Skip to main content

Wydawca: Hollow Earth

Zaczyna się dobrze, bo o ile poprawnie zrozumiałem intro, kapela deklaruje, iż doskonale pamiętają czasy chaosa, hehe. No to chyba proste, że chodzi o nas, niosących kaganek metalowego światełka redaktorów tegoż webzine’a.

Dobra, żarty na bok, bo najwyższa pora, by recenzji poddać debiutancki krążek Hellcrawler. Przeleżał biedny i opuszczony prawie rok, więc myślę, że nadeszła już jego pora. „Wastelands” to dziesięć kawałków, które opisać można jako mieszankę crustu, death’n’rolla oraz starego poczciwego punk rocka. Normalnie lubię takie granie, ale ze Słoweńcami mam problem. Nie wiem dlaczego, ale ten krążek średnio mnie przekonuje. Brak mi w nim mocy i pierdolnięcia. Wczoraj zrzuciłem sobie na nogę pralkę i to było coś. Hellcrawler moim zdaniem brakuje właśnie tej pewności uderzenia. Może to wina kilku zbyt melodyjnych fragmentów ich muzyki, które są po prostu za lekkie? Może w produkcji nie siedzi tyle diabła ani Mad Maxa, ile powinno? Bo teksty opiewają oczywiście postapokaliptyczne krajobrazy i tego typu tematykę, tak na marginesie. Nie wiem, po prostu przez większość półgodzinnej „Wastelands” czuję obojętność. Kilka fragmentów jest lepszych, niestety moc przeciętnych, nie ruszających mnie w ogóle. A w przypadku rodzaju muzyki jaką zajmuje się Hellcrawler, to już bardzo zła wróżba na przyszłość.

Cóż, krążek odsłuchany i zrecenzowany. Nie znalazłem w nim wielu jasnych punktów, no ale ja zawsze mogę się mylić. Wiem jednak, że „Wastelands” u mnie długo miejsca nie zagrzeje.

Ocena: 5/10

Tracklist:

1. Devastation
2. Rattlesnake Tavern
3. Motoslüts From Hell
4. Wastelands
5. Post Apocalyptic Revolt
6. The Molten Faces Tribe
7. Firefly Powerplant
8. Yet Again The Greed Of Man
9. Towards The End
10. Demons Within
Oracle
16864 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj