Skip to main content

Odium Records ogłosił podpisanie kontraktu z nowym, unikalnym, szwedzkim zespołem HILD. Jest to nowa kapela Larsa Broddessonna, znanego jako były perkusista Marduk i sesyjny Funeral Mist, czy rodzimego Black Altar.

Premierowego utworu „Hrist” można posłuchać tutaj:

Ruszyły również pre ordery na zakup płyty. Można ją nabyć w https://odiumrecords.bandcamp.com lub https://odiumrex.com/webshop

Debiutancki album „ValFreiya” ukaże się 7 października jako 6 panelowy digi pack cd i zawiera 12 utworów agresywnego Thrash metalu z elementami black i crust. Zespól jest głęboko zainspirowany nordycką mitologią i mistycyzmem.

Tak Lars Broddesson opisuje powstanie zespołu i koncept albumu „ValFreiya”:

HILD, oznacza bitwę/spór, to projekt o tematyce wojennej i bitewnej, skoncentrowany wokół Walkirii z mitologii nordyckiej. Każdy utwór nazwany jest imieniem i uhonorowaniem określonej Walkirii i opisuje jej charakterystyczne cechy.

Na pomysł założenia tego zespołu wpadłem nagle pewnego letniego wieczoru, kiedy spacerowałam oczarowany otaczającym mnie krajobrazem. Zostałem natchniony przez wyższe moce, aby wrócić do mojego studia i napisać 2-minutowy utwór w jednej sesji.

Boska iskra inspiracji uderzyła natychmiast i większość piosenki i cały koncept miałem już w głowie zanim wróciłem do studia, żeby nagrywać. Napisanie pierwszego utworu „ValFreiya” trwało około 5 godzin.

Zasmakowałem w tym i postanowiłem kontynuować i nie pozwolić, aby jakakolwiek piosenka była dłuższa niż 2:30 lub proces jej pisania trwał dłużej niż 6-7 godzin. Kilka tygodni później miałem już 12 utworow i skończony album, który napisałem będąc w swoistym transie”.

www.facebook.com/HildSweden

www.odiumrex.com

www.facebook.com/odiumrex

www.instagram.com/odiumrecords

www.odiumrecords.bandcamp.com

Oracle
17033 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

paradise lost
Newsy

Wieści od Paradise Lost

OracleOracle17 kwietnia 2020

Skomentuj