Skip to main content

Wydawca: Deathgasm Records

Dziś drodzy słuchacze popastwię się trochę nad szwedzkim Mordbrand – kapelą, nad którą warto się chwilę zatrzymać, przystanąć i ponakurwiać.

Otóż nie licząc splitu z Evoke, którego jeszcze nie słyszałem (ale myślę, że w niedalekiej przyszłości ten fakt ulegnie zmianie) ta załoga z dalekiej północy popełniła EP pod tytułem „Necropsychotic”, zawierające sześć death metalowych numerów oczywiście spod znaku szwedzkiej szkoły, nieco w stylu Grave. No i zajebiście hehe, po co szukać dalej jak ktoś lubi taką muzykę. No, ale jak ktoś nie lubi, albo jeszcze nie zna to trzeba go zachęcić więc napiszę, że dominują tu tempa raczej średnie zwalniające czasem do bardziej smolistych wałków. Przyznam, że ja raczej preferuje albo szybką i brutalna napierdalankę albo już całkiem wolne, ślimacze tempa w stylu Incantation, ale to wyłącznie moje zdanie. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt obecności w składzie konkretnego gardłowego oraz na to, że na „Necropsychotic” Szwedzi nie bali się przemycić nieco melodii. Pojawiają się fragmenty bardziej czytelne i mniej brudne, a czasem słuchacz zostanie znienacka zaskoczony delikatnym przerywnikiem w postaci całkiem zgrabnie odegranej solówki.

Tak wiec nie pozostaje mi nic innego jak włączyć „Necropsychotic” jeszcze raz, rozejrzeć się za splitem z Evoke i czekać, co będzie dalej. A myślę, że będzie dobrze.

 

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Eaters of the Void
2. Graveyard Revisited
3. Skärseld (Return to the Unholy)
4. The Fall of Flesh
5. Deathbound
6. Deliverance
Pathologist
1126 tekstów

Newsy

Reedycja Mare Cognitum

EfEf21 września 2015

Skomentuj