Skip to main content

Po występach na m.in. Mystic Festival Summer Dying Loud, zjawiskowa GORYCZ wyruszy jesienią w trasę promującą ich ostatni album „Kamienie„!

Drugim wydawnictwem zespół ugruntował swoją pozycję jako jednego z ciekawszych młodych zespołów na scenie niezależnej, fenomenalnie łącząc ogromną wrażliwość i sporą dawkę emocji z surową muzyką z pogranicza black i sludge metalu. Wszystko to okraszone jest poetyckimi tekstami wokalisty – Tomasza Kuklińskiego

Na siedmiu z ośmiu koncertów grupie towarzyszyć będą twórcy jednego z najciekawszych ostatnio debiutów post-punk / zimnej fali – stołeczny KRYSZTAŁ. W niektórych miastach pojawią się również goście specjalni: w rodzinnym Olsztynie oraz Toruniu będzie to zaprzyjaźniona KRZTA, natomiast w Krakowie – Narbo Dacal. Reszta gości zostanie ogłoszona wkrótce. 

Piranha Music zaprasza:

06.10 – Olsztyn / Scena Zgrzyt (gościnnie: KRZTA)
07.10 – Warszawa / Hydrozagadka
08.10 – Toruń / NRD (gościnnie: KRZTA)
14.10 – Jarocin / Black Waves Fest*
26.10 – Łódź / Przestrzeń
27.10 – Wrocław / Liverpool
28.10 – Kraków / Alchemia (gościnnie: Narbo Dacal)
29.10 – Katowice / Katofonia

* tylko Gorycz

BILETY W SPRZEDAŻY: https://goout.net/pl/gorycz/pzxikfg/

Olsztyńska Gorycz powstała w 2016 roku, a w jej skład wchodzą muzycy znani między innymi z Non Opus Dei / Third Degree / Aeon. 2 listopada 2018, po dwóch latach muzycznych poszukiwań, zespół wydał w Pagan Records swój debiutancki album „Piach” niosąc wieloznaczną, wisielczą poetykę splecioną z przygnębiającą muzyką. Materiał promowany był na żywo m.in. podczas wspólnej trasy z KRZTĄ. Po czterech latach ciszy Gorycz zapowiedziała w końcu następcę świetnie przyjętego debiutu. Album zatytułowany „Kamienie” ukazał się w listopadzie, również nakładem Pagan Records i jest logiczną kontynuacją kierunku, który kwartet obrał na „Piachu„.

https://www.facebook.com/goryczolsztyn
https://www.instagram.com/to_gorycz_idzie/

Kryształ to warszawski kwartet, w którego skład wchodzą: Jakub Didkowski, czyli perkusista nieistniejącej już DiunyKubczak Dobrzyński na basie, Yuri Kasianenko (znany m.in. z Bastard Disco) oraz gitarzysta Hubert Kos. Zespół gatunkowo odwołuje się do zimnej fali, ale w swojej muzyce zawiera również elementy post punku i shoegaze. Debiutancki album zespołu ukazał się jesienią 2022 nakładem labelu Koty Records. W 2023 zespół wydał singiel „Nieznośnie lekko żyć„, który ukazał się na winylowej składance z post-punkiem i zimną falą pt. „Najmłodsza generacja”.

https://www.facebook.com/tokrysztal
https://tokrysztal.bandcamp.com/

Oracle
17042 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Recenzje

Pustota „Proch”

OracleOracle29 grudnia 2010

Skomentuj