Skip to main content

Na początek wjeżdżamy z wieścią od Iron Bonehead, które donosi, że 19 maja wyda na winylu debiut Hiszpanów z black metalowego Ara Solis (to te typy na obrazku na górze). Materiał nosi tytuł “Ashvatta” i złożą się na niego trzy przepastne utwory (no dobra, jeden krótki, dwa długie). Materiał w wersji cd wyda Zazen Sounds.

*****

Nieco wcześniej, bo w kwietniu Iron Bonehead we współpracy z Inscripted Mist Creations wznowi demo norweskiego Vemod (nie mylić z Vemod od zajebistego „Venter på stormene”). „Demo 1998” ukaże się jako jawel MCD.

******

Hexakosioihexekontahexaphilia… (weź kurwa to człowieku odczytaj prawidłowo) to jednoosobowy, pochodzący z Portugalii, black metalowy projekt, który zadebiutuje 4 maja dzięki Caligari Records. “Demo DCLXVI” składa się z dosłownie dwóch utworów. Za Hexakosioihexekontahexaphilia kryje się Tiúval, ktory udziela się w takich kapelach jak Israthoum, Half Visible Presence czy też Blutvial.

*****

O, a teraz coś ciekawego, bo prosto z Hells Headbangers. Na tygodniu pojawiło się info od amerykańców, że 28 kwietnia za pośrednictwej wspomnianej wytwórni ukaże się trzeci już krążek black / horror metalowego (sic!) Vaultwraith. Stuff ma nosić tytuł “Decomposing Spells” i będzie dostępny na cd, ale jeśli Chcecie już teraz posłuchać, to macie poniżej full stream tegoż materiału.

*****

Eins, zwei, drei… Nachtig… black metalowy hord prosto z Niemiec chwali się, że 22 kwietnia za pośrednictwem Purity Through Fire ukaże się ich trzeci krążek w karierze. Materiał, którego tytuł to “Eisig’ Romantik”, dostępny będzie na ce-de i na winylu i zawierać będzie pięć numerów.

*****

Przyspieszamy tempo. Sześć kompozycji znajdzie się na nowej płycie Atemporal – amerykańskiego death metalowego one man bandu tworzonego przez muzyka Mitochondrion czy Auroch. „Thorn Genesis” ukaże się ze znaczkiem I, Voidhanger Records 7 kwietnia. Za mastering płyty odpowiada Gabriele Gramaglia (Cosmic Putrefaction, Vertebra Atlantis).

*****

Po zimie wszystko budzi się do życia. Obudził także warszawski Wojnar, który po jedenastu latach powrócił z nowym pełniakiem zatytułowanym „Nienawiść zaklęta w słowiańskiej ziemi”. Płytka miała swoją premierę 20 marca i można ją sobie zanabyć w formie płyty CD, dzięki wspaniałości Werewolf Promotion. Aż se zapodam „Kiedy duch wojny nade mną powstanie”

*****

Grecy z black metalowego Heretic Cult Redeemer wypuszczą swój trzeci album 21 kwietnia. Album zatytułowany będzie „Flagellum Universalis” i złoży się z dziewięciu kompozycji. Płyta ukaże się dzięki Ill Damnation Productions. Zespół powstał w 2009 roku i jak na razie na koncie ma dwa albumy i split.

hcr

*****

Po ponad 30 latach od premiery demówki Vexation „Hommagea Aleph” zpstanie ona wznowiona. 31 marca 2023 rzeczony materiał plus kilka fajnych bonusów (koncert ze Stalowej Woli i reh) ukaże się na CD! Cena to 35 złotych. Wydawcą będzie ADG Records.

*****

”Pochwała Cienia” taki tytuł nosi demos francusko-niemiecko-polskiego, black metalowego Wékeras. Na materiale znalazły się cztery numery, które łącznie trwają niespełna 19 minut. W skład zespołu wchodzą: Warabouc – bass, Pitoperversor – perkusja, Horreur – gitara oraz JRMR – wokal, która także napisała teksty oraz stworzyła okładkę do tego wydawnictwa. Zamówienia demosa (limitowanego do 50 sztuk) możecie cisnąć na bandacamie lub poprzez profil na fb: facebook.com/wekeras.band.

*****

W mordę. Kiedyś to się słuchało, teraz już tylko otchłań i hałas… Vulture Industries powraca z piątym albumem. Krążek będzie nosił tytuł „Ghosts from the past” i ukaże się 16 czerwca nakładem Dark Essence Records. Poprzedni album zespołu – „Stranger Times” – ukazał się sześc lat temu

*****

Altar Of Oblivion ledwie podpisało papier z From The Vaults, a już zapowiedziało wydanie epki za pośrednictwem tejże. Materiał ma nosić tytuł “Burning Memories” i ma na nim pojawić się pięć utworów, które zostały zarejestrowane tuż po nagraniu „The Seven Spirits”. Epka pojawi się 16 czerwca na 180 gramowym czarnym winylu limitowanym do 300 sztuk.

*****

Kończymy na dzisiaj…

Łysy
805 tekstów

Grafoman. Koneser i nałogowy degustator Browaru Zakładowego. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Skomentuj