Skip to main content

Nareszcie jest – długo wyczekiwany box set Black Sabbath, w którym znajdują się płyty z ery wokalisty Tonyego Martina. Od wielu lat tych płyt nie było na rynku i fani wreszcie będą mogli się nimi nacieszyć.

Dodatkowo dostały one nowy master, a jedna z najbardziej kontrowersyjnych brzmieniowo płyt Black Sabbath „Forbidden” została na nowo zmixowana przez samego Tonyego Iommiego. Co ważne znalazły się na niej ścieżki nie użyte w trakcie oryginalnej sesji.

Black Sabbath

ANNO DOMINI 1989-1995

Pierwszy box set celebrujący erę zespołu kiedy wokalistą był

Tony Martin

Black Sabbath_Anno Domini_ 1989 - 1995_Digital Package_4050538901146.jpg

Box set już dostępny w wersjach 4LP i 4CD!

Streaming i zamówienia:

https://BlackSabbath.lnk.to/annodominiPR

Zobacz unboxing wideo Tonyego Martina:

Wytwórnia BMG

Box set ANNO DOMINI 1989-1995 ukazuje się dzięki BMG w wersjach 4 winylowym i 4 CD. Wydawnictwo zawiera zremasterowane albumy: „Headless Cross” (1989), „Tyr” (1990) i „Cross Purposes” (1994) oraz nową wersję albumu „Forbidden” (1995), którego nowy mix wykonał Tony Iommi specjalnie na tą okazję.

W boxie „Black Sabbath:ANNO DOMINI1989-1995″ kilka albumów ukazuje się po raz pierwszy na winylu, natomiast w wersji CD są dodatkowe utwory: 'Cloak & Dagger’ pochodzący ze strony B singla 'Headless Cross’, oraz utwory, które wcześniej pojawiły się jako utwory dodatkowe na japońskich wersjach albumów: 'What’s The Use’ z „Cross Purposes” i 'Loser Gets It All’ z „Forbidden”. 

Poza muzyką, w box secie znajduje się obszerna książeczka okładkowa ze zdjęciami, grafikami oraz tekstem napisanym przez Hugh Gilmoura, a także reedycja plakatu i książeczki koncertowej z trasy Headless Cross.

Tak wyjaśnia wykonanie nowego mixu płyty „Forbidden” Tony Iommi: „Nigdy nie byłem zadowolony z brzmienia gitary, a Cozy zdecydowanie nigdy nie był szczęśliwy z tego jak brzmiała perkusja… Więc pomyślałem, że będzie miło jeśli zrobię to dla niego.” i dodaje: „Poczułem, że pojawiła się możliwość do powrotu do tego albumu i że bez zmieniania utworów, można wykręcić takie brzmienie, jakie ludzie oczekiwaliby od Black Sabbath.„.

Wydaniu tego box setu towarzyszy seria wywiadów, które zarejestrowane zostały w domowym studio Tony’ego Iommiego. Wszystkie dostępne są na YouTube. Iommi i Martin rozmawiają w nich o tamtych czasach i swojej współpracy.

Zobacz jak rozmawiają ze sobą o BlackSabbath Tony Iommi i Tony Martin: https://www.youtube.com/watch?v=9DEfGLzrNc0&t=335s

Tony Martin stworzył specjalne wideo w którym otwiera i pokazuje całą zawartość box setu „ANNNO DOMINI 1989-1995”

Oracle
17073 tekstów

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Skomentuj