Skip to main content

’I Got Mine’

singiel z wideo zapowiada wydanie albumu

Live At The Montreux Jazz Festival 2007

Nie wydany do tej pory koncert ukaże się 16 czerwca 2023

’I Got Mine’ z wideo do obejrzenia na yt:

Utwór na streamingu oraz przedsprzedaż:

https://motorhead.lnk.to/montreuxPR

Album dostępny jako 2LP, 2CD i na platformach streamingowych

Drugim utworem, po 'Rosalie’ z repertuaru Thin Lizzy utwór pochodzący z nagranego w 2007 roku koncertu na festiwalu w Montreaux, który zapowiada wydanie koncertowego albumu Motörhead, jest 'I Got Mine’. Ten utwór ukazał się w wersji studyjnej w czerwcu 1983 roku i był singlem z albumu „Another Perfect Day”. To świetna okazja przypomnieć sobie i ten studyjny album w jego 40. rocznicę wydania!

Dla zespołu Motörhead głównym motorem działania były od zawsze koncerty. Najważniejsze w nich dla Lemmy’ego i spółki było to żeby nigdy nie oceniać słuchaczy i dlatego kiedy z propozycją grania przyszedł legendarny festiwal jazzowy zespół nie wahał się ani chwili i było czymś naturalnym, że zaproszenie należy przyjąć. 

Montreux Jazz to festiwal, który jest fenomenem na skalę światową. Na tyle, że w 2013 roku festiwal ten wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stało się tak za sprawą wyjątkowego podejścia organizatorów do wyboru artystów. Historia tego festiwalu zaczęła się w 1967 roku i głównym kluczem doboru zapraszanych na występy muzyków była ich oryginalność i umiejętność bezkompromisowego podejścia do wykonywanej muzyki z profesjonalizmem. Dlatego na festiwalu Montreux występowali artyści z bardzo szerokiego zakresu gatunków muzycznych. Słynne nazwiska, które zagościły na scenie w Montreux to m.in. Etta James, Bob Dylan, Elton John, Ms Lauren Hill, Aretha Franklin, David Bowie, James Brown, Kendrick Lamar, Leonard Cohen, Marvin Gaye, Miles Davis, Nina Simone i wielu innych. W tym roku festiwal ten odbywa się już po raz 57!Nagrany w trakcie trasy koncertowej albumu „Kiss Of Death” koncert Motörhead z 7 lipca 2007 roku z legendarnej sali Audytorium im. Strawińskiego był częścią światowej sławy festiwalu Montreux Jazz. Zarejestrowany występ to dowód na to jak potężne i doskonałe było trio: Lemmy, Phil Campbell i Mikkey Dee. To także nie tylko zróżnicowany repertuar, ale także indywidualne popisy muzycznego kunsztu każdego z muzyków, którzy byli wówczas w szczycie swojej muzycznej formy. Lista utworów zawiera perełkę – pierwszy publicznie wykonany cover utworu Thin Lizzy 'Rosalie’!

Motörhead „Live At The Montreux Jazz Festival ’07” dostępny będzie jako podwójny winyl, podwójny CD i na portalach streamingowych.

Oracle
17033 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Nowa płyta Obscure Infinity

OracleOracle27 października 2014
Newsy

Nowy album Cauldron

OracleOracle3 listopada 2015

Skomentuj