Skip to main content

 

Woje z Województwa Kłysogórskiego, czyli enigmatyczne trio KŁY podpisali umowę wydawniczą z Pagan Records. Zespół ukończył właśnie pracę nad swoim debiutanckim albumem zatytułowanym „Szczerzenie”.

Obejrzyj trailerhttps://youtu.be/1ltt7yY1gSs

Początki zespołu sięgają  1997, jednak KŁY wyszły z lasu dopiero w ubiegłym roku za sprawą intrygującego dema  „Taran-Gai”. Materiał na duży album zarejestrowany został na przełomie 2017/18 w studio Czyściec Nihilem za konsoletą. „Szczerzenie” to  6 utworów, których stylistyki jednoznacznie nie da się zaszufladkować. U jej korzeni leży melancholijny, Burzum’owski black metal bogato przepleciony jednak innymi dźwiękami, które jak przyznaje sam zespół mogą kojarzyć się z Hypothermia, Lifelover, Austere, Grey Waters a nawet wczesną twórczością Ulver, Unholy, Katatonia czy Anathema. Spektrum jest jak widać szerokie, ale osią pozostaje black metal, góry, szamanizm i Las. 

Szczerzenie” ukaże się w formacie cyfrowy oraz jako digipack CD 20 kwietnia.  

Tracklista: 
1. Bliże
2. Wypełni
3. Jeżeli
4. Pogranicze
5. Kłysica
6. Dale

Pagan Records online:
Website
Facebook
Twitter
Bandcamp

Oracle
17138 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj