Skip to main content

Mimo, że SANATORIUM ze słowackiego miasta Žilina wydało swoje ostatnie studyjne nagranie w 2004 roku, ich nazwa i logo nie zniknęły z brutalnej sceny death metalowej na całym świecie. Wierni fani nie zapominają, zwłaszcza w latach 1999-2009, kiedy SANATORIUM były bardzo aktywne. Grali praktycznie w całej Europie, a także odbyli trasę po Rosji. Odbyło się wiele tras po Europie, m.in. z LIVIDITY, CENTINEX, dłuższą z DISGORGE, INTERNAL SUFFERING, SOILS OF FATE czy ABYSMAL TORMENT. Po 2011 roku SANATORIUM znacznie zmniejszyły tempo, grając tylko kilka koncertów rocznie, również z powodu przeprowadzki ich frontmana, Martina „Belo” Belobrada, do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W 2019 roku świętowaliśmy rocznicę wydania ich pierwszego albumu, „Arrival Of The Forgotten Ones”, co skutkowało ponownym wydaniem tego nagrania na CD (z odnowioną okładką, nowym booklet’em i poprawionym dźwiękiem) oraz powrotem SANATORIUM na scenę koncertową. Wspomniane ponowne wydanie CD miało miejsce 20 lutego 2019 roku, uzupełnione dwoma nagraniami demo, „Subculture” (1995) i „Autumn Shadows” (1996).

To CD, już wyprzedane, zostało wypuszczone w nakładzie 3500 kopii i, poza Czechami i Słowacją, trafiło do kolekcjonerów praktycznie z każdego zakątka świata. SANATORIUM wspierali to ponowne wydanie kilkoma koncertami na Słowacji, a następnie wrócili do hibernacji na kolejne pięć lat.

W 2024 roku nadchodzi idealny czas, aby uczcić 25 lat „Arrival Of The Forgotten Ones”, słuchając go na winylu, z grafiką zaczerpniętą z ponownego wydania na CD. Ze względu na ograniczony czas trwania LP, nagrania demo zostały pominięte.

Wydawcą będzie Parat Productions

Parat Productions website:  
www.paratshop.cz

Parat Productions on Facebook:  
www.facebook.com/ParatMagazine

Oracle
16982 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Armagedon w USA

EfEf29 września 2010
Dripping Decay
Newsy

Wieści od Dripping Decay

OracleOracle5 stycznia 2024

Skomentuj