Skip to main content

Majestic Downfall  ...When DeadWydawca: Pulverised Records

Znalazłem sobie promówkę z etykietką death/doom metal i od razu mnie ona zainteresowała. Mam ostatnio nastrój na takie wałkowanie, więc myślę sobie: „Jak znalazł!”

Czwarte wydawnictwo Majestic Downfall zatytułowane „…When Dead” rozczarowało mnie jednak lekko. Dlaczego? Już spieszę wyjaśniać. Otóż Meksykanie założyli sobie, że ich muzyka oscylować będzie w rejonach bardzo specyficznego gatunku muzycznego. Cechami charakterystycznymi tegoż gatunku są: ciężar, gęstość dźwięków, samobójczo – nihilistyczny klimat. Generalnie: smoła, siarka, czołgi i ognie piekielne. No i właśnie tego trochę w muzyce wielbicieli tequili i palącego ogniem odbytniczym burrito brakuje. Niby muzyka wolno sączy się przez głośniki i atakuję topornymi nutami wciskając się pod skórę każdą porą i otworem ciała. Ale, brakuje tego czegoś. Brakuje mi tu posępnego nastroju a to najpewniej za sprawą krystalicznego jak woda źródlana brzmienia. Gubi się z tego powodu to, co lubię w muzyce death/doom. Jest to częsty problem kapel. Dlatego w tym nurcie niewiele jest ekip, które dokładnie czują, o co w tym chodzi. Meksykanom trochę tego brakuje, przez co muzykę przelewa się przez uszy jak woda przez palce. Nic specjalnego w głowie nie zostaje. Nie wzbudza to granie większych emocji. Podczas słuchania nic mi nie sztywnieje ani nie drętwieje. Ciężko nawet powiedzieć żebym był poruszony.

Cóż. Wniosek z tego taki, że nie każdy potrafi. Mnie Majestic Downfall do siebie nie przekonał niemniej jednak fani takiego grania powinni sobie sami zweryfikować moje słowa. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że założycielem Majestic Downfall jest pan odpowiedzialny za takiego fajnego śmierć metalowego horda o nazwie Zombiefication. Tak, że tego. W sumie z onucy mnie nie wyzuło, ale sprawdzić można.

Ocena: 5,5/10

Tracklist:

1. …When Dead  
2. Escape My Thought  
3. The Brick, the Concrete  
4. Doors  
5. The Rain of the Dead

 

Pathologist
1128 tekstów

Newsy

Rocznicowy box od Coven

OracleOracle16 października 2019

Skomentuj