Skip to main content

Kontakt: Deathchamber

Na ten zespół trafiłem przez przypadek, szwendając się po necie znudzony oglądaniem gołych dup, hehe. Odsłuchałem jeden utwór, zaskoczyło, szybka wymiana maili i o to mogę cieszyć uszy debiutancką demówką Deathchamber.

Deathchamber pochodzi ze Szwecji, ale nie słychać tego w ich muzyce. „His Will Be Done” owszem, zawiera death metal, ale raczej z mocno odciśniętym piętnem Morbid Angel, którego duch unosi się nad prawie całym materiałem. W kilku miejscach jest naprawdę słyszalny, jak w pierwszych taktach po odpaleniu lub w zwolnieniach w „Fallen From The Grace Of God”. Szwedzi naprawdę dobrze odrobili lekcje z ich twórczości. Ale nie samymi Morbidami człowiek żyje, więc i na tej demówce mamy trochę innych inspiracji. Ciekawym rozwiązaniem są wstawione bodaj w dwóch czy trzech miejscach partie klawiszy (choć nie figurują w spisie instrumentów) – wiem, że wielu z Was się wykrzywi, ale najpierw posłuchajcie, tu nie ma żadnego gejostwa. Deathchamber młóci naprawdę porządny death metal, nie usiłuje być totalnie oldschoolowym, ale i nie można powiedzieć, że ich muza jest zbyt nowoczesna. Brzmienie jest potężne i może jak na moje ucho trochę zbyt czyste, hehe, ale to szczegół, który ginie w nawałnicy jaką urządza nam tą demówką Deathchamber.

His Will Be Done” brzmi zarazem świeżo, ale jest osadzona w porządnym, klasycznym death metalu. Czyli można jeszcze przy odrobinie inwencji wybić się z tłumu naśladowców. Brawa.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. His Will Be Done
2. Through Flesh Your Souls Be Saved
3. Opposite

4. Fallen From The Grace Of God
Oracle
16856 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

appalling
Newsy

Wieści od Appalling

OracleOracle2 listopada 2022

Skomentuj