Skip to main content

Wydawca: De Tenebrarum Principio

Zawsze ze sporą ciekawością zabieram się do słuchania Black Metalowych ekip z Francji, bo tamtejsza scena nieraz wydaje na świat zajebiste perełki. Odpalając debiut Moonreich zatytułowany ”Loi Martiale” nie byłem pewien, czego sie spodziewać i przyznam szczerze, że dalej mam dylemat z tą płytą…

Generalnie zawiera ona dziesięć utworów plus dodatkowy, ostatni numer tak zwany hidden track, który w zasadzie jest trochę przydługawym organowym outro. Generalnie stylistyka, wokół której obracają się Francuzi to Black Metal, ale taki nieco inny bym powiedział. Kawałki są bardziej melodyjne i wręcz wpadające w ucho, sporo można się dosłuchać ciekawych riffów, które nie koniecznie pasują w 100% do tej stylistyki. Płyta z pozoru wydaje się, jak na ten gatunek muzyczny, łatwa, lekka i przyjemna w słuchaniu, ale nienajlepsze brzmienie dodaje nieco brudu i sprawia, że w całości ten materiał wygląda naprawdę ciekawie. Mocno denerwującą sprawą są pojawiające się w niektórych momentach klawisze i różnego rodzaju symfoniczne ozdobniki. Mam wrażenie, że nie pasują one do całości i psują wręcz całokształt utworów.

Trochę czasu spędziłem słuchając tej płyty i w dalszym ciągu nie do końca wiem, jak ją ocenić – niby melodyjność i patetyczność świadczą na niekorzyść, ale z drugiej strony w całości płyta jest dość frapująca i myślę, że warto się z nią zapoznać, choć by z czystej ciekawości.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Le regard du pendu
2. Les psaumes d’Iscariote (Livre I : Le pardon du pendu)
3. Du sang sur les mains
4. En mon âme et conscience
5. Le réveil du pendu
6. En marche sur nos terres
7. Loi Martiale
8. Les psaumes d’Iscariote (Livre II : Mes ailes ne brûleront plus)
9. En préparant l’assaut…
10. L’aube de cristal
11. 0


Pathologist
1126 tekstów

wode
Newsy

Trzecia płyta Wode

OracleOracle10 lutego 2021

Skomentuj