Skip to main content

Wydawca: Hells Headbangers Records

Są na świecie takie kapele, które mogą tłuc epkę za epką, split za splitem i demówkę za demówką. Do niedawna do tej grupy należał australijski duet Denouncement Pyre.

A w zasadzie jeszcze do tej grupy należy. Bo debiutancki „World Cremation” ukaże się dopiero za kilkanaście dni. Jeśli powiem Wam, że Denoncement Pyre pochodzi z Australii, to założę się, że odruchowo Wasze skojarzenia pobiegną w stronę takich smolistych aktów jak Deströyer 666, Bestial Warlust i im podobnych. I z tego miejsca należy pochwalić wasze odruchy, bo duet napieprza nam właśnie w takim starym black/death metalowym stylu. Tak więc każdy old schoolowy maniak powinien mieć teraz banana na nieogolonej gębie – ja mam, bo naprawdę uwielbiam granie, jakie proponuje Denouncement Pyre. Wiedzą jak przyspieszyć, ale i wiedzą kiedy zbastować. Wiedzą, kiedy wstawić odgłos dzwonu, wiedzą kiedy riff ma przejść bardziej w stronę teutońskiego thrash metalu. Wiedzą, kiedy rytmika ma górować nad szybkością, a kiedy bez kilku blastów się nie obejdzie. Wiedzą też, że wymuskany sound nie pasuje do tej muzyki, ale i że nie można go spierdolić w imię ideałów Podziemia. Wiedzą też zapewne, jaką przyjemność sprawia te ich prosty metal maniakom rozsianym po całym świecie, w najróżniejszych jego zakątkach, nawet pomimo tego, że „World Cremation” jest na swój sposób konserwatywny. Albo nawet właśnie dlatego – że na debiucie Australijczyków nie ma ani jednego dźwięku, co do którego można mieć wątpliwości, że jest szczerze metalowym.

Nie będę ukrywał, że albumy sygnowane znaczkiem Hell’s Headbangers Records są bliskie mym upodobaniom. Dlatego nie dziwicie się, że oto Denouncement Pyre jest kolejną kapelą, która zyskała wysoką notę. Żadni inni szatani nie byli tu czynni, poza tym Jednym, oczywistym.

Tracklist: 8,75/10

Tracklist:

1. Black Womb of Magdelene
2. The Flesh of thy Master
3. Purification
4. Coven of Diabolical Prophecies
5. Engulfed Temples
6. Salvation, the fading light
7. A Banner Drenched in Blood
8. Invination of Poison
Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Kompilacja Stworz jutro

OracleOracle30 listopada 2012

Skomentuj