Skip to main content

PREMIERA NOWEGO SINGLA

SINGIEL WYDANY ZOSTAŁ NA 7 CALOWYM WINYLU W WERSJI DELUXE OKŁADKA GATEFOLD ZAWIERA 8 STRONICOWY PREQUEL KOMIKSU

NIEZWYKŁE WIDEO I LIMITOWANE WYDANIE KOMIKSU MIAŁO PREMIERĘ WCZORAJ WIECZOREM NA

@ COMIC-CON BRAZIL ZOBACZ WIDEO:
https://brucedickinson.lnk.to/ragnarok/youtube

NOWY ALBUM SOLOWY UKAŻE SIĘ 1 MARCA

PRZEDSPRZEDAŻ:
https://brucedickinson.lnk.to/themandrakeprojectPR

THE MANDRAKE PROJECT COMIC VOL.1

PREMIERA: 17 STYCZNIA 2024

NOWE DATY TRASY KONCERTOWEJ WIOSNA I LATO 2024

Bruce Dickinson wystąpi w Polsce na Mystic Festival (5-8 czerwca, Gdańsk)


Bruce Dickinson wczoraj w nocy zaprezentował pełne akcji i dramaturgii wideo do ‘Afterglow Of Ragnarok’, pierwszego singla, który zapowiada jego solowy album “The Mandrake Project”. Licznie zgromadzona publiczność na dniu otwarcia CCXP23, największego w Brazylii konwentu Comic-Con, odbywającego się w Sao Paolo, zobaczyła wczoraj ten spektakularny teledysk oraz dowiedziała się więcej szczegółów dotyczących albumu oraz serii komiksów, która zostanie wydana przy współpracy z Z2 – ten projekt zakłada także wydanie limitowanej do 2000 sztuk wersji zrobionej na wyłączność dla CCXP.

“The Mandrake Project” ukaże się 1 marca dzięki wytwórni BMG. Na płycie znalazło się dziesięć niezwykłych, pełnych niesamowitych pomysłów i porywających utworów, które Bruce Dickinson stworzył razem ze swoim wieloletnim współpracownikiem i producentem Royem Z. Razem stworzyli album, który zdefiniuje rockową scenę w 2024 roku. Płyta jest ciężka pod względem brzmienia i bogata w treść jeśli chodzi o warstwę muzyczną. Album jest urzeczywistnieniem wizji Bruce’a, której przygotowanie zajęło bardzo długo i która zawiera najlepsze w jego karierze wykonania wokalne.

Płyta została nagrana głównie w studio Doom Room w Los Angeles w USA. W nagraniach do “The Mandrake Project” wzięli udział: Roy Z w roli zarówno gitarzysty, jak i basisty, a także wirtuoz klawiszy Misterhia i perkusista Dave Moreno. Dwóch ostatnich znanych jest fanom Bruce’a z jego poprzedniej płyty “Tyranny Of Souls” z 2005 roku.

The Mandrake Project – lista utworów:

Afterglow Of Ragnarok (05.45)

Many Doors To Hell (04.48)

Rain On The Graves (05.05)

Resurrection Men (06.24)

Fingers In The Wounds (03.39)

Eternity Has Failed (06.59)

Mistress Of Mercy (05.08)

Face In The Mirror (04.08)

Shadow Of The Gods (07.02)

Sonata (Immortal Beloved) (09.51)

Fani zarówno Bruce’a, jak i Iron Maiden zauważą z pewnością, że na płycie znalazł się utwór którego tytuł brzmi znajomo – mowa o ‘Eternity Has Failed’, który ukazał się pod inną nazwą  ‘If Eternity Should Fail’ na płycie Iron Maiden z 2015 roku “The Book Of Souls”. Ten fakt pomoże wyobrazić sobie jak długo powstawał album “The Mandrake Project”.


Bruce wcześniej już opowiadał o singlu ‘Afterglow Of Ragnarok’: “Jak przystało na taki tytuł, jest to ciężki utwór, którego główną oś stanowi potężny riff… ale jest tam także melodia w refrenie, która pokaże światło i cień, jakie niesie ze sobą reszta albumu.” Do utworu powstało niezwykłe wideo, którego premiera miała miejsce wczoraj w nocy.

Reżyserem klipu ‘Afterglow Of Ragnarok’ jest wielokrotnie nagradzany twórca Ryan Mackfall, autorem scenariusza jest sam Bruce Dickinson i uznany brytyjski pisarz Tony Lee (którego długa lista dzieł obejmuje m.in. 2000AD, DC i Marvel począwszy od Dr Who, Star Trek, do Spider Mana i X-Men). Film przedstawia Dr Necropolis – głównego wroga całego “The Mandrake Project”. Klip wprowadza także w przestrzeń, po której czytelnicy i słuchacze będą poruszać się w trakcie lektury mrocznego 8 stronicowego komiksu, który jako zapowiedź całej serii znajduje się w okładce 7 calowego singla.

Zobacz wideo do ‘Afterglow Of Ragnarok’ pod tym linkiem:

https://brucedickinson.lnk.to/ragnarok/youtube

Ryan Mackfall opowiada o swojej pracy: “Na wiele lat zanim zostałem reżyserem z pasją oglądałem teledyski i jednym z tych, które przemówiły do mnie najbardziej było wideo do  ‘Can I Play With Madness’ Iron Maiden. Dla mnie ten obraz definiuje czym jest teledysk. Jakież było moje zaskoczenie, gdy wiele lat potem dostałem telefon od jednego z bohaterów tamtego wideo – Pana Bruce’a Dickinsona! I na dodatek w trakcie tej rozmowy omawialiśmy pomysł na teledysk do jego nowego singla… Od tamtej chwili poczułem że Bruce jest moją bratnią duszą i dlatego słusznie zdecydowaliśmy, że musimy zrobić ten teledysk razem. Naszym celem było przenieść historię z piosenki ‘Afterglow Of Ragnarok’ na ekran w formie filmu akcji. Oczywiście w tym przypadku to muzyka gra najważniejszą rolę, a ten utwór jest bardzo mocnym rockowym hitem. Jednakże pomijając to uważam że to pasja przynosi rezultaty, a pasja Bruce’a jest niezrównana! Mam nadzieję że widzowie będą chcieli oglądać przygodę Necropolis z sokiem z mandragory wielokrotnie. A to dopiero początek tego co nas wszystkich czeka.”.

“The Mandrake Project” będzie nie tylko płytą, ale także komiksem. To mroczna, dojrzała historia o władzy, jej nadużyciu oraz walce o tożsamość, w której tle kryje się naukowy i okultystyczny geniusz. Stworzona przez Bruce’a Dickinsona, ze scenariuszem Tonyego Lee, zilustrowana będzie przez niesamowitego Staza Johnsona dla Z2 Comics. Seria komiksów składać się będzie z 12 odcinków, w których będą trzy graficzne opowieści. Premiera “The Mandrake Project” zaplanowana jest na 17 stycznia 2024 roku.

Bruce Dickinson wraz ze swoim niezwykłym zespołem zagra “The Mandrake Project” na żywo w trakcie trasy koncertowej, która odbędzie się wiosną i latem przyszłego roku. 

Bruce Dickinson – The Mandrake Project Tour

18 kwietnia – Diana Theater, Guadalajara, MEXICO

20 kwietnia – Pepsi Theatre, Mexico City, MEXICO

24 kwietnia – Live Curitiba, Curitiba, BRAZIL

25 kwietnia – Pepsi On Stage, Porto Alegre, BRAZIL

27kwietnia – Opera Hall, Brasilia, BRAZIL

28kwietnia – Arena Hall, Belo Horizonte, BRAZIL

30kwietnia – Qualistage, Rio De Janeiro, BRAZIL

2 maja – Quinta Linda, Ribeirao Preto, BRAZIL

4maja – Vibra, Sao Paulo, BRAZIL

18maja – Barrowland Ballroom, Glasgow, UK

19maja – O2 Academy, Manchester, UK

21maja – Arena, Swansea, UK

23maja – Rock City, Nottingham, UK

24maja – O2 Forum Kentish Town, London, UK

26maja – L’Olympia, Paris, FRANCE

28maja – 013, Tilburg, HOLLAND

29maja – De Oosterport, Groningen, HOLLAND

1 czerwca – Barba Negra, Budapest, HUNGARY

3 czerwca – Arenale Romane, Bucharest, ROMANIA

5-8 czerwca – Mystic Festival, Gdansk, POLAND *

5-8 czerwca – Sweden Rock Festival, Solvesborg, SWEDEN *

9 czerwca – Rockefeller, Oslo, NORWAY

11 czerwca – Grona Lund, Stockholm, SWEDEN

13 czerwca – House Of Culture, Helsinki, FINLAND

14 czerwca – Noblessner Foundry, Tallinn, ESTONIA

16 czerwca – Huxleys Neue Welt, Berlin, GERMANY

17 czerwca – Grosse Freiheit 36, Hamburg, GERMANY

19– 22 czerwca – Copenhell, Copenhagen, DENMARK *

21 czerwca – Graspop Metal Meeting, Dessel, BELGIUM *

22 czerwca – Summerside Festival, Grenchen, SWITZERLAND *

24 czerwca – Zeltfestival Rhein-Neckar, Mannheim, GERMANY *

25 czerwca – Circus Krone, Munich, GERMANY

27-30 czerwca – Hellfest, Clisson, FRANCE *

30 czerwca – Rockhal, Esch-Sur-Alzette, LUXEMBOURG

3-6 lipca – Rockharz Open Air, Ballenstedt, GERMANY *

5 lipca – Ippodrome Delle Capannelle, Rock In Rome, Rome, ITALY *

6 lipca – Bassano Del Grappa, Metal Park, Vincenza, ITALY *

9 lipca – E-Werk, Koln, GERMANY

13 lipca – Hala, Zagreb, CROATIA

16 lipca – Kolodrum Arena, Sofia, BULGARIA

19 lipca – Kucukciftlik Park, Istanbul, TURKEY

21 lipca – Release, Athens, GREECE *

* – występy na festiwalach

Bruce Dickinson i jego niesamowity zespół, w którego skład wchodzą gitarzysta Roy Z, perkusista Dave Moreno, basistka Tanya O’Callaghan i fenomenalny klawiszowiec Mistheria.

Więcej informacji dotyczących trasy pod tym linkiem

Więcej informacji dotyczących komiksu pod tym linkiem

“The Mandrake Project” będzie siódmym solowym albumem Bruce’a Dickinsona. Ukaże się dzięki wytwórni BMG na całym świecie w różnych formatach. 

www.themandrakeproject.com

Oracle
16943 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Spectral Voice debiutuje

OracleOracle31 sierpnia 2017

Skomentuj