Skip to main content

Wydawca: Abyss Records

Z tym, co zafundował szwedzki Diabolical na swoim nowym wydawnictwie nie łatwo się było zmierzyć, gdyż jest to coś w rodzaju trzy w jednym.

Mamy tu cztery, a w zasadzie to trzy (nie licząc intra) nowe studyjne numery, dziewięć numerów zarejestrowanych „na żywca” i jakby jeszcze tego było mało to na dokładkę otrzymujemy jeszcze zremasterowane numery z ich pierwszego EP „Deserts of Desolation”. Nic tylko brać i kupować, bo promocja jak skurwysyn. Nowe numery są naprawdę bardzo w porządku – kawał Death/Thrash Metalu może nie najwyższych lotów, ale całkiem przyjemnego w odbiorze. Numery koncertowe to już inna bajka, bo wcale nie brzmią one jak nagrywane na żywo. Czyste i przejrzyste to wszystko, z trudem można się doszukać jakichkolwiek dźwięków typowych dla koncertów: brak wrzasków publiki, mniej lub bardziej debilnych tekstów rzucanych w przerwach między numerami czy uderzających w scenę butelek z piwem. Dla mnie to jakieś nieporozumienie – jak nagrywamy tego typu materiał to ma być słychać, że to koncert. Jakby nie to, że numery „live” są podpisane to myślę, iż nie znając wcześniejszej twórczości Szwedów miał bym ogromne problemy z rozpoznaniem, który kawałek był nagrany w studio, a który na koncercie. I bym zapomniał na koniec jeszcze odgrzewany kotlet w postaci tego EP… Słychać tu, że te numery mają już swoje lata. Ten fragment krążka jest bardziej rock ‘n rollowy i solidnie wzmocniony czarcią dzikością, co świadczy jak najbardziej na plus i myślę ze jest to ta cześć materiału, która najbardziej przypadła mi do gustu.

Ze względu, że jest to taka a nie inna kompilacja to pokuszę się o oceny cząstkowe a każdy indywidualnie oceni, czy mu ta płyta pasuje czy nie.

Nowe numery – 6/10, cześć koncertowa –słabo… 3/10, EP– dużo ok. 7,5/10.

Tracklist:

1. Ortus
2. Sightless 6
3. Infvitabile Fatvm
4. Eye
5. Rcs (live)
6. The Gallery of Bleeding Art (live)
7. Ashes II (live)
8. The One Who Bleeds (live)
9. Under My Skin (live)
10. Vertigo (live)
11. Extinction (live)
12. Children of the Mushroom Cloud (live)
13. Suicidal Glory (live)
14. Ashes
15. Guidance of Sin
16. Deserts
17. The Dreaming Dead


Pathologist
1126 tekstów

Skomentuj