Skip to main content

Hiero

Wydawca: Under the Sign of Garazel

Przyznaję, płyta ta schowała się w ciągle rosnącym stosie materiałów o których recenzje wszyscy błagają, wszak „jesteście najlepsi i nawet jak zjebiecie, to i tak droga do muzycznego raju otwarta”. Przypomniałem sobie o niej tydzień temu. Włączyłem i…

… jebło. Mimo że pierwsze przesłuchanie miało miejsce między zupą, a schabowym, to i tak te 4 utwory od razu zapadły w pamięć. Hierophant’s Descent tworzy trzech Panów, którzy po ksywach wnosząc w wieku młodzieńczym, być może całkiem to niedawno było, poszli ścieżką Lovecrafta i Wielkich Przedwiecznych. Za samo to już na początku mają ode mnie wielki plus. Muzycznie? Opowiem Wam taką anegdotę z życia kejosowej redakcji. Kiedy po raz pierwszy włączyłem sobie ten materiał pomyślałe : Rotting Christ jak chuj, ale podoba mi się”. Gdy Oracle go dzisiaj usłyszał, powiedział „Rotting Christ jak chuj, ale mi leży”. Wnioski są dwa. Wielkie umysły myślą podobnie. Wniosek drugi brzmi, dla wszystkich fanów greckiego grania sprzed mniej więcej dwóch dekad pozycja nie tyle obowiązkowa, co na pewno przynosząca radość. Ja na ten przykład jakimś wielkim fanem tej sceny nigdy nie byłem (wiem, wiem głupi jestem), ale mnie to łapie. Hierophant’s Descent od pierwszego dźwięku wciąga mnie w swój klimat i puścić nie chce. Muzyka zespołu wlewa się w nasze narządy uszne niespieszne, ale dość mocno się wbija się w głowę. Najlepszy zdecydowanie kawałek numer 4. Kurwa, to naprawdę fajny materiał.

Płytę możecie zakupić sobie w cenie 3 browarów w knajpie. I nie będą to pieniądze zmarnowane. Możecie też wziąć kasę od mamy, dajmy na to potrzeba Wam na zeszyty. Nieważne skąd weźmiecie, istotny jest cel. Zakup EP-ki Hierophant’s Descent.

Ocena: 8/10

Tracklist:

01. Hooded Vacrants of cryptic Craves
02. Thy Ascencsion of A Hideous God
03. The Abyss of Eternal Night
04. Abominable Echoes of Vile Mysteriis

 

Ef
4486 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Newsy

One Inch Giant ma kontrakt

OracleOracle21 sierpnia 2012
Newsy

Wieści od Indignity

OracleOracle27 stycznia 2017

Skomentuj