Skip to main content

 

Wydawca:  Casus Belli M.

Szczerze powiedziawszy po splicie tym spodziewałem się dokładnie tego co otrzymałem. Nie zaskoczyło mnie nic, co w zasadzie nieco mnie zasmuciło, ale takie życie.

 

Na pierwszy ogień idzie kapela o istnieniu której wcześniej nie miałem pojęcia. Niespecjalnie straciłem szczerze powiedziawszy, bo akurat w tym zestawieniu uważam ją za najsłabszą. A więc – Опричь bo o nim mowa, zaprezentował dla mnie dość jednostajny folk/pagan z  delikatnie zaznaczonymi elementami metalowymi i do tego zagranymi bardzo melodyjnie. Sporo piszczałek i pewnego rodzaju przaśności, ale akurat nie w złym znaczeniu tego słowa. Nie podoba mi się wokal, niosący znamiona robionego na siłę. Następny jest Piarevaracien. Trzy – niezmiernie nostalgicznie – kawałki, które prezentują się dużo lepiej niż te prezentowane przez zespół numer jeden. Podstawę stanowi tutaj gitara akustyczna. Dopełnieniem klimatu tworzonego przez nią jest nieco schowany wokal. Generalnie rzecz biorąc, słuchając tych utworów pierwsze skojarzenie – kawałki do grania przy ognisku. I to nie jest zarzut. Przy grillu by się jednak nie sprawdziły. Ostatni na płycie jest Chur. Dużo melodii, nieco klawisza i czysty wokal, wszystko w pogańskim sosie – tak w największym skrócie można opisać to z czym mamy tutaj do czynienia. Zdecydowania najlepsza kompozytorsko część tego splitu. Za to wkurzajace jest brzmienie wiosła i perkusja. Cały ten krążek jest oczywiście przeznaczony dla wąskiej grupy odbiorców. Mam dość mieszane uczucia, bo w niektórych momentach jest sluchalnie, ale ogólnie niespecjalnie mi on podszedł, ale jak pisałem na początku – tego się spodziewałem.

 

Płyta ukazała się stosunkowo niedawno, bo w połowie czerwca więc pewnie bez problemu można sobie ją nabyć. Ja osobiście niespecjalnie polecam.

Ocena: 4/10

Tracklist:
01. Опричь – Реками Севера
02. Опричь – Волга
03. Опричь – Север Вольный
04. Piarevaracien – Мая восень
05. Piarevaracien – Ранак
06. Piarevaracien – Попел
07. Чур – Ой, там на горі
08. Чур – Через Рiчку, Через Гай (Ластiвка)
09. Чур – Ой, у полі криниченька

Ef
4473 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Newsy

Drugi album Warkvlt

EfEf22 stycznia 2015
Newsy

Wieści od Grave Pleasures

OracleOracle22 października 2016

Skomentuj