Skip to main content

Wydawca: Inferna Profundus Records

Fuck Off And Die! znam z ich poprzedniej dużej płyty, która jest przyzwoitym materiałem, ale jakoś namiętnie do niego nie powracam. Za cztery lata powiem Wam jak przedstawia się sytuacja z „Sociopathic Regression” i czy różni się od moich dzisiejszych przemyśleń.

Litewski one man band porusza się w okolicach black/thrash metalu zmieszanego z punkiem i tym podobnymi, brudnymi gatunkami. W jakimś stopniu kojarzyć się to może z Witchmaster, jednak nie jest to najszczęśliwsze porównanie względem muzyki. Klimatem raczej. Koleś napierdala dziko, czasem zdobędzie się na deklamację o charakterze paranoika, który to światem gardzi, a potem powraca do swojego napierdalania. Wszystko jest raczej proste, bez zbędnych urozmaiceń, czasem wpleciono jedynie pomiędzy te ataki szału sample z filmów, noise’owe elementy czy tym podobne bzdety. Szczęśliwie, nie rozbijają one tak spójności, jak w przypadku wcześniejszego krążka. Pomimo względnej jednolitości materiału, słychać nieśmiałe próby urozmaicenia struktury utworów. Jak to wypada? Powiedzmy, że mogło być lepiej, ale i tak nie jest źle. W zasadzie to o całym „Sociopathic Regression” można by tak było stwierdzić – dobry krążek, ale czegoś mu brak. Atmosfera mizantropii raz wypada tutaj naturalnie, czasem czuć jakby wszystko było robione na siłę. Podobnie sprawa ma się z tymi typowymi wkurwionymi kawałkami – raz Cię człowieku zeszmacą i rozpierdolą, a raz przejdziesz koło nich obojętnie. Taki już urok Fuck Off And Die! i ja tego niestety nie zmienię.

Z tym zespołem zaznajomić się można, zawsze to coś lepszego niż pedalskie zawodzenie emo metalowców. Podejrzewam, że większego wrażenia na Was nie wywrze, no ale mogę się mylić. Jak dla mnie – nieco lepiej niż średnio.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Pulse of Self Destruction pt.1
2. An instant of Martyrdom
3. Sociopathic Regression
4. Crescendo of Apocalypse
5. Self Destructional Vomit
6. Lithuanian Madness
7. To Destroy Everything That I Created
8. Pulse of Self Destruction pt.2
9. Pink Emptiness
10. No Future No Sense
11. Soldier of Disgust
12. 25 Scars
13. Roots of Misanthropy
14. Sterile Nails and Thunderbowels [Silencer cover]
15. Pulse of Self Destruction pt.3
16. Fists of Solitude
17. Un Campo Di Sterminio e Solo Due Persone
Oracle
16856 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Wieści od Latitudes

OracleOracle10 marca 2019

Skomentuj