Skip to main content
m

Data

sty 09 2023
Expired!

Czas

18:00 - 23:00

Misthyrming, Kringa, Ritual Death, Nubivagant w Krakowie

Left Hand Sounds zaprasza na jedyny polski koncert islandzkiej black metalowej grupy Misthyrming w Krakowie, 9.01.2023!
Towarzyszyć im będą: austriacka Kringa, norweskie Ritual Death oraz włoskie Nubivagant.
9.01.2023 Kraków, Hype Park/Kamienna 12
bilety dostępne w sieci Ticketos:
90zł (przedsprzedaż)
100zł (w dniu koncertu)
Misthyrming – black metal, Islandia
Jakość black metalu zdaje się wzrastać wraz ze wzrastającą szerokością geograficzną w kierunku północnym. W końcu Norwegia i Szwecja uchodzą za kraje, w których narodził i rozprzestrzenił się black metal. Na północny zachód od Oslo leży Islandia, która, choć jest zdecydowanie mniejszym krajem, nie uchodzi za miejsce, w którym nie ma dobrej muzyki. Myspyrming jest na to doskonałym przykładem. Mrok, izolacja i energia islandzkiego wulkanu to kwintesencja tego młodego kwartetu. „Algleymi”, ostatni zespół grupy z 2019 roku zatrząsł globalną sceną black metalową, a ich ówczesny koncert w Polsce wraz z Darvaza zapisał się złotymi zgłoskami na kartach polskich koncertów ekstremalnych. Tym razem zespół zaprezentuje swój nowy album “Med hamri”, którego data planowana jest na grudzień 2022 roku. Wpiszcie w kalendarz datę 9.01.2023, na pewno tego nie pożałujecie.
Misthyrming – „Algleymi” (Norma Evangelium Diaboli, 2019):
ttps://www.youtube.com/watch?v=op_1nA7VDKc
Misthyrming – Allt sem eitt sinn blómstraði (live, 22.09.2019):
Kringa – black metal, Austria
Austriacki koszmar zaczyna się w 2009 roku, kiedy do życia została powołana Kringa. Kringa to miejscowość, w którym miał żyć pierwszy wampir w historii, a styl muzyczny zespołu również jest nieprzypadkowy. Przez lata pławiąc się w gęstych oparach dymu i duszącego odoru krwi wydali sześć demówek i EP, prezentujących, jak to sami często określają, ukryty mrok. Debiutancki album wydany w 2019 roku przez Terratur Possessions jest jak dotąd ich jedynym pełnym albumem, najlepiej prezentującym to, co ma w sobie Kringa – niepokój, mistycyzm i nieprzeniknioną ciemność.
Kringa – Feast upon the Gleam (Full Album)
Kringa – Wreck the Temples (Ascend to Utter Darkness) (live in Brussels – 8/03/2019)
Ritual Death – black/doom metal, Norwegia
Black metal pochodzący z Trondheim jest zawsze najwyższej jakości. Idealnym przykładem jest twórczość Ritual Death, głównego zespołu legendarnego Wraatha, znanego, chociażby z twórczości w Celestial Bloodshed, Darvaza, Mare, One Tail One Head, czy Fides Inversa. Nidrosian black metal ma swoje charakterystyczne brzmienie, niezależnie od zespołu, zatem czym Ritual Death wyróżnia się na tle innych zespołów z tej sceny? Ich muzyka jest niczym spacer po cmentarzu i rozkopywanie grobów – smród, strach i dziwna ekscytacja. Jak sami mówią, ich główną inspiracją jest Beherit, Winter i Archgoat, czyli stare, siermiężne granie. Zespół w ramach trasy będzie promować swój nadchodzący, długo wyczekiwany debiutancki i pełnoprawny album.
Ritual Death – Lord of the Tomb
Ritual Death (live in Brussels – 9/03/2019)
Nubivagant – black metal, Włochy
Włoski projekt Nubivagant to kolejny projekt Omegi, osoby stojącej za Darvaza, czy Fides Inversa. Jednoosobowy projekt jak do tej pory wydał dwa albumy w okresie pandemicznym, zatem będzie to pierwsza okazja, żeby usłyszeć zespół na żywo. Jak to będzie wyglądać? Dowiemy się w styczniu. Do tego czasu pozostaje zagłębić się w ezoteryzm albumów Nubivagant.
Nubivagant – The Wheel And The Universe (full album)

Skomentuj