Skip to main content

Wydawca: Godz ov War Productions

Wspaniała to nazwa, która mówi zasadniczo o stylu, w jakim porusza się ten jednoosobowy hord, a i na upartego w tych dwóch słowach można by zamknąć całą recenzję. Ale nie po to lecą do nas grube przelewy, żeby iść na łatwiznę – tak więc przed Wami Drunk Thrasher.

Jak na razie pod tym szyldem ukazały się zaledwie dwa materiały, za to jeden z nich – dwa razy. Namieszałem? No trudno, już prostuję – EPka „Raining Vomit” ukazała się bowiem w 2022 roku, a teraz, dosłownie kilka dni temu, została wznowiona przez Godz ov War Productions.

Tak jak możecie się domyślać po nazwie zespołu, ale też po okładce – mamy tutaj do czynienia z czymś mocno prymitywnym na swój sposób, nieokrzesanym i dzikim. Przypomina mi to bardzo wczesne nagrania Sodom lub też Sarcófago, Tormentor (ten węgierski), najwcześniejszy Mayhem bądź generalnie dziką scenę z Brazylii z lat osiemdziesiątych. Ale też szwedzkie Mefisto i jakoś tam Morbid. No panie, co się będę rozpisywał jak pojebany – oldskul pełną gębą i tyle. Przy tym brzmi to jak demo lub krążek nagrany faktycznie w latach osiemdziesiątych, w dość podłych warunkach. Część to łyknie, część będzie narzekała, że po co tak syfiato.

Ja podchodzę póki co do tego materiału z rezerwą. Tych pięć kompozycji faktycznie śmierdzi piwnicą czy garażem i wyraźnie odnosi się do lat osiemdziesiątych zeszłego stulecia, jednak jakoś do końca mnie mimo wszystko nie przekonują. To znaczy – Drunk Thrasher chujowizny tu nie odstawił, ale jakoś nie do końca czuję w tym graniu duszy i rzeczywistego „attitude”. Raczej podejście na zasadzie – nagram to w ten sposób i zobaczę czy zażre.

No pewnie część osób kupi to granie, ale dla mnie jakoś Drunk Thrasher póki co jawi się raczej jako grupa nekrostrukcyjna… czy tam rekonstrukcyjna. Która kiedyś mam nadzieję zaciekawi mnie bardziej niż na tej EPce.

Ocena: 6/10

Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Nowy album Cloak of Altering

OracleOracle12 listopada 2015

Skomentuj