Skip to main content

Wielu na tą płytę czekało z mokrymi gaciami. Wielu nie czekało, bo zakopali już tą kapele za domem ma głębokości pięciu metrów. Ja czekałem, bo byłem ciekaw, co takiego tym razem Kanadyjczycy z Cryptopsy pokażą. Czy wyciągną wnioski z przeszłości?

Wszyscy chyba pamiętają, jakie zamieszanie i święte oburzenie wywołała cztery lata temu ich poprzednia płyta. Starzy fani odwrócili się od zespołu i nie ma się, co dziwić, gdy „The Unspoken King” to tak naprawdę Deathcore. Ja osobiście uważam, że to chyba najlepszy Deathcore jaki słyszałem i gdyby zmienić nazwę zespołu oraz wyrzucić te obrzydliwe czyste wokale to byłaby świetna płyta. Ale co ja robię? Przecież to nie recenzja „The Unspoken King” tylko „Cryptopsy” (nie wysilili się panowie przy wymyślaniu tytułu, a może właśnie o to chodziło). Porównań jednak nie unikniemy. Już od początku słychać, że jest brutalnie i technicznie. Wręcz perfekcyjnie brzmienie sprawia, że nie umyka żaden smaczek, żaden element, żaden dźwięk. Kompozycje są naprawdę zajebiście skomplikowane. Przeciętny zespół Death metalowy z riffów jednego numeru mógłby nagrać całą płytę. Kanonady Flo Mouniera jak zawsze przyjemne dla ucha. Koniec z ładnymi melodyjkami, na „Cryptopsy” ich nie ma, jest techniczny brutalny Death Metal. Koniec z klawiszami. Koniec z czystymi wokalami (choć do tej pory boje się, że jednak one są tylko ja przeoczyłem hehe). Cryptopsy wraca do formy. Po ostatnim wypadku jest jeszcze trochę pokiereszowany i rehabilitacja jeszcze najpewniej potrwa, ale jest nadzieja. Tą płytą przypomnieli sobie panowie jak się gra metal śmierci! Takie wałki jak „Red-Skinned Scapegoat” z jazzowym smaczkiem czy szalony i nieprzewidywalny „Ominous” to moi faworyci tego materiału.

Jeśli dalej macie sentyment do tej kapeli, choćby z czasów, kiedy gardło zdzierał tam Lord Robal to zachęcam, choć do posmakowania tej płyty. Trąci zgnilizną….

Ocena 8/10

Tracklist:

1. Two-Pound Torch
2. Shag Harbour’s Visitors
3. Red-Skinned Scapegoat
4. Damned Draft Dodgers
5. Amputated Enigma
6. The Golden Square Mile
7. Ominous
8. Cleansing the Hosts
Pathologist
1126 tekstów

Newsy

Demo DeadThorn na kasecie

OracleOracle28 października 2011

Skomentuj