Skip to main content

Morbidity Revealed from AshesWydawca: Memento Mori Records

OK, ilu z Was zna jakieś zespoły z Bangladeszu? A ilu z Was zna zespoły z Bangladeszu godne polecenia? No to mniej więcej tyle co ja, hehe. Ale od dziś możecie zapamiętać nazwę Morbidity.

Kwintet z miasta Dhaka gra bowiem death/thrash metal na wystarczająco dobrym poziomie by zainteresować sobą Raula z Memento Mori, który to postanowił wypuścić ich debiutancki album – „Revealed from Ashes”. A na nim jak już wspomniałem moc. Mieszanka starego dobrego death metalu i thrash metalu – nie jest to przesadnie brutalne, ale po dupie kopie. Mnie kojarzy się to z Demolition Hammer, Cancer, ale też oczywiście wczesny Death lub Malevolent Creation. Kawałki przede wszystkim mają melodię, dzięki której słuchacz może je rozróżnić, hehe – a każdy wie, że mimo wszystko jest to ważne. Nie ma też tutaj jednostajnego napierdalania, mamy kawałki wolniejsze, jak „Unholy Resurrection”, ale też faktycznie szybką i uderzającą dokładnie w punkt kanonadę jak numer tytułowy. Wszystko razem ładnie się zgrywa i daje nam pół godziny dobrego napierdolu. Ja powiem Wam nawet z własnej nieprzymuszonej woli powracam do tej płyty, a w natłoku materiałów nie zawsze można sobie na to pozwolić.

Ja wiem, że recenzja niezbyt długa, ale tak po prawdzie – gdy w muzyce nic nowego, to i recenzent niewiele pomoże. Jedynie wyjaśni, że niniejsze „nihil novi” to jak najbardziej zaleta i Morbidity warto poznać.

Ocena: 7,5/10 

Tracklist:

1. Decaying Souls (Intro)  
2. Incarnation of Death  
3. Let there Be Chaos  
4. Morbidity  
5. Pits of Eternal Torment  
6. SkullCrusher  
7. Unholy Resurrection  
8. Revealed from Ashes

 

Oracle
17138 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj