Skip to main content

 

Enigmatyczne trio Kły powraca z nowym, drugim albumem. Płyta zatytułowana „Wyrzyny” ukaże się 8 maja 2020 nakładem Pagan Records.

Początki zespołu sięgają 1997, jednak Kły wyszły z lasu dopiero w 2017 roku za sprawą intrygującego dema „Taran-Gai”. Rok później ukazał się debiutancki album „Szczerzenie”, który zgarnął mnóstwo pozytywnych opinii i recenzji zarówno od strony mediów jak i słuchaczy.

„Wyrzyny” powstawały na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy, nagraniem, miksem i masteringiem, podobnie jak w przypadku wcześniejszych produkcji zespołu zajął się Nihil w Czyściec Studio. Na płytę składa się 6-utworowy black metalowy monolit z szamanizmem, magią grzybów, poezją Mirona Białoszewskiego i Lasem w tle. Cytując muzyków: „Wyrzyny” to zwarta, spójna opowieść, ze wstępem, rozwinięciem i zakończeniem; do słuchania zawsze w całości. Pojedyncze utwory nie mają takiego oddziaływania jak cała płyta, przesłuchana od numeru 1 do 6″.

Tracklista:
1. Burza (My rozgwiazdy)
2. Nadwołkowyjskiej nocy liczba pojedyńcza
3. Krajobraz jako oko
4. Trójząb
5. Gwiezdny wiatr
6. Zakorzenienie

„Wyrzyny” dostępne będą w następujących formatach: Digipak CD, Clear LP, Black LP, Digital.

Preorder: https://tinyurl.com/y93y6qxg

Pagan Records:
Website / Shop: https://www.pagan-records.com
Facebook: https://www.facebook.com/paganrecords
Bandcamp: https://paganrecords.bandcamp.com
Youtube: http://www.youtube.com/paganrecords

Oracle
17138 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj