno nie było ankiety, pora więc zadać sobie podstawowe pytanie: Polski Black Metal…

*****

O proszę. Na 14 czerwca zapowiedziany jest debiut Amerykanów z death metalowego Desekryptor. Wydawcą “Vortex Oblivion” będzie Blood Harvest Records a materiał ukaże się na cd, winylu oraz na taśmie. Na krążku znajdzie się łącznie osiem numerów

*****

Natomiast po dziewięciu latach od wydania „Zauvek crni” powraca serbski, black metalowy Koloc. „Advance Promo 2023” jest dostępne do pełnego odsłuchu na profilu Pest Records na bandcampie, a poniżej jeden kawałeczek z tegoż:

*****

A na koniec pochodzimy trochę po kanałach:

Łysy
792 tekstów

Grafoman. Koneser i nałogowy degustator Browaru Zakładowego. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

mephitic graves
Newsy

Nowy album Mephitic Graves

OracleOracle16 stycznia 2024
Newsy

Wieści od Sereignos

EfEf26 listopada 2019

Skomentuj