Skip to main content

Wydawca: Hells Headbangers Records

W zespołach o nazwie Embalmed można przebierać jak w ulęgałkach. Ten konkrety pochodzi jednak z Meksyku i po tym co usłyszałem na ich debiucie, podejrzewam, iż jest jednym z najdzikszych aktów o tej nazwie.

Embalmed to duet i tylko tyle mi wiadomo. Zastanawiam się, jak bardzo wkurwieni na co dzień chodzą Ci kolesie, że udało im się sprokurować tak agresywny i brutalny debiut. „Exalt The Imperial Beast” to jedenaście utworów utrzymanych w stylu wynikającym z inspiracji Blasphemy, Conqueror czy Angelcorpse. I co, już wiecie, że trzeba być gotowym na jebany soniczny terror? Gitary atakują Was niczym rój zdziczałych szerszeni, kąsając po całym ciele, a słuchając napierdalania perkusji przed oczyma stają mi sceny likwidacji niejednego getta. Serio, ta muzyka wyzuta jest z wszelkich ludzkich pierwiastków, zastanawiam się wręcz, co tych dwóch Meksykańców ma pod kopułą, że stać ich na tak niehumanitarne dźwięki. Nie trwają one co prawa długo, niecałe dwadzieścia pięć minut, ale szczerze mówiąc – ta muzyczna hekatomba w większej ilości byłaby dla mnie niestrawna. Dla mnie, który lubi takie dźwięki, a co dopiero, gdy zderzyć z Embalmed miałby się jakiś początkujący adept metalu. Zakładam się, że rzuciłby swoje nowe hobby w cholerę, a pod wpływem doznanego szoku zarżnałby kolegę lub siostrę.

Exalt The Imperial Beast” to kawał ultrachorej muzyki. Podoba mi się ona na pewno bardziej niż jakieś słodkawe zespoliki, choć jej ekstremalny poziom jest zarówno zaletą, ale bywa też i wadą. Jednak młócą porządnie.

Ocena: 7,5/10

TRacklist:

1. Into: Overture Luciferi Rex
2. Vindictive Armada of Sodom
3. In The Filth of Christ
4. Transgression 666
5. Necrocifixion
6. Leviathan Rises
7. Lucifer’s Prophet
8. Bondage of Sin
9. Conflagration
10. War And Genocide
11. Outro: Opus Sadicum
Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj