Skip to main content

Wydawca: Deathgasm Records

Swego czasu jakaś wieśniacka kapela disco brylowała we wszelkiego rodzaju potupankach i w tiwi z numerem „Master Blaster”. Ale to było kiedyś. Teraz mamy Blastmasters, z tym, że Ci dyskotek raczej nie podbiją.

Nazwa nie jest przypadkowa, bo trzonem kapeli jest Aantar Lee Coates, który dobrze wie, jak uderzać w bębenki. Wespół z trzema innymi kolegami powołał on do życia właśnie Blastmasters, by potem zarejestrować materiał na debiutancki album – „Twisted Metal”. A na nim znajduje się dziesięć kawałków rasowego death metalu, do jakiego przyzwyczaiły nas inne kapele Kantara, z Diabolic na czele. Ale i porównania do innych tuzów jankeskiego deciora nie będą chybione. Na „Twisted Metal” dostajemy szybkie, tnące uszy riffy i gruchoczącą korpus pracę perkusji, zaś całość podrasowana została przez Juana ‘Punchy’ Gonzaleza. Cóż to, death – maniacy, czyżbyście już poplamili bieliznę na dźwięk tego nazwiska? Się nie dziwię, bo mi ten materiał również skopał dupsko. Blastmasters wysmażyli go według najlepszych kanonów amerykańskiej szkoły. Z tym, że jak każdy sprawdzony przepis, jest on dobry, ale na pewno niczym Was nie zaskoczy. No chyba, że jest to pierwsza death metalowa płyta, jaką słyszycie w swoim życiu, wówczas to już co innego. Ale jeśli podstawy brutalnego grania nie są Wam obce, to wówczas „Twisted Metal” będzie niczym powtórzenie wiadomości przed klasówką (ewentualnie kolokwium, żeby poważniej brzmiało). Nic jednak nie zmieni faktu, że płyta wymiata, a tego przecież oczekuje się od death metalowych kapeli, jaką niewątpliwie jest Blastmasters. Dobra robota.

Tak, tylko w jednej sytuacji wyobrażam sobie Blastmasters na dyskotece. Mianowicie, jako ekipa mająca za zadanie zrównanie budynku z ziemią. Szkoda, że się niedawno rozpadli, ale jak znamy Coates’a, to nie będziemy długo czekać na nowego śmiercionośnego potwora.

Ocena: 4,75/6

Tracklist:

1. Catastrophic System Failure
2. Shellfire and Tombstones
3. We the Treacherous
4. Altricial Meta-Genesis
5. Implemented Digital Control
6. The Beheadings
7. Putrid Future
8. La Fin De Monde
9. Shockwave Undertow
10. Twisted Metal
Total
Oracle
16828 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Newsy

Wieści od Exhorder

BartBart17 stycznia 2024

Skomentuj