Skip to main content

Organizatorzy Helicon Metal Festival – imprezy hołdującej tradycyjnemu, oldschoolowemu heavy metalowi – ogłosili już sporą część składu czwartej edycji. Helicon odbędzie się w dniach 15 i 16 marca 2024 roku, w warszawskim klubie Riviera Remont i właśnie dołączyła do niego żywa legenda amerykańskiej sceny, zespół Glacier, którego początki sięgają roku 1979.

Na czele zespołu stoi niezmiennie od 1983 roku wokalista o swojsko brzmiącym nazwisku – Michael Podrybau – potomek polskich imigrantów, dla którego wizyta w Polsce będzie osobistym przeżyciem. Zespół ma na koncie kultową EPkę „Glacier” z 1985 roku, dzięki której zapisał się w historii metalu złotymi zgłoskami, by później zamilknąć na wiele lat. Powrót w 2018 roku i wydanie pierwszej pełnej płyty „The Passing of Time” dwa lata później, dały zespołowi nowe życie. Aktualnie Glacier przygotowuje kolejną płytę, a występ na ekskluzywnym koncercie w Warszawie traktuje bardzo szczególnie.

Oprócz Glacier w składzie czwartego Heliconu znaleźli się wcześniej Szwajcarzy z MegatonSword, Kanadyjczycy z Iron Kingdom, Austriacy z Roadwolf, Brytyjczycy z Tailgunner oraz polskie kapele takie jak MonasteriumHellhaimIronbound. To jeszcze nie koniec ogłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu: https://fb.me/e/yNEpwUAo

Muzyka Glacier: https://www.youtube.com/watch?v=U8n2OdnB1Rg

Oracle
17033 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Debiut Dysangelium

OracleOracle28 października 2014
Newsy

Nowa płyta Atrexial

OracleOracle11 marca 2024

Skomentuj