Skip to main content

Wydawca: Darker Than Black Records

Dziś dla odmiany coś zza naszej wschodniej granicy. Kapela nazywa się Kriegshetzer, na okładce mają niemiecką kolegów dziadka premiera Tuska przy pracy, zaś teksty też w ojczystym języku pana papieża.

Niewykluczone zresztą, że sam wielebny ojciec święty podśpiewywyał sobie niektóre z nich pod nosem. Dziwne? Wcale nie, wszak teksty do swoich utworów Kriegshetzer zapożyczył z niemieckich marszów wojennych, robiąc dość udany anschluss tej cząstki spuścizny Trzeciej Rzeszy do swojej muzyki. A muzycznie Kriegshetzer obraca się w black metalu oczywiście, szybkim i zimnym, choć równocześnie dość łatwym do przysposobienia. Oczywiście język niemiecki idealnie pasuje do tej muzyki, bo jest tak samo zimny jak i ona. Oczywiście kwestia jakości muzyki nie będzie przeszkadzała nikomu dla kogo ważniejszy jest fakt wyznawanej ideologii (choć działa to też w drugą stronę – nie ważne jak dobra byłaby muzyka Kriegshetzer, to jednak łatka NSBM robi swoje i z miejsca będą skreśleni). Mnie to osobiście pierdoli, mówię więc Wam jak się sprawy mają. Niestety na dłuższą metę raczej małe zróżnicowanie utworów wpływa negatywnie na odbiór całości. Bo „Panzer Vorwärts” można sobie przesłuchać raz i drugi, niestety po trzecim razie już nie ma się ochoty na więcej. Większość utworów oparte jest na tym samym patencie: szybko – szybciej – refren – wolniej – szybko – refren. Urozmaiceń wiele tutaj nie znajdziecie (zdarzają się ale raczej śladowe jak w „Mutspruch” i polegają raczej na wtrąceniu nawet ciekawego riffu tu i tam), z drugiej strony cieszy fakt, że obyło się bez żadnych klawiszy i tym podobnego gówna. Niemniej jednak Kriegshetzer to po prostu typowy black metal, może trochę lepszy niż „przeciętny”, jednakże daleko mi do entuzjazmu.

Solidna, choć przewidywalna płyta, która wyląduje na półce. Na pewno nie odradzę jej fanom black metalu, ale i nie polecę, jeśli ktoś miałby wydać na nią swoje ostatnie pieniądze.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Unser Rommel
2. Der Gott (der Eisen wachsen ließ)
3. Flamme Empor
4. Wenn alle untreu werden
5. Hohe Nacht Der Klaren Sterne
6. Schwarz ist unser Panzer
7. Mutspruch
8. Mutter
9. Kameradschaft
10. Einmal im Jahr
11. Panzerlied


Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Kawałek od Lady Beast

EfEf4 września 2016

Skomentuj