Skip to main content

Wydawca: Unexploded Records

Jak to mówią, łatwiej kijek pocieńkować, niż go potem pogrubasić. Inaczej rzecz biorąc, łatwiej napisać recenzję siakiejś nju metalowej kupy (bo się piszę, że modern kupa ), niż kapeli która gra jakąś odmianę black metalu. Zapytacie dlaczego? Bo nju metalu nie lubię.

Dostałem ja w ręce swoje 3, a właściwie to 4 płytę Hiszpańskiego Berserk. Płyta nie nowa, bo ma już dwa lata, ale powiem szczerze nie słyszałem jej wcześniej i w sumie żałuję. Znaczy teraz już nie, bo ją mam. Dobra pieprzę głupoty. Jedziemy z koksem. Powiem tak, specjalnie oryginalne granie to to nie jest. Mamy tu black pomieszany z elementami folku. A więc blackowy przydup plus majestatyczne gitary od czasu do czasu, nad wyraz przypominające jedyną niestety, płytę Storm. Mi to jednak się podoba, bo ja takie granie lubię. Po prostu. Co do motywów folkowych, nie są to jakieś słodkie elementy, tak jak np. w Korpiklaani. Tutaj czuć surowiznę. Pewnie wynika to z tego, że „zagrywki” folkowe robione są na gitarach, a nie klawiszach, piszczałkach czy innych dudach. No dla mnie jak znalazł. Black plus folk. Widzę jeden minus (tak, znowu się musiał przypieprzyć ). Dwa najdłuższe utwory sprawiają wrażenie zrobionych trochę na siłę. Gdzieś w połowie ucieka mi pomysł na kawałek. To jest właściwie jedyny minus tego albumu. Nie no, drugi jest taki, że usłyszałem go dopiero teraz. No ale, jak się ma tyle płyt do przesłuchania, że brak czasu na cokolwiek, to tak jest. Więc na ten dwuletni delay, przymknę sobie oko. Ktoś powie, ale czemu tak mało o muzyce napisał, tylko jakieś osobiste wycieczki. Ano dlatego, że tu nie ma co pisać, tylko uwierzyć mi na słowo i zapieprzać do sklepu i kupować „Cries of Blood and Hate”. 48 minut dobrego, w pewien sposób monumentalnego, gitarowego grania.

Inna sprawa, tak już na zakończenie, że jest to chyba płyta tylko dla maniaków wszelkich odmian folk/pagan/viking metalu. Reszta pewnie zleje po jednym przesłuchaniu i wrzuci swój death/heavy/power, czy co tam jeszcze można słuchać. Dziękuję za uwagę.

Ef
4473 tekstów

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Skomentuj