Skip to main content
Olsztyński zespół Gorycz zapowiada nowy album „Kamienie”, którego premiera odbędzie się 4 listopada 2022 r. nakładem Pagan Records. „Kamienie” będą dostępne w formacie cyfrowym i CD, a zamówienia w przedsprzedaży będzie można składać za pośrednictwem sklepu internetowego Pagan Records od 30 września.
Przed premierą albumu Gorycz zaprezentował pierwszy singiel „Chcę inne oczy”: https://youtu.be/2KKgO3mzreg
Tomek Kukliński (wokalista i autor tekstów) opowiada o albumie:
„Kamienie” powstawały 4 pełne lata. Może się wydawać, że to długo jak na aktywnie działający zespół, jednak, biorąc pod uwagę różne okoliczności, które nas spotkały przez ten czas, bardzo się cieszymy, że w ogóle się ukażą. Ten materiał powstawał w bólach, choć nie były to bóle artystyczne. Samo tworzenie nigdy nie jest w naszym przypadku procesem bolesnym czy ciężkim. Riffy, aranże, słowa przychodzą stosunkowo łatwo, ale życie pisze różne scenariusze, często także kompletnie nieprzewidywalne. Wyhamowała nas pandemia i lockdown, pożegnaliśmy dwóch wspaniałych muzyków, którzy dotąd stanowili o obliczu zespołu. Szukaliśmy kolejnych ludzi, a szukając ich, przez cały czas szukaliśmy także samych siebie na nowo. Wreszcie dołączyli do nas Tomasz i Michał. Gorycz dostała odpowiedni napęd, weszliśmy do studia i – można z całą pewnością stwierdzić – że każdy zrzucił wreszcie z barków swój Kamień.”
„Nie ukrywam, że płyta jest dla mnie osobiście bardzo ważna. Jest tym, czym byliśmy przez ostatnie 4 lata. Jest emocjonalna, może trochę dziwna, ale zapewniam, że nie ma na niej fikcji, nie ma oszustw. Jest tylko prawda. To zresztą jest nasz cel w tworzeniu. Sensem każdej sztuki powinna być prawda. Od prawdy sztuka się zaczyna i prawdy poszukuje. Muzyka, którą komponuje Przemek wypływa z głębokiego doświadczenia życia, jest płodem codzienności ,w której żyjemy, z którą się borykamy jako dorośli mężczyźni. Podobnie jest ze słowami, które muzyce towarzyszą. Gorycz jest jak antydepresant, pozwala sobie jakoś radzić.”
„Kamienie” zostały nagrane przez Tomasza Stołowskiego w Nebula studio, za zmiksowanie i mastering materiału odpowiedzialny był Maciej Karbowski także z Nebula studio w Warszawie
Okładkę albumu wykonał Przemek Grabowski
„Kamienie” tracklista:
1. Zabieram Skórzę Twoją Twarz
2. Matka
3. Na dno
4. Chcę inne oczy
5. Szczurom niebieskim
6. Wybija czas
7. Znoszone dłonie
8. Na czerwono odpłyną łzy
9. Kamienie milczą
Oracle
17073 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Nowe demo Nameless Tomb

OracleOracle19 kwietnia 2014

Skomentuj