Skip to main content

Kontakt: Jewish Juice

Nie wiem jak zacząć. Zero pomysłu na błyskotliwą anegdotę zgrzebnie łączącą moja -najważniejszą tu przecież – postać z muzyką, którą prezentują Włosi na swoim debiucie, co to go sprokurowali i wydali własnym sumptem.

Jewish Juice – za samą nazwę mają dużą wódkę – zamiast żreć tony makaronu i podrywać grube Włoszki, postanowili wziąć się za czyszczenie swojego kraju z elementu niepotrzebnego. Robią to za pomocą muzyki, którą sami określają jako black/thrash, a w domyśle NS. Powiem tak, nie jest może ten krążek specjalnie oryginalny, słychać również pewna amatorską prostotę, ale coś w sobie ma. I to mnie martwi, gdyż słucham go już któryś raz z rzędu i nie jestem w stanie dojść do tego, co mi się w nim podoba. Nie ma tu specjalnie rozbudowanych kompozycji, wokalista drze się „po linii” i raczej niespecjalnie ma ochotę wdawać się w wokalne eksperymenty. Utwory w niektórych miejscach rażą prostotą rozwiązań, ale z drugiej strony tworzą pewną logiczną całość. Płyta jest też nierówna, bo na przykład pierwszy utwór to przerost formy nad treścią. 6 minut, podczas których tak naprawdę nie wiele się dzieje. Obstawiam jednak wypadek przy pracy, gdyż ostatni wałek trwający 8 minut jest ciekawy (poza dziwną manierą wokalisty). Widać więc, że jak zespół chce to może. Generalnie rzecz ujmując „Soaring Above Death” to dla mnie taki krążek – sonda. W tych 5 utworach zespół proponuje różne wizje swojej muzyki i czeka na opinie. Moim zdaniem najlepiej pójść drogą ostatniego utworu. No oczywiście Jewish Juice czeka mnóstwo potu i wódki (czy co oni tam piją) wylanej na próbach. No chyba, że chcą zasilić grono zespołów – zapychaczy na koncertach na 30 osób. W to nie wierze.

Nie wiem szczerze powiedziawszy, jaką pozycję ma Jewish Juice u siebie w kraju. Mam jednak wrażenie, że na obecną chwilę z ziemi włoskiej do polskiej, ciężko im się będzie przebić. A ocena bardziej na zachętę, bo dzisiaj mam dzień.

Ocena: 5/10

Tracklist:

01. The Night of the Long Knives
02. Human Ferocity
03. Acid Tears
04. My Kingdom
05. Green Forest

Ef
4472 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Skomentuj