Skip to main content

Wydawca: Vetrerbrae / Negre PlanY / Hecatombe Records

Kolejna zaskakująca promówka wylądowała w mojej skrzynce. Zaskakująca w tym sensie, że nie spodziewałem się niczego dobrego po nadawcy, gdyż ten zasypuje mnie zazwyczaj jakimiś gównami. A tu niespodzianka.

Hex to kapela z Hiszpanii, zaś „Behold the Unlighted” to ich najnowsza EPka. Poza nią na koncie mają już dwie pełnowymiarowe płyty oraz demówkę – w ogóle mi nie znane. Na rzeczonym materiale dostajemy dwadzieścia minut muzyki podzielonej na trzy, dość długie kawałki. I co na niej słyszymy pod względem muzycznym? Głównie death metal osadzony w brytyjskim stylu, a konkretniej – Bolt Thrower. Ale to tylko kościec, który został obleczony w muzykę bardziej zróżnicowaną – elementy doom metalu czy black metalu. Jeśli chodzi o doom metal, to głównie mógłbym powiedzieć, że słyszę tu (znów Wielka Brytania!) stary dobry Paradise Lost. Jeśli chodzi o black metal to wiecie, jest to z mojej strony mocno naciągane, ot tu i tam coś mi zabrzęczy w stylu Mgły, ale to śladowe ilości. Głównie więc nastawcie się, że „Behold the Unlighted” to materiał pod dużym wpływem kapeli Barry’ego Thomsona. I w mojej opinii chyba ciekawszą niż takie typowe tribute bandy dla tego zespół, w stylu Chainsword czy Mutilation. Bo dzieje się trochę więcej? A może tak mi się wydaje bo po prostu jestem pozytywnie zaskoczony tym materiałem? Nie wiem, może sami po prostu sprawdźcie i się wypowiedźcie. Mi w każdym razie się podoba.

I obiecuję, że będę mniej sceptycznie podchodził do promówek przesyłanych z Hiszpanii. Pozdrawiam i pysznej kawusi życzę.

Ocena: 7/10

1. As Darkness Descend upon You
2. Impending Doom Towards Darkness
3. …and Thus Spoke Darkness

Oracle
17037 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Ade w nowym labelu

OracleOracle9 lutego 2016
anthropic
Newsy

Druga płyta od Anthropic

OracleOracle28 stycznia 2023

Skomentuj