Skip to main content

Kontakt z zespołem: MySpace

Oto mamy do czynienia z kolejną zdeprawowaną przez muzykę kapelą. Tym razem deprawacja jest dalece posunięta, bo kwartet ogłasza to wszem i wobec. W zasadzie dobrze, trzeba jasno zaznaczyć zdeprawowane elementy społeczeństwa.

Ok, tyle zabaw językowych na dziś. Przechodzimy do krytyki, hehe. Deprived to zespół ze Śląska o nienajdłuższym stażu muzycznym, ale jakiś dorobek tam mają. „Accidental Messiah” to ich drugie demo i co tu mówić – całkiem niezłe. Zawarto na nim siedem kawałków death metalu, całkiem ciekawego, choć raczej klasycznego w swojej formie. Mamy tu ukłony wobec muzyki Morbid Angel czy wczesnego Vader lub Immolation, chwilami można by się doszukać wpływów Asphyx, czy szwedzkiego nadupczania, ale skomponowano to ze smakiem i z wyczuciem, bez dosłownego kopiowania. Deprived nie stawia jedynie na dzika napierdalankę – tej właściwie jest tu niewiele, większość to raczej miarowe granie, przechodzące niekiedy w bardzo szybkie tempa, ale równie często zwlaniające. Przyjemnie się tego słucha, a poszczególne kawałki mają tendencję do zapadania w pamięć. Uwagę przykuwa na pewno styl gry perkusisty i chwilami naprawdę niezłe riffy. Trochę mierzi natomiast produkcja płyty, jak na mój gust zbyt sucha i wyprana z głębi, jaką lubię w death metalu, niemniej jednak – hej, to tylko demo, także poczekajmy co tam dalej Deprived nagra.

Słychać, że Deprived ma iskrę, za przeproszeniem, bożą – gdzieś tam wykluwają się dobre pomysły na ich muzykę, mam nadzieję, że nic nie stanie kapeli na przeszkodzie, by je szlifować, pielęgnować i infekować polską scenę dobrym death metalowym rzemiosłem.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Intro
2. Accidental Messiah
3. Sinners In The Hands Of Angry God
4. Liar
5. Anathema Of Zos
6. Denial Of Divinity
7. The Proclamation
Oracle
16832 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Debiut Birth A.D. na winylu

OracleOracle29 stycznia 2014

Skomentuj