Skip to main content

Wydawca: Psycho Records

Debiut Brazylijczyków ukazał się prawie rok temu. Jednak jak wiadomo Recenzent nie rychliwy, ale sprawiedliwy. W związku z tą mądrością ludową krążek „Kult ov Dementia” dostąpił zaszczytu zagoszczenia w moim odtwarzaczu. I szybko by go nie opuścił, gdyby nie jedno małe, malusieńkie „Ale”. Dodam: plastikowe. Po kolei jednak.

Bo wszystko tu pięknie i zgrabnie jest poukładane. Z jajem zagrany death metal sięgający po sprawdzone patenty z lat dziewięćdziesiątych. Dodajmy, że Brazylijczycy hołdują nieco bardziej melodyjnej odmianie śmierć metalu, ale broń Cie Panie Szatanie nie tej  masówki z Finlandii, czy innej Szwecji. „Kult ov Dementia” podejdzie każdemu, kto jara się graniem spod znaku chociażby Death, a dodatkowo czuje w sobie duszę thrashowca. Z jednej strony ten krążek to wyraźnie przemyślany zestaw dźwięków, a z drugiej czuć,  hmmm, nazwijmy to mocniejszym podmuchem radości z grania. A ten czynnik zawsze podnosi u mnie ocenę debiutantów. Nie spinają się i nie próbują wymyślać prochu, tylko po prostu bawią się swoją muzyką. Mimo, że cała płyta trwa ponad 46 minut ciężko się przy niej zanudzić. Wynika to chociażby  z ilości wpadających w ucho riffów, którymi nas Brazylijczycy obdarzyli. Dodatkowo w wersji wydanej przez Psycho Records znalazły się dwa dodatkowe utwory. Przede wszystkim Chaos Synopsis wziął na tapetę cover Death „Zombie Ritual”. Do oryginału mu co prawda daleko, ale wspominana przeze mnie wcześniej radość grania, nadała temu nieco zakurzonemu już wałkowi energii i mocy. Jak wspomniałem na początku jest jedno małe „ale”, które niestety kładzie się sporym cieniem na odbiorze całości krążka. Wkurwiająca perkusja. Problem polega na tym, że chociaż zespół posiada żywego pałkera to brzmi to wszystko tak, jakby jechali na automacie perkusyjnym. A to w przypadku tak obranego kierunku muzykowania, dla mnie – człowieka starej daty – jest po prostu nie do przyjęcia. No wkurwia mnie to strasznie.

Jednak kiedy wyłączam część resztki mózgu odpowiedzialną za wyłapywanie brzmienia garów to morda mi się uśmiecha. Może nieco głupkowato, ale tak już natura, prawda, obdarowała. Podsumowując Chaos Synopsis na tak, ale zróbcie coś kurwa z tą perkusją.

Ocena: 7/10

Tracklist:

01. Postwar Madness
02. Sarcastic Devotion
03. Only Evil can Prevail
04. LXXXVI
05. License to Kill
06. Expired Faith
07. Blinding Chains
08. Spiritual Cancer
09. 2100 A.D.
10. March of the Unholy
11. Zombie Ritual (Death cover)12. A batalha Final
Ef
4473 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Skomentuj