Skip to main content

MÖTLEY CRÜE WSPÓLNIE Z BMG ŚWIĘTUJĄ 40. LECIE WYDANIA ALBUMU IKONY ‘SHOUT AT THE DEVIL’

‘YEAR OF THE DEVIL’ CZYLI ŚWIĘTO ALBUMU DEFINIUJĄCEGO GATUNEK MUZYKI MÖTLEY CRÜE

PREMIERA: 27 PAŹDZIERNIKA

Zamówienia

oraz premierowy utwór

‘Black Widow (Demo)’:

https://crue.lnk.to/shoutpr

BMG ogłasza YEAR OF THE DEVIL (tłum. Rok Diabła), czyli wielowątkową celebrację 40. rocznicy wydania albumu, który był punktem zwrotnym w karierze Mötley Crüe “Shout At The Devil”. W centrum wydarzeń jest wydanie limitowanego Super Deluxe Box Setu, który zawiera na nowo zremasterowany album na winylu, CD i kasecie magnetofonowej. Ponadto znajdować się będzie w nim reprodukcja 7’ calowego singla ‘Too Young To Fall In Love’ i ‘Looks That Kill’, plansze do seansu spirytystycznego z pentagramem i z wizerunkiem diabła wraz z metalowym wskaźnikiem, metalowy adapter do 7’ calowych singli, litografie z grafiką albumową, karty tarota, uchwyt na świeczkę w kształcie diabła i wiele więcej! Dodatkowo Box Set zawiera siedem nagrań demo, które znajdują się na płycie SHOUT AT THE DEMOS & RARITIES

SHOUT AT THE DEVIL – wydanie z okazji 40. lecia albumu dostępne będzie w streamingu i do pobrania, a w wersji fizycznej album ukaże się w wersjach: Super Deluxe Box Set, Picture Disc, Red/Black Vinyl, LP Replica CD oraz Lenticular CD.

Wydany w 1983 roku, w samym środku tzw. Satanic Panic (satanistyczna panika, która wybuchła w USA po wydaniu książki będącej wspomnieniami kobiety rzekomo porwanej przez sektę satanistyczną, które później okazały się nieprawdziwe), album SHOUT AT THE DEVIL był katapultą dla Mötley Crüe do statusu supergwiazdy. Płyta miała być kontynuacją sukcesu ich debiutu – pokrytego platyną albumu “Too Fast For Love”, a okazało się że przeskoczyła ten wynik aż czterokrotnie i wskoczyła do TOP 20 w USA. Dla wielu fanów muzyki SHOUT AT THE DEVIL było pierwszą płytą, która dostała się na półki z muzyką mainstreamową z tak szokującym wówczas wizerunkiem i przekazem w tekstach utworów.

SHOUT AT THE DEVIL jest kamieniem węgielnym set listy koncertowej Mötley Crüe i do tej pory zespół gra przynajmniej cztery utwory z tego albumu na każdej światowej trasie (przy czym właśnie są w trakcie kolejnej z nich). Ten album zmienił Mötley Crüe z zespołu otwierającego koncerty innych sław muzyki w główną gwiazdę, która gra koncerty solowe w wielkich arenach.

Przełomowe klipy do ‘Looks That Kill’ i ‘Too Young To Fall In Love’ ustaliły standardy dla kolejnych zespołów w MTV. Te dwa single wraz z innymi, jak ‘Knock ‘Em Dead, Kid’, ‘Bastard’, ‘Red Hot’, czy ‘Helter Skelter’ w wykonaniu Mötley Crüe oraz instrumentalny ‘God Bless The Children Of The Beast’ stworzyły album, który zdefiniował gatunek tej ery muzyki rockowej.

40 lat później MÖTLEY CRÜE są nadal silnym i większym niż kiedykolwiek zespołem, który zapełnia stadiony na całym świecie!

Deluxe Limited Edition Box Set Zawiera:

• Album w wersji zremasterowanej na pomarańczowo żółtym winylu typu Splatter

• Shout At The Demos & Rarities czerwono biały winyl typu Splatter

• Shout At The Devil CD

• Shout At The Devil Kaseta Magnetofonowa

• ‘Looks That Kill’ biały 7” singiel winyl

• ‘Too Young To Fall In Love’ pomarańczowy 7” singiel winyl

• Devil Board w/Metal Planchette

• Metal Pentagram 7” adapter

• Pentagram Felt Bag 

• Devil Candle Holder (nie zawiera świeczki!)

• Karty tarota z wizerunkami członków zespołu

• 12” x 12” Pentagram Séance Board

• Dwa 12” x 12” Shout At The Devil Blood Album Cover Litho Art Prints

Lista utworów na albumie:

1. In The Beginning 

2. Shout At The Devil 

3. Looks That Kill 

4. Bastard

5. God Bless The Children Of The Beast

6. Helter Skelter 

7. Red Hot 

8. Too Young To Fall In Love

9. Knock ‘Em Dead, Kid

10. Ten Seconds To Love

11. Danger

Shout At The Demos & Rarities lista utworów:

1. Shout At The Devil (Demo)

2. Looks That Kill (Demo)

3. Knock ‘Em Dead, Kid (Demo)

4. Too Young To Fall In Love (Demo)

5. Hotter Than Hell (Demo for “Louder Than Hell”)

6. I Will Survive (Demo)

7. Black Widow (Demo)

HISTORIA TYTUŁÓW ALBUMU: US – 4X PLATINUM / Kanada – 3X PLATINUM / Australia – ZŁOTO

HISTORIA LIST MIEJSC PRZEBOJÓW ALBUMU: US #17 / Finlandia #18 / Kanada #23 / Szwajcaria #59 / Australia #85

HISTORIA LIST MIEJSC PRZEBOJÓW SINGLI: “Shout At The Devil” #30 US Rock (1983) / “Looks That Kill” #54 US Hot 100 / #12 US Rock (1984) / “Too Young To Fall In Love” #90 US Hot 100 / #17 US Rock (1984)

AKTUALNA TRASA KONCERTOWA:

8/5/23               Syracuse, New York                  JMA Wireless Dome

8/8/23               Columbus, Ohio                         Ohio Stadium

8/11/23             Fargo, North Dakota                 Fargodome

8/13/23             Omaha, Nebraska                      Charles Schwab Field

8/16/23             Tulsa, Oklahoma                        H.A. Chapman Stadium

8/18/23             El Paso, Texas                              Sun Bowl

11/3/23             Yokohama, Japan                      K-Arena Yokohama

11/4/23             Yokohama, Japan                      K-Arena Yokohama

11/8/23             Brisbane, Australia                    Suncorp Stadium

11/11/23          Sydney, Australia                       Sydney Showground Stadium

11/14/23          Docklands, Australia                 Docklands Stadium

MÖTLEY CRÜE

Pochodzący z Kaliforni, Los Angeles, Mötley Crüe —Vince Neil (wokal), Nikki Sixx (gitara basowa), Tommy Lee (perkusja) i Mick Mars (gitara) — znajdują się w pentonie sław rocka od 41 lat.  Zespół sprzedał ponad 100 milionów albumów na całym świecie, zdobył tytuł 7 płyt platynowych i multi platynowych w USA, był 22 razy na szczytach TOP 40 list rockowych przebojów, 6 razy w TOP 20 singli pop i miał 3 nominacje do nagrody Grammy, 5 bestsellerów w sprzedaży książek wg. New York Times, mają swoje miejsce w Hollywood Walk of Fame oraz jeden hit filmowy na platformie Netflix.

Do tej pory kwartet z Kaliforni zyskał 5 bilionów odsłuchań w platformach streamingowych na całym świecie oraz 8 milionów obserwujących na swoich profilach w social media. Znani ze swoich ikonicznych występów na żywo zespół sprzedał niezliczone ilości tras koncertowych na całym świecie i występował przed milionami fanów. Ich produkcje koncertowe słyną z niezwykłych i przełomowych dla branży pomysłów, na czele z rollercoasterem, z ustawioną tam perkusją na której w trakcie jazdy nad głowami publiczności gra Tommy Lee oraz ziejącą ogniem gitarą basową Nikki Sixxa. Byli pionierami rocka rezydencji Las Vegas, w 2012 roku wyprzedając tam koncert. Wielkie przeboje Mötley Crüe takie jak ‘Kickstart My Heart’ i ‘Home Sweet Home’ są często wykorzystywane przez tak duże marki jak na przykład NASCAR, Dodge, Coldwell Banker, Carl’s Jr. czy KIA, a muzykę zespołu można usłyszeć w takich produkcjach filmowych jak Stranger Things czy Cobra Kai, żeby wymienić tylko te najświeższe.

Biografia zespołu “The Dirt: Confessions of the World’s Most Notorious Rock Band” (pol. tłum. tytułu: “Motley Crue – Brud. Autobiografia. Wyznania gwiazd rocka cieszących się najgorszą sławą” tłum. Michał Kapuściarz) stała się bestsellerem wg. New York Times, gdy w 2001 roku sprzedała się w milionie egzemplarzy na całym świecie. Od tamtej pory członkowie zespołu autoryzowali cztery dodatkowe biografie, które również stały się bestsellerami wg. New York Times. W 2019 roku na platformie Netflix premierę miał biograficzny film fabularny “The Dirt” (pol. tłum. “Brud”) i stał się globalnym hitem z 94% pozytywnych reakcji na Rotten Tomatoes. W rezultacie Mötley Crüe zyskali zupełnie nowych fanów z młodego pokolenia, którzy odkryli ich właśnie przez ten film. Dzięki temu Mötley Crüe nadal cieszy się statusem ikony i uznania ich muzyki za ponadczasową.

Mötley Crüe pozostaje na światowej scenie gigantem na scenie rocka po 41 latach kariery. W 2022 roku rozpoczęła się ich kolejna wielka światowa trasa, na której grają wspólnie z Def Leppard. W jej trakcie prawie wyprzedali stadiony w Ameryce Północnej. W 2023 roku trasa trwa nadal i zespół z gitarzystą Johnem 5 kontynuuje swoją drogę na której przekracza kolejne granice wytrzymałości w graniu na żywo.

Oracle
17028 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Blodskam debiutuje

OracleOracle7 stycznia 2019

Skomentuj