Skip to main content

ENTROPIA (eksperymentalny/psychodeliczny black metal) udostępniła drugi singiel z albumu „Total”, który ukaże się 17 marca nakładem Agonia Records. Utwór „Final” jest dostępny na platformach streamingowych oraz na YouTube, tutaj:

ENTROPIA  wystąpi z nowym materiałem już w ten weekend na trasie koncertowej z Sunnata i Mord’A’Stigmata organizowanej przez Soulstone Gathering i Left Hand Sounds.

Daty koncertów:
09.02 • Wrocław, Łącznik
10.02 • Kraków, Kamienna12
11.02 • Bielsko-Biała, RudeBoy
12.02 • Łódź, Wooltura
Bilety: link

Utwór „Final” na Spotify oraz innych platformach: link
Członkowie zespołu występują pod wspólnym pseudonimem ULTRA. Ich muzyka łączy klika gatunków, spojonych ze sobą black metalową klamrą. Za sprawą trzech albumów – „Vesper” (2013), „Ufonaut” (2016) i „Vacuum” (2018) – ENTROPIA rozwinęła swoje podstawowe brzmienie, nadając mu wyjątkową perspektywę dźwiękową, przesiąkniętą psychodelią. Psychodelia odgrywa zasadniczą rolę w wizerunku i podejściu koncepcyjnym zespołu. Jest także fundamentem nowego albumu, „Total”.

„Total” stanowi podsumowanie i jednoczesną klamrę kompozycyjną dla wcześniejszych dokonań ENTROPII. Mimo pokusy, aby kontynuować ścieżkę zarysowaną na poprzednim albumie – „Vacuum” – zespół postawił na świeże pomysły oraz dalszą muzyczną ewolucję. W tym sensie, „Total” jest w dyskografii ENTROPII nowym otwarciem, opartym o wielowątkowe kompozycję na gitarę elektryczną i brzmienie wzmacniaczy własnej konstrukcji.

„Album stanowił próbę uchwycenia w czasie trwającego procesu poszukiwań, który w przypadku Entropii nigdy nie ma określonego końca,” komentuje zespół. „Skupiając niczym w soczewce wszystkie nabyte dotąd doświadczenia i umiejętności, w naszym odczuciu jest tworem totalnym, osobnym i kompletnym, oddającym w pełni chaotycznego ducha zespołu.”

„W warstwie muzycznej i tekstowej album opowiada o konfrontacji poczucia wewnętrznej siły i spełnienia ze świadomością nieuchronności przemijania. Jest narracją dla próby uchwycenia rzeczywistości, taką jaką jest – TERAZ. Będąc o wszystkim, staje się jednocześnie o niczym, niczym destylat obrazując mentalny proces dotarcia do elementarnej prawdy psychodelicznej równającej się ZERO.”

Album „Total” został zarejestrowany w kwietniu 2022 roku w studiu Monochrom położonym w górach Kotliny Kłodzkiej. Za realizację płyty, miks i mastering odpowiada Heinrich House Studio. Okładkę płyty wykonał Zbigniew Bielak (Behemoth, Ghost, Mgła).

ENTROPIA powstała w 2007 roku w Oleśnicy. Zespół ma w swoim dorobku ma liczne koncerty w Europie, w tym trasę koncertową u boku Wayfarer (US). Wystąpił na festiwalach takich jak Roadburn Festival, Primavera Sound, OFF Festival i Mystic Festival. Jest też autorem utworu „Future Drugs”, wchodzącego w skład ścieżki muzycznej gry Cyberpunk 2077.

Utwory:
1. Retox
2. Mania
3. Orbit
4. Total
5. Final

Formaty:
– Jewelcase CD
– Czarny LP (limit 250 sztuk)
– Transparentny LP (limit 105 sztuk)
– Transparentny, zadymiony LP (limit 250 sztuk)
– Transparent LP z plamami (limit 290 sztuk)
– Insomnia LP (limit 100 sztuk)
– Limitowana kaseta
– Pliki cyfrowe

Ubrania:
– Czarny T-shirt
– Biały T-shirt
Pierwszy singiel:
https://youtu.be/S3RJUyuCtsE

Przedsprzedaż:
http://entropia-total.pl/

ENTROPIA on-line:
Facebook: https://www.facebook.com/mourningentropia
Instagram: https://www.instagram.com/mourning_entropia/
Bandcamp: https://bandcamp.com/entropia
Bigcartel: https://entropiapoland.bigcartel.com/

Agonia Records:
Website: https://agoniarecords.com
Webshop: https://agoniarecords.com/store
Facebook: https://facebook.com/agoniarecords
Twitter: https://twitter.com/agoniarecords
SoundCloud: https://soundcloud.com/agoniarecords
Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com
Instagram: https://instagram.com/agoniarecordsofficial
YouTube: https://youtube.com/AgoniaRec
Oracle
17065 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj