Skip to main content

Wydawca: Rotting Corpse Records

Nie wiem, która to już płyta Ezurate, choć wiem, że jakąś już zdarzyło mi się poddać krytyce na łamach Chaos Vault. Niedawno zapoznałem się ich ostatnią propozycją – „Eve of Desecration”. I ponownie nie doznałem szoku.

No bo jak zszokować może coś, co wszyscy dobrze znamy? Czy szokują Was wpadki Komorowskiego? Nie. Hipokryzja Kaczyńskiego? Nie. Strach przed kościołem w szeregach SLD? Nie. To dlaczego miałaby mnie zaszokować płyta formacji, która od samego początku swego istnienia wzoruje się na tuzach szwedzkiego black metalu, ze sztandarowymi nazwami tego gatunku, których wymieniać nie trzeba? Ezurate od ostatniego albumu nie zmienił się ani krzty, co zresztą im najwyraźniej pasuje. Na „Eve of Desecration” znajduje się bowiem piętnaście numerów, wszystkie są tak samo szybkie, wszystkie oparte są na podobnym schemacie napierdalać tak szybko jak się da, czasem wtrącić solówkę, bardzo rzadko zwolnić. Ot i cała filozofia. Mimo, że banalnie, to nie brzmi to dramatycznie, gdyby nie fakt, iż jak na raz to jest tego o wiele za dużo. Przy połowie człowiek jest już lekko tym zmęczony, zwłaszcza, że jak nadmieniłem, Ezurate na nadzwyczajną różnorodność swoich kompozycji nie naciska. Przyznam, że może z kilka fragmentów się wybija, ale jak na płytę trwającą 65 minut to raczej nie wiele, musicie mi przyznać rację. Oczywiście jeśli ktoś jest mało wymagający względem black metalowych formacji z USA to nie powinien narzekać i łyknąć „Eve of Desecration” bez skrzywienia. Ja przynajmniej wiedziałem, czego mogę się po Ezurate spodziewać.

Black metalowcy z Chicago zdają się być okopani w drugiej lidze już, za przeproszeniem, na amen. I ani w tę ani we wtę. Jeśli komuś to nie przeszkadza – be my guest, jak to rzecze Ef.

Ocena: 6,75/10

Tracklist:

1. Rise of the Immortals
2. Invocation of the Seven Gates
3. Noctem Eternus
4. Destroying Divinity
5. For I am Thee Almighty
6. Overthrown Deity
7. Creed of the False Prophet
8. Blackthorns and Crimson Blood
9. Thy Infernal Entity
10. Salvation Denied
11. Into the Fathomless Depths
12. The Black Cross of Berziers
13. Jehovah Bleed
14. Metamorphosis of a Lycan
15. Came an Autumn Wind
Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

catafalque
Newsy

Nowy album Catafalque

OracleOracle12 sierpnia 2023
Newsy

Daemonicus z trzecim albumem

PathologistPathologist18 sierpnia 2021

Skomentuj