Skip to main content
Dziś rusza wspólna mini-trasa koncertowa trzech fantastycznych zespołów z pogranicza black, death i doom metalu. Karawana z AngrrsthGoryczą Narbo Dacal na pokładzie odwiedzi na początku listopada cztery polskie miasta: GdańskWarszawęOlsztyn oraz Toruń. Wszystkie zespoły promować będą na żywo swoje ostatnie wydawnictwa.
PEŁNA ROZPISKA KONCERTÓW:
03.11 – Gdańsk, Drizzly Grizzly:
04.11 – Warszawa, Hydrozagadka:
05.11 – Olsztyn, Sala Pod Amfiteatrem:
06.11 – Toruń, NRD:
Oprawę graficzną koncertów zaprojektował Adam Bejnarowicz Muzykografika.
ANGRRSTH zadebiutował w 2018 roku EPką „Znikąd” i z miejsca przykuł uwagę fanów grania spod znaku black / death metalu. Trzy lata później swoim debiutanckim długogrającym albumem „Donikąd” (Godz ov War) udowodnili, że nie byli tylko sezonową, lokalną ciekawostką. Choć album pełen jest niebanalnych tekstów, ciekawych aranżacji i pięknych melodii, to jednak wszystko schowane jest za solidnymi riffami i pędzącą na przód sekcją rytmiczną, dając finalnie nic innego, jak jakościowy, ekstremalny METAL. We wrześniu 2022 roku, również nakładem Godz ov War, ukaże się split Angrrsth Czort, na którym toruński kwartet zaprezentował dwa premierowe utwory.
Olsztyńska GORYCZ powstała w 2016 roku, a w jej skład wchodzą muzycy znani między innymi z Non Opus Dei / Third Degree / Aeon. 2 listopada 2018, po dwóch latach muzycznych poszukiwań, zespół wydał w Pagan Records swój debiutancki album „Piach” niosąc wieloznaczną, wisielczą poetykę splecioną z przygnębiającą muzyką. Materiał promowany był na żywo m.in. podczas wspólnej trasy z KRZTĄ. Po czterech latach ciszy Gorycz zapowiedziała w końcu następcę świetnie przyjętego debiutu. Album zatytułowany „Kamienie” ukaże się również 2 listopada, również nakładem Pagan Records i będzie logiczną kontynuacją kierunku, który kwartet obrał na „Piachu„.
NARBO DACAL to młody projekt, w którego skład wchodzą Eliza (wokal / bas) oraz Bartek i Drut (kolejno: perkusja / gitara) znani m.in. z hardcorowej Inkwizycji. Ich niezbyt łatwa do określenia twórczość oscyluje gdzieś pomiędzy doom metalem, a metalem progresywnym, czerpiąc jednocześnie z wielu innych gatunków, takich jak m.in. folk, sludge czy nawet black metal. 28 stycznia 2022 nakładem Piranha Music premierę miała ich debiutancka EPka zatytułowana po prostu „Narbo Dacal„, która nagrana i wyprodukowana została pod okiem M. w No Solace Studio. Zespół, pomimo krótkiego stażu, został zaproszony na takie festiwale, jak Castle Party czy Summer Dying Loud, a aktualnie powoli pracuje nad materiałem na długogrający album.
Zaprasza Piranha Music.
Oracle
17070 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj