Skip to main content

Po dziewięciu długich latach od wydania poprzedniego krążka studyjnego CHRIST AGONY powraca z albumem „Anthems”!

I mimo wszystkiego, co zostało powiedziane i zrobione, główny twórca, Cezar, wciąż stoi na nogach. Co więcej, Cezar zdołał wydobyć się z otchłani ekstremalnego życia na rzecz bardziej cichej, obserwacyjnej i dojrzałej postawy jako artysta i człowiek.

Jego powrót nie spotka się z powszechnym aplauzem – nawet ze strony sceny black metalowej. Dla każdego, kto śledzi burzliwą karierę Cezara i jego pionierskiego zespołu, który przesuwał granice gatunku w nowe rejony, nie jest to wielkie zaskoczenie. Z dziewiątym albumem studyjnym, „Anthems”, Christ Agony ponownie prezentuje dzieło, które może konkurować z trylogią albumów uznawanych przez wielu za szczyt wcześniejszej kariery pionierów black metalu: „Unholyunion” (1993), „Daemoonseth Act II” (1994) i „Moonlight” (1996).

Niczym piekielny walec, każdy utwór na „Anthems” powala i zgniata.

Na albumie obecne są wszystkie najciemniejsze elementy z których znane jest CHRIST AGONY: ostre, charakterystyczne wokale, ciężar brzmienia gitar, chwile ekstazy i piękna ujętych w piekielnych krajobrazach dźwiękowych.

A jednak są tam również subtelne detale, które muzycznie doświadczony Cezar zawsze sprytnie ukrywał w dźwiękowym szturmie, takie jak akustyczne gitary, podniosłe wokalne chóry, i odrobina melancholii.

„Anthems” łączy Christ Agony z ich dniami chwały – nie jako nostalgiczne wspomnienie, ale jako perspektywicznie kontynuacja i kolejny krok ewolucyjny.

Jeśli coś wyróżnia ten album, to jest to dojrzałość wynikająca z doświadczenia i nauki. Diabolicznie chwytliwe utwory Cezara są cięższe niż kiedykolwiek i nie straciły swojej ostrości. Może to wynikać z faktu, że jest to pierwszy album Christ Agony, który Cezar komponował i produkował przez długie lata. „Anthems” sprawia, że Christ Agony ponownie wchodzi na muzyczny tor. Ten album ma wyraźnie wielką siłę muzyczną i odwagę liryczną.

Christ Agony ustanowił kolejny ambitny kamień milowy z „Anthems”!

Premiera albumu zaplanowana została na 26.09.2025. Wydawcą będzie Deformeathing Prod.

Lista utworów:

1. Empire Of Twilight

2. Throne Of Eternal Silence

3. Sanctuary Of Death

4. Rites Of The Black Sun

5. Dark Waters

6. Nocturnal Dominion

Credits:

Music and Lyrics by Cezary „Cezar” Augustynowicz

Line-up for this recording:

Cezary „Cezar” Augustynowicz – Vocals, Guitars, Bass, Choir

Dariusz „Daray” Brzozowski – Drums (3,6)

August – Drums (1,5)

Guest: Mateusz „V” Kujawa – Didgeridoo (4)

Recorded at Studio666 / Morąg, 2016-2025

Engineered by Michał Grabowski

Produced & Mixed by Michał Grabowski and Cezary „Cezar” Augustynowicz

Cover and Layout by Divine Design

Zapraszamy do sprawdzenia pierwszego singla – „Empire Of Twilight”.

Oracle
18525 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Wieści od Anti-SapienNewsy

Wieści od Anti-Sapien

OracleOracle5 grudnia 2025
Abbinormal – trzecia płyta już jestNewsy

Abbinormal – trzecia płyta już jest

OracleOracle5 grudnia 2025
Druga płyta DefacedNewsy

Druga płyta Defaced

OracleOracle5 grudnia 2025

Skomentuj