Skip to main content

Dwa lata od wydania swojej ostatniej płyty „ŻÓŁĆ.NISZCZENIE.ZGLISZCZE” i w przededniu trasy po Polsce u boku Furii, olsztyńska KRZTA prezentuje najnowszą sesję live oraz ogłasza wydanie winylowej wersji swojego ostatniego albumu!

Dobra 12 Sessions to inicjatywa studia Dobra 12 z Białegostoku skupiająca artystów niezależnych, tym samym tworząc archiwum mini występów na żywo. Ideą nadrzędną jest uchwycenie kwintesencji grania live bez edycji i nadmiernej produkcji. Tak o sesji mówi perkusista zespołu, Andrzej Postek: „Dobra 12 to miejsca dla nas wyjątkowe, ponieważ w tym właśnie miejscu mieliśmy przyjemność nagrać naszą ostatnią płytę. Historia zatacza koło i po około dwóch latach dzielimy się z Wami kilkoma utworami zagranymi w ramach Dobra 12 Sessions. Idea jest nam bliska, bo zbliżona do koncertowych warunków realizacja oddaje ducha nagrań live”.

OBEJRZYJ LIVE SESSION:

Wraz z premierą sesji zespół świętuje premierę „ŻÓŁĆ.NISZCZENIE.ZGLISZCZE” na winylu. Album ukazał się nakładem wytwórni Piranha Music na 180-gramowej płycie w trzech wersjach kolorystycznych: klasycznym czarnym oraz limitowanych do 100 sztuk każda turkusowych i czerwonych „marbled”.

ZAMÓW TU:
https://www.piranha-music.com/

KRZTA to sensacyjne i energiczne trio z Olsztyna powstałe w 2015 roku. Ich muzykę określić można jako mathcore, jednak nie stronią od czerpania inspiracji z innych gatunków, szczególnie noise rocka i sludge metalu. W 2021 roku warmińskie trio zasiliło szeregi niezależnego labelu i agencji z Torunia – Piranha Music, w którego barwach wyszedł ich drugi album. Wydawnictwo zatytułowane „ŻÓŁĆ.NISZCZENIE.ZGLISZCZE” swoją premierę miało 8 października 2021. Nowe dzieło zespołu to ponad 40 minut muzyki, w której KRZTA sięga po sprawdzone na debiucie elementy, wprowadzając w nie jednak zupełnie nową jakość i brzmienie. Płyta spotkała się z uznaniem fanów i mediów, co zaowocowało m.in. występami na Mystic Festival czy Summer Dying Loud.

Najbliższe koncerty KRZTY u boku Furii, Owls Woods Graves i Zamilskiej:
2 XI @ Poznań, Tama
3 XI @ Bydgoszcz, Fabryka Loyda
4 XI @ Szczecin, Kosmos
5 XI @ Gdańsk, B90
9 XI @ Kraków, Kamienna12
10 XI @ Wrocław, Stary Klasztor
11 XI @ Warszawa, Progresja
12 XI @ Lublin, Radio Lublin

KRZTA W SIECI:
https://www.facebook.com/krztaband
https://www.instagram.com/krzta_band/

Oracle
16961 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Acheron: 1988 – 2010

OracleOracle25 kwietnia 2010

Skomentuj